Analyses
707 IN COVERAGE · INDEXED BY STOCKD AI
Summaries of companies' periodic reports — quarterly, half-year and annual. Every analysis has a tone and a 0–10 score; click a row to read it in full.
Periodic report summaries with a tone and a 0–10 score.
How to read tone and score
Filters
Lider rynku usług pogrzebowych w Polsce realizujący agresywną, konsekwentną strategię konsolidacji (roll-up) — 9 spółek zależnych skonsolidowanych + 1 niekonsolidowana, działalność w 6 aglomeracjach plus transport międzynarodowy
›Lider rynku usług pogrzebowych w Polsce realizujący agresywną, konsekwentną strategię konsolidacji (roll-up) — 9 spółek zależnych skonsolidowanych + 1 niekonsolidowana, działalność w 6 aglomeracjach plus transport międzynarodowy
Spółka bez przychodów operacyjnych od co najmniej dwóch lat (PKD 5320Z uśpione, zerowe zatrudnienie) - obecnie funkcjonuje jako wehikuł kapitałowy w poszukiwaniu nowej strategii.
›Spółka bez przychodów operacyjnych od co najmniej dwóch lat (PKD 5320Z uśpione, zerowe zatrudnienie) - obecnie funkcjonuje jako wehikuł kapitałowy w poszukiwaniu nowej strategii.
Rekordowa marza brutto 58,5% (+4,5 pp r/r) wsparta korzystnym kursem USD/PLN i nizszymi stawkami frachtowymi, w duzej mierze efekt zewnetrzny i przejsciowy.
›Rekordowa marza brutto 58,5% (+4,5 pp r/r) wsparta korzystnym kursem USD/PLN i nizszymi stawkami frachtowymi, w duzej mierze efekt zewnetrzny i przejsciowy.
Emplocity to mikro-spółka NewConnect z 12-letnią historią w technologiach AI/SaaS (chatboty, RAG, NLP), która w 2025 r. otrzymała OPINIĘ Z ZASTRZEŻENIEM od biegłego rewidenta + objaśnienie o istotnej niepewności kontynuacji działalności + formalne stwierdzenie przesłanek art. 397 KSH - to najpoważniejszy zestaw sygnałów ostrzegawczych jakie może otrzymać sprawozdanie.
›Emplocity to mikro-spółka NewConnect z 12-letnią historią w technologiach AI/SaaS (chatboty, RAG, NLP), która w 2025 r. otrzymała OPINIĘ Z ZASTRZEŻENIEM od biegłego rewidenta + objaśnienie o istotnej niepewności kontynuacji działalności + formalne stwierdzenie przesłanek art. 397 KSH - to najpoważniejszy zestaw sygnałów ostrzegawczych jakie może otrzymać sprawozdanie.
Świeży spin-off Creotech Instruments — wydzielony segment kwantowy przeszedł na Spółkę dopiero 1.04.2026, więc Q1 2026 (jednostkowo) raportuje 0 przychodów i -44 tys. PLN straty jako jeszcze pusta skorupa korporacyjna
›Świeży spin-off Creotech Instruments — wydzielony segment kwantowy przeszedł na Spółkę dopiero 1.04.2026, więc Q1 2026 (jednostkowo) raportuje 0 przychodów i -44 tys. PLN straty jako jeszcze pusta skorupa korporacyjna
III kwartał roku obrotowego 2025/2026 (kalendarzowo I kw. 2026) przyniósł rekordową marżę EBITDA (44,7% vs 8,1% rok wcześniej), ale przy bardzo niskim przychodzie (3,91 mln zł, -53,9% r/r) - skala biznesu DB Energy w danym kwartale silnie zależy od harmonogramu rozliczania pojedynczych kontraktów ESCO i audytowych.
›III kwartał roku obrotowego 2025/2026 (kalendarzowo I kw. 2026) przyniósł rekordową marżę EBITDA (44,7% vs 8,1% rok wcześniej), ale przy bardzo niskim przychodzie (3,91 mln zł, -53,9% r/r) - skala biznesu DB Energy w danym kwartale silnie zależy od harmonogramu rozliczania pojedynczych kontraktów ESCO i audytowych.
Grupa Otmuchów świadomie porządkuje portfel produktowy — w 2025 r. wygaszono niskomarżowe/nierentowne linie (mleczka, wyroby czekoladowe, chrupki, prażynki, snacki, galanteria), co obniża porównywalne przychody i EBIT r/r, ale nie jest oznaką utraty popytu na kluczowe kategorie (żelki, pianki).
›Grupa Otmuchów świadomie porządkuje portfel produktowy — w 2025 r. wygaszono niskomarżowe/nierentowne linie (mleczka, wyroby czekoladowe, chrupki, prażynki, snacki, galanteria), co obniża porównywalne przychody i EBIT r/r, ale nie jest oznaką utraty popytu na kluczowe kategorie (żelki, pianki).
Rosnący, zdywersyfikowany regionalnie (Polska, Węgry, Bułgaria, Serbia, Niemcy) portfel nieruchomości komercyjnych z powtarzalnym przychodem czynszowym
›Rosnący, zdywersyfikowany regionalnie (Polska, Węgry, Bułgaria, Serbia, Niemcy) portfel nieruchomości komercyjnych z powtarzalnym przychodem czynszowym
Przychody grupy wzrosły o 5,5% r/r do 57,1 mln zł, głównie dzięki segmentowi telefonii w zakładach karnych (+25,3% r/r) i usługom inteligentnym/wirtualnym centralom (+20,5% r/r).
›Przychody grupy wzrosły o 5,5% r/r do 57,1 mln zł, głównie dzięki segmentowi telefonii w zakładach karnych (+25,3% r/r) i usługom inteligentnym/wirtualnym centralom (+20,5% r/r).
Grupa budowlano-energetyczna z dywersyfikacją geograficzną Polska/Uzbekistan/Estonia, co ogranicza wpływ lokalnej sezonowości i koniunktury.
›Grupa budowlano-energetyczna z dywersyfikacją geograficzną Polska/Uzbekistan/Estonia, co ogranicza wpływ lokalnej sezonowości i koniunktury.
Munar Pharma jest spółką-skorupą bez działalności operacyjnej generującej regularne przychody — 250 tys. zł przychodów w 2025 r. ma charakter incydentalny.
›Munar Pharma jest spółką-skorupą bez działalności operacyjnej generującej regularne przychody — 250 tys. zł przychodów w 2025 r. ma charakter incydentalny.
Marża brutto rośnie o 36% r/r mimo spadku przychodów o 1,4% — efekt korzystnych cen surowców/magazynowych i lepszego mixu produktowego.
›Marża brutto rośnie o 36% r/r mimo spadku przychodów o 1,4% — efekt korzystnych cen surowców/magazynowych i lepszego mixu produktowego.
Lider facility management i usług komunalnych w krajach bałtyckich (16,3 mln m2 pod zarządem), z notowaniem dual-listing GPW Rynek Równoległy + Nasdaq Baltic.
›Lider facility management i usług komunalnych w krajach bałtyckich (16,3 mln m2 pod zarządem), z notowaniem dual-listing GPW Rynek Równoległy + Nasdaq Baltic.
Operating leverage inflection: EBIT grew 242% YoY and EBITDA grew 194% YoY despite a 6.2% revenue decline, lifting the EBITDA margin to ~37%
›Operating leverage inflection: EBIT grew 242% YoY and EBITDA grew 194% YoY despite a 6.2% revenue decline, lifting the EBITDA margin to ~37%
Core EU-funds advisory/training business is recovering sharply (revenue +200% YoY, operating profit positive again) on a refreshed pipeline of newly signed grant-funded projects
›Core EU-funds advisory/training business is recovering sharply (revenue +200% YoY, operating profit positive again) on a refreshed pipeline of newly signed grant-funded projects
Wierzyciel S.A. to mikro-spółka windykacyjno-nieruchomościowa z wzorowym bilansem (equity 98,1%, zero długu, gotówka 1,55M PLN), ale bez przekonującego modelu generowania wartości.
›Wierzyciel S.A. to mikro-spółka windykacyjno-nieruchomościowa z wzorowym bilansem (equity 98,1%, zero długu, gotówka 1,55M PLN), ale bez przekonującego modelu generowania wartości.
Grupa opiera się na dwóch filarach: stabilnej, niemal w pełni skomercjalizowanej (98,92%) galerii handlowej FOXPARK w Koszalinie oraz szybko rosnącej, ale wciąż niedochodowej spółce kosmetycznej CannaBio.
›Grupa opiera się na dwóch filarach: stabilnej, niemal w pełni skomercjalizowanej (98,92%) galerii handlowej FOXPARK w Koszalinie oraz szybko rosnącej, ale wciąż niedochodowej spółce kosmetycznej CannaBio.
Strata operacyjna w I kw. 2026 wynika głównie z ok. 10-krotnego wzrostu kosztów usług obcych r/r, co przy spadku przychodów o ok. 17% r/r przełożyło się na załamanie marż (EBITDA -39%, EBIT -58%).
›Strata operacyjna w I kw. 2026 wynika głównie z ok. 10-krotnego wzrostu kosztów usług obcych r/r, co przy spadku przychodów o ok. 17% r/r przełożyło się na załamanie marż (EBITDA -39%, EBIT -58%).
Brak dostępu do sprawozdania finansowego jednostkowego za 2025 r. uniemożliwia ocenę wyniku i bilansu Spółki — niniejszy rejestr ma charakter wyłącznie jakościowy.
›Brak dostępu do sprawozdania finansowego jednostkowego za 2025 r. uniemożliwia ocenę wyniku i bilansu Spółki — niniejszy rejestr ma charakter wyłącznie jakościowy.
SAKANA S.A. działa jako spółka holdingowo-licencyjna sieci restauracji sushi premium (Sakana Sushi and Sticks, Sakana Sushi Bar) — 86,3% przychodów (2 499 tys. zł z 2 895 tys. zł) pochodzi z opłat licencyjnych i refaktur czynszu na jednostki powiązane prowadzące restauracje.
›SAKANA S.A. działa jako spółka holdingowo-licencyjna sieci restauracji sushi premium (Sakana Sushi and Sticks, Sakana Sushi Bar) — 86,3% przychodów (2 499 tys. zł z 2 895 tys. zł) pochodzi z opłat licencyjnych i refaktur czynszu na jednostki powiązane prowadzące restauracje.
RRH GROUP S.A. zakończył rok 2025 z przychodami 51,5 mln PLN (+51,8% YoY) i wynikiem netto 840 tys. PLN (marża netto 1,63%). Wzrost wynika z połączenia spółek zależnych w grudniu 2025. Marże są bardzo niskie, wynik netto jest zawyżony przez jednorazową ulgę podatkową (DTA ~368 tys. PLN). Pozycja gotówkowa pogorszyła się istotnie do 0,9 mln PLN. Portfel zamówień 69,8 mln PLN oraz kontrakt zagraniczny 9,1 mln EUR zapewniają widoczność przychodów na 2026 r. Czysta opinia biegłego rewidenta potwierdza prawidłowość rozliczeń połączenia.
›RRH GROUP S.A. zakończył rok 2025 z przychodami 51,5 mln PLN (+51,8% YoY) i wynikiem netto 840 tys. PLN (marża netto 1,63%). Wzrost wynika z połączenia spółek zależnych w grudniu 2025. Marże są bardzo niskie, wynik netto jest zawyżony przez jednorazową ulgę podatkową (DTA ~368 tys. PLN). Pozycja gotówkowa pogorszyła się istotnie do 0,9 mln PLN. Portfel zamówień 69,8 mln PLN oraz kontrakt zagraniczny 9,1 mln EUR zapewniają widoczność przychodów na 2026 r. Czysta opinia biegłego rewidenta potwierdza prawidłowość rozliczeń połączenia.
New Tech Capital S.A. to holding inwestycyjny bez przychodów operacyjnych (0 PLN w Q1 2026). Wartość bilansowa opiera się na roszczeniach nieruchomościowych (21,2 mln PLN), akcjach AME S.A. (10,9 mln PLN) i portfelu akcji GPW (15 mln PLN). Strata kwartalna 84 704 PLN = wyłącznie koszty holdingowe. Krytyczne ostrzeżenia: ujemny KW jednostkowy (-32 mln PLN), current ratio 0,51, gotówka na <1 kwartał, niezidentyfikowane zobowiązanie 'nabycie akcji' 15 mln PLN. Korzystny wyrok WSA i ugoda ratalna (4,5 mln PLN / 70 rat) łagodzą ryzyko reprywatyzacyjne. Zarząd nie sygnalizuje zagrożenia kontynuacji, ale parametry finansowe są alarmujące.
›New Tech Capital S.A. to holding inwestycyjny bez przychodów operacyjnych (0 PLN w Q1 2026). Wartość bilansowa opiera się na roszczeniach nieruchomościowych (21,2 mln PLN), akcjach AME S.A. (10,9 mln PLN) i portfelu akcji GPW (15 mln PLN). Strata kwartalna 84 704 PLN = wyłącznie koszty holdingowe. Krytyczne ostrzeżenia: ujemny KW jednostkowy (-32 mln PLN), current ratio 0,51, gotówka na <1 kwartał, niezidentyfikowane zobowiązanie 'nabycie akcji' 15 mln PLN. Korzystny wyrok WSA i ugoda ratalna (4,5 mln PLN / 70 rat) łagodzą ryzyko reprywatyzacyjne. Zarząd nie sygnalizuje zagrożenia kontynuacji, ale parametry finansowe są alarmujące.
Przełom do zysku ze sprzedaży (+285 tys. PLN w FY2025 vs -46 tys. PLN w FY2024) potwierdza poprawę unit economics floty po optymalizacji portfela; trend marżowy pozytywny (+2,6 pp gross YoY)
›Przełom do zysku ze sprzedaży (+285 tys. PLN w FY2025 vs -46 tys. PLN w FY2024) potwierdza poprawę unit economics floty po optymalizacji portfela; trend marżowy pozytywny (+2,6 pp gross YoY)
One Solution to niewielka, praktycznie bezdłużna spółka windykacyjna z NewConnect (Płock), której głównym aktywem (72% sumy bilansowej) są nabyte pakiety wierzytelności korporacyjnych i konsumenckich (przez spółkę zależną Pro Invest Finanse).
›One Solution to niewielka, praktycznie bezdłużna spółka windykacyjna z NewConnect (Płock), której głównym aktywem (72% sumy bilansowej) są nabyte pakiety wierzytelności korporacyjnych i konsumenckich (przez spółkę zależną Pro Invest Finanse).
Spółka IT (outsourcing, integracje bezpieczeństwa, szkolenia, reseller ManageEngine/Kemp/Acunetix/Broadcom) z rekordowym przychodem 20,42 mln zł (+4,5% r/r) w 2025 r.
›Spółka IT (outsourcing, integracje bezpieczeństwa, szkolenia, reseller ManageEngine/Kemp/Acunetix/Broadcom) z rekordowym przychodem 20,42 mln zł (+4,5% r/r) w 2025 r.
Kasowa maszyna bez długu — OCF (2,26 mln PLN) powyżej zysku netto (1,87 mln PLN), zero zadłużenia oprocentowanego, 19,75 mln PLN gotówki.
›Kasowa maszyna bez długu — OCF (2,26 mln PLN) powyżej zysku netto (1,87 mln PLN), zero zadłużenia oprocentowanego, 19,75 mln PLN gotówki.
Przełom z straty netto (-6,7 mln zł) na zysk (4,2 mln zł) r/r napędzany dyscypliną kosztową i lepszym miksem produktowym, nie wzrostem sprzedaży — przychody spadły 1,9% r/r, poniżej celu strategicznego +3,0%.
›Przełom z straty netto (-6,7 mln zł) na zysk (4,2 mln zł) r/r napędzany dyscypliną kosztową i lepszym miksem produktowym, nie wzrostem sprzedaży — przychody spadły 1,9% r/r, poniżej celu strategicznego +3,0%.
Wyraźne odbicie rentowności r/r (EBIT +491%, zysk netto +1295%) po bardzo słabym I kw. 2025 — baza porównawcza była niska, więc procentowe wzrosty są spektakularne, ale skala biznesu wciąż mała (~10 mln zł przychodu kwartalnie).
›Wyraźne odbicie rentowności r/r (EBIT +491%, zysk netto +1295%) po bardzo słabym I kw. 2025 — baza porównawcza była niska, więc procentowe wzrosty są spektakularne, ale skala biznesu wciąż mała (~10 mln zł przychodu kwartalnie).
Grupa Coccodrillo (odzież dziecięca) poprawiła wynik r/r w Q1 2026 - strata netto zmniejszyła się o ~39% (do -2,8 mln zł) dzięki wzrostowi przychodów o 7% i poprawie marży na sprzedaży towarów z 51,6% do 58,3%.
›Grupa Coccodrillo (odzież dziecięca) poprawiła wynik r/r w Q1 2026 - strata netto zmniejszyła się o ~39% (do -2,8 mln zł) dzięki wzrostowi przychodów o 7% i poprawie marży na sprzedaży towarów z 51,6% do 58,3%.
Mikro-spółka budowlana na NewConnect z przychodami 7 mln zł, w trakcie odbudowy po układzie z wierzycielami zawartym w 2024 r.
›Mikro-spółka budowlana na NewConnect z przychodami 7 mln zł, w trakcie odbudowy po układzie z wierzycielami zawartym w 2024 r.
Zysk netto niemal wyparowal (-95% r/r do 38 tys. zl) mimo stabilnej marzy brutto (~21%) - problem lezy w kosztach ogolnego zarzadu (+32% r/r)
›Zysk netto niemal wyparowal (-95% r/r do 38 tys. zl) mimo stabilnej marzy brutto (~21%) - problem lezy w kosztach ogolnego zarzadu (+32% r/r)
Poprawa rentowności (marża brutto +2,2 p.p., EBIT +17,2% r/r) przy praktycznie płaskim wzroście przychodów (+2,4%) – dźwignia operacyjna działa, mimo że rok wcześniej wynik wspierał jednorazowy zysk z modyfikacji leasingu (1,7 mln PLN), którego w tym roku nie było
›Poprawa rentowności (marża brutto +2,2 p.p., EBIT +17,2% r/r) przy praktycznie płaskim wzroście przychodów (+2,4%) – dźwignia operacyjna działa, mimo że rok wcześniej wynik wspierał jednorazowy zysk z modyfikacji leasingu (1,7 mln PLN), którego w tym roku nie było
Przychody rosną (9M +12,2% r/r), napędzane głównie przez szybko rosnący segment detaliczny (+20,5% r/r w Q3).
›Przychody rosną (9M +12,2% r/r), napędzane głównie przez szybko rosnący segment detaliczny (+20,5% r/r w Q3).
Spadek przychodów o 25% r/r jest w dużej mierze efektem timingu przetargu malezyjskiego (2025→2026), nie strukturalnej utraty popytu
›Spadek przychodów o 25% r/r jest w dużej mierze efektem timingu przetargu malezyjskiego (2025→2026), nie strukturalnej utraty popytu
Deweloper mieszkaniowy bez zadłużenia bankowego i z pozycją netto gotówkową (~-5,6 mln zł net debt) — bardzo bezpieczny bilans jak na branżę.
›Deweloper mieszkaniowy bez zadłużenia bankowego i z pozycją netto gotówkową (~-5,6 mln zł net debt) — bardzo bezpieczny bilans jak na branżę.
Stabilny portfel długoterminowych umów outsourcingowych IT daje bazę przychodową, ale drugi filar (jednorazowe projekty) mocno wpływa na zmienność wyników.
›Stabilny portfel długoterminowych umów outsourcingowych IT daje bazę przychodową, ale drugi filar (jednorazowe projekty) mocno wpływa na zmienność wyników.
Przychody spadły -6,5% r/r do 254,6 mln zł (eksport -9,5%, 65% sprzedaży), ale marża brutto (Marża I) wzrosła o 4,7 p.p. do 40,3% dzięki niższym kosztom sprzedanych produktów.
›Przychody spadły -6,5% r/r do 254,6 mln zł (eksport -9,5%, 65% sprzedaży), ale marża brutto (Marża I) wzrosła o 4,7 p.p. do 40,3% dzięki niższym kosztom sprzedanych produktów.
Sezonowo slaby, stratny Q1 (typowy dla budownictwa) kontrastuje z rekordowym portfelem nowych zamowien pozyskanych tuz po dniu bilansowym (~1,5 mld zl, w tym Rail Baltica)
›Sezonowo slaby, stratny Q1 (typowy dla budownictwa) kontrastuje z rekordowym portfelem nowych zamowien pozyskanych tuz po dniu bilansowym (~1,5 mld zl, w tym Rail Baltica)
Zysk netto poprawił się r/r (744 tys. zł vs 169 tys. zł), ale przychody spadły niemal o połowę (32,0 mln zł vs 63,4 mln zł) — poprawa marż na kurczącym się portfelu kontraktów, nie na wzroście skali.
›Zysk netto poprawił się r/r (744 tys. zł vs 169 tys. zł), ale przychody spadły niemal o połowę (32,0 mln zł vs 63,4 mln zł) — poprawa marż na kurczącym się portfelu kontraktów, nie na wzroście skali.
MWT zakończyła obsługę legacy portfela wierzytelności JST/SP ZOZ (spłacony w całości 30.03.2026) i przekształciła się w wielosegmentowy holding: wagony kolejowe, wydobycie kruszyw, produkcja motoryzacyjna.
›MWT zakończyła obsługę legacy portfela wierzytelności JST/SP ZOZ (spłacony w całości 30.03.2026) i przekształciła się w wielosegmentowy holding: wagony kolejowe, wydobycie kruszyw, produkcja motoryzacyjna.
Segment mikrobiologii (63% przychodów) rośnie, ale spadek dużego kontraktu analityki (efekt wysokiej bazy 1Q25) obniżył całą sprzedaż grupy o 7,6% r/r.
›Segment mikrobiologii (63% przychodów) rośnie, ale spadek dużego kontraktu analityki (efekt wysokiej bazy 1Q25) obniżył całą sprzedaż grupy o 7,6% r/r.
Zysk netto (943 tys. zł) pochodzi niemal wyłącznie z jednorazowej, niegotówkowej rewaluacji inwestycji kapitałowych (+1 348 tys. zł), nie z działalności operacyjnej
›Zysk netto (943 tys. zł) pochodzi niemal wyłącznie z jednorazowej, niegotówkowej rewaluacji inwestycji kapitałowych (+1 348 tys. zł), nie z działalności operacyjnej
Wzrost przychodów +12,7% r/r wspierany rosnącym portfelem zamówień (nowe kontrakty i opcje w I kw. 2026 o łącznej wartości ponad 850 mln zł netto)
›Wzrost przychodów +12,7% r/r wspierany rosnącym portfelem zamówień (nowe kontrakty i opcje w I kw. 2026 o łącznej wartości ponad 850 mln zł netto)
Core segment 'Usługi dla gazownictwa' odpowiada za większość przychodów, ale wciąż generuje największą stratę operacyjną Grupy mimo poprawy r/r
›Core segment 'Usługi dla gazownictwa' odpowiada za większość przychodów, ale wciąż generuje największą stratę operacyjną Grupy mimo poprawy r/r
Przedkomercyjna grupa medtech (R&D) bez przychodów, finansowana z kapitału własnego i dotacji publicznych
›Przedkomercyjna grupa medtech (R&D) bez przychodów, finansowana z kapitału własnego i dotacji publicznych
Skromny, ale dodatni zysk netto 0,33 mln zł (marża netto 4,3%) przy przychodach 7,70 mln zł (+3,8% r/r); zysk operacyjny 0,48 mln zł w dużej części pochodzi z pozostałych przychodów operacyjnych (0,50 mln zł) — zysk ze sprzedaży to zaledwie 0,14 mln zł.
›Skromny, ale dodatni zysk netto 0,33 mln zł (marża netto 4,3%) przy przychodach 7,70 mln zł (+3,8% r/r); zysk operacyjny 0,48 mln zł w dużej części pochodzi z pozostałych przychodów operacyjnych (0,50 mln zł) — zysk ze sprzedaży to zaledwie 0,14 mln zł.
Producent słonych przekąsek i biszkoptów (marki własne + private label) rosnący dwucyfrowo na sprzedaży (+10,76% r/r)
›Producent słonych przekąsek i biszkoptów (marki własne + private label) rosnący dwucyfrowo na sprzedaży (+10,76% r/r)
Bardzo mała skala biznesu (0,9 mln zł przychodu/kwartał) przy sumie bilansowej 10,2 mln zł - spółka funkcjonuje bliżej wehikułu inwestycyjno-deweloperskiego niż operacyjnej firmy.
›Bardzo mała skala biznesu (0,9 mln zł przychodu/kwartał) przy sumie bilansowej 10,2 mln zł - spółka funkcjonuje bliżej wehikułu inwestycyjno-deweloperskiego niż operacyjnej firmy.
Spółka w stanie likwidacji, sporządzająca sprawozdania bez założenia kontynuacji działalności — brak jakiejkolwiek działalności operacyjnej od lat.
›Spółka w stanie likwidacji, sporządzająca sprawozdania bez założenia kontynuacji działalności — brak jakiejkolwiek działalności operacyjnej od lat.
Deweloper mieszkaniowy ze Śląska i Mazowsza: zysk netto spadł o 42,5% do 7,1 mln zł, a marża operacyjna z 16,5% do 9,8%.
›Deweloper mieszkaniowy ze Śląska i Mazowsza: zysk netto spadł o 42,5% do 7,1 mln zł, a marża operacyjna z 16,5% do 9,8%.
Rentowna, nieduża grupa SaaS/e-procurement: przychody 10,6 mln zł (+7,9% r/r), marża EBIT 14,3% i zysk netto 1,08 mln zł.
›Rentowna, nieduża grupa SaaS/e-procurement: przychody 10,6 mln zł (+7,9% r/r), marża EBIT 14,3% i zysk netto 1,08 mln zł.
Mikroskopijna spółka NewConnect (suma aktywów 1,42 mln zł) na wczesnym, wciąż deficytowym etapie rozwoju dwóch segmentów: gry wideo i gry planszowe.
›Mikroskopijna spółka NewConnect (suma aktywów 1,42 mln zł) na wczesnym, wciąż deficytowym etapie rozwoju dwóch segmentów: gry wideo i gry planszowe.
Mała, zyskowna spółka dystrybucyjno-serwisowa dla HoReCa: przychody wzrosły o 27,3% do 12,4 mln zł, a wynik netto wrócił do +0,40 mln zł z −0,57 mln zł rok wcześniej.
›Mała, zyskowna spółka dystrybucyjno-serwisowa dla HoReCa: przychody wzrosły o 27,3% do 12,4 mln zł, a wynik netto wrócił do +0,40 mln zł z −0,57 mln zł rok wcześniej.
Vee (AI Call Center, technologia Brilliance) przeszła w 2025 r. z straty do zysku: przychody +27,8% do 5,05 mln zł, EBIT 2,21 mln zł wobec −1,33 mln zł, zysk netto 2,15 mln zł wobec −3,25 mln zł.
›Vee (AI Call Center, technologia Brilliance) przeszła w 2025 r. z straty do zysku: przychody +27,8% do 5,05 mln zł, EBIT 2,21 mln zł wobec −1,33 mln zł, zysk netto 2,15 mln zł wobec −3,25 mln zł.
Przychody rosną o 12,8% do 251,7 mln zł dzięki kosmetykom (OnlyBio, Stars from the Stars; ponad 85–90% sprzedaży), ale zysk operacyjny spada o 15%, a zysk netto o 25% — wzrost jest coraz mniej rentowny.
›Przychody rosną o 12,8% do 251,7 mln zł dzięki kosmetykom (OnlyBio, Stars from the Stars; ponad 85–90% sprzedaży), ale zysk operacyjny spada o 15%, a zysk netto o 25% — wzrost jest coraz mniej rentowny.
GREMPCO to spółka holdingowa zarządzająca dwoma podmiotami portfelowymi — GRYFITLAB (laboratoria badawcze, akredytowane, sektor budowlany) i FLUID DESK (oprogramowanie CAD/BIM) — i formalnie zwolniona z obowiązku konsolidacji na mocy art. 57-58 Ustawy o rachunkowości.
›GREMPCO to spółka holdingowa zarządzająca dwoma podmiotami portfelowymi — GRYFITLAB (laboratoria badawcze, akredytowane, sektor budowlany) i FLUID DESK (oprogramowanie CAD/BIM) — i formalnie zwolniona z obowiązku konsolidacji na mocy art. 57-58 Ustawy o rachunkowości.
Przychody Grupy spadły drastycznie (-66% r/r, do 1,25 mln PLN) - efekt wygasania sprzedaży Drug Dealer Simulator 2 bez nowej premiery w kwartale
›Przychody Grupy spadły drastycznie (-66% r/r, do 1,25 mln PLN) - efekt wygasania sprzedaży Drug Dealer Simulator 2 bez nowej premiery w kwartale
Przychody rosną (+3,7% r/r), a poprawa marży brutto (+2,5 pp) i EBITDA (+27% r/r) nie przełożyła się na zysk netto (-24% r/r) z powodu wzrostu kosztów finansowych netto
›Przychody rosną (+3,7% r/r), a poprawa marży brutto (+2,5 pp) i EBITDA (+27% r/r) nie przełożyła się na zysk netto (-24% r/r) z powodu wzrostu kosztów finansowych netto
Strata netto -23,1 mln zł to w całości efekt jednorazowego, niepieniężnego odpisu 100% wartości firmy Game On (24,9 mln zł) — operacyjnie Grupa się poprawia
›Strata netto -23,1 mln zł to w całości efekt jednorazowego, niepieniężnego odpisu 100% wartości firmy Game On (24,9 mln zł) — operacyjnie Grupa się poprawia
Zamet jest dziś czystą strukturą gotówkową kontrolowaną przez TDJ S.A. (56,43% głosów), nie spółką operacyjną — po zbyciu w 2025 r. Zamet Industry i Zamet Business Development.
›Zamet jest dziś czystą strukturą gotówkową kontrolowaną przez TDJ S.A. (56,43% głosów), nie spółką operacyjną — po zbyciu w 2025 r. Zamet Industry i Zamet Business Development.
Grupa to dwie odrębne historie: Redan SA w formalnej likwidacji/restrukturyzacji (kapitał własny -21,6 mln zł, odrzucone założenie kontynuacji) i rentowność zbliżająca się do progu operacyjnego w spółce zależnej Easyflex.
›Grupa to dwie odrębne historie: Redan SA w formalnej likwidacji/restrukturyzacji (kapitał własny -21,6 mln zł, odrzucone założenie kontynuacji) i rentowność zbliżająca się do progu operacyjnego w spółce zależnej Easyflex.
Model portfelowy: ok. 30 spółek zależnych i 14 stowarzyszonych studiów gier, PlayWay zbiera ekonomię wydawniczą/licencyjną przy ograniczonym ryzyku bilansowym pojedynczego tytułu.
›Model portfelowy: ok. 30 spółek zależnych i 14 stowarzyszonych studiów gier, PlayWay zbiera ekonomię wydawniczą/licencyjną przy ograniczonym ryzyku bilansowym pojedynczego tytułu.
Strata netto 2025 r. (-1,39 mln zł) jest w dominującej mierze efektem niegotówkowej amortyzacji wcześniej skapitalizowanego oprogramowania (Cyrima), nie utraty rentowności operacyjnej.
›Strata netto 2025 r. (-1,39 mln zł) jest w dominującej mierze efektem niegotówkowej amortyzacji wcześniej skapitalizowanego oprogramowania (Cyrima), nie utraty rentowności operacyjnej.
Enter Air to największy czarterowy przewoźnik lotniczy w Polsce — I kwartał to sezonowo najsłabszy okres roku (zima), więc strata operacyjna sama w sobie nie jest zaskoczeniem, ale jej skala pogłębiła się r/r mimo wzrostu przychodów.
›Enter Air to największy czarterowy przewoźnik lotniczy w Polsce — I kwartał to sezonowo najsłabszy okres roku (zima), więc strata operacyjna sama w sobie nie jest zaskoczeniem, ale jej skala pogłębiła się r/r mimo wzrostu przychodów.
Rdzeń zarobkowy Energi to regulowana Dystrybucja (72% EBITDA grupy, 1 107 mln PLN w I kw. 2026, +142 mln PLN r/r) — stabilny, przewidywalny cash flow oparty o taryfy zatwierdzane przez URE.
›Rdzeń zarobkowy Energi to regulowana Dystrybucja (72% EBITDA grupy, 1 107 mln PLN w I kw. 2026, +142 mln PLN r/r) — stabilny, przewidywalny cash flow oparty o taryfy zatwierdzane przez URE.
Skokowy wzrost zysków w I kw. 2026 (EBIT +75%, zysk netto +94% r/r) napędzany głównie eskalacją wojny USA/Izrael–Iran, która podbiła notowania ropy Brent o ponad 50% i marżę rafineryjną CEE o 8,1 USD/bbl r/r (do 17,0 USD/bbl) — to efekt makro, nie strukturalna poprawa biznesu.
›Skokowy wzrost zysków w I kw. 2026 (EBIT +75%, zysk netto +94% r/r) napędzany głównie eskalacją wojny USA/Izrael–Iran, która podbiła notowania ropy Brent o ponad 50% i marżę rafineryjną CEE o 8,1 USD/bbl r/r (do 17,0 USD/bbl) — to efekt makro, nie strukturalna poprawa biznesu.
Przychody wzrosły o 132% r/r do 23,4 mln zł, ale marża brutto na sprzedaży zapadła się z 30,7% do 4,5%, prowadząc do straty operacyjnej i netto
›Przychody wzrosły o 132% r/r do 23,4 mln zł, ale marża brutto na sprzedaży zapadła się z 30,7% do 4,5%, prowadząc do straty operacyjnej i netto
Przychody spadły umiarkowanie (-3,8% r/r), ale rentowność skurczyła się znacznie mocniej — EBITDA -36% r/r, zysk netto -46,5% r/r
›Przychody spadły umiarkowanie (-3,8% r/r), ale rentowność skurczyła się znacznie mocniej — EBITDA -36% r/r, zysk netto -46,5% r/r
Przychody grupy wzrosły +83% r/r, głównie dzięki nabyciu 51% Upcom Holdings (usługi skalowania zespołów IT) sfinalizowanemu 2 stycznia 2026 r.
›Przychody grupy wzrosły +83% r/r, głównie dzięki nabyciu 51% Upcom Holdings (usługi skalowania zespołów IT) sfinalizowanemu 2 stycznia 2026 r.
Przedprzychodowa spółka technologiczna (niebieskie kropki kwantowe PureBlue.dots) w fazie walidacji u 6 globalnych partnerów strategicznych (Korea, Japonia, Chiny, USA) dla rynku wyświetlaczy QDEL/microLED.
›Przedprzychodowa spółka technologiczna (niebieskie kropki kwantowe PureBlue.dots) w fazie walidacji u 6 globalnych partnerów strategicznych (Korea, Japonia, Chiny, USA) dla rynku wyświetlaczy QDEL/microLED.
Grupa medialna o wysokich i rosnących marżach (EBITDA ok. 56%) i modelu asset-light (CAPEX poniżej 0,5% przychodów w kwartale).
›Grupa medialna o wysokich i rosnących marżach (EBITDA ok. 56%) i modelu asset-light (CAPEX poniżej 0,5% przychodów w kwartale).
Przychody grupy rosną mocno (+32% r/r) dzięki dużym kontraktom eksportowym w Niderlandach i Niemczech (przemysł chemiczny/petrochemiczny), ale rentowność się kurczy — marża EBIT spadła z 4,9% do 3,0%
›Przychody grupy rosną mocno (+32% r/r) dzięki dużym kontraktom eksportowym w Niderlandach i Niemczech (przemysł chemiczny/petrochemiczny), ale rentowność się kurczy — marża EBIT spadła z 4,9% do 3,0%
Lider sektora (#3 wg przychodów, #1 wg zysku netto grupy wśród touroperatorów w Polsce za 2025 r.) z rosnącą przedsprzedażą sezonu Lato 2026 (+9,1% r/r).
›Lider sektora (#3 wg przychodów, #1 wg zysku netto grupy wśród touroperatorów w Polsce za 2025 r.) z rosnącą przedsprzedażą sezonu Lato 2026 (+9,1% r/r).
Kontynuacja odbudowy po restrukturyzacji: skonsolidowane przychody +9,8% r/r napędzane silnym wzrostem w kanale B2C (detal +25,9%), przy jednoczesnej poprawie marż (brutto +0,6 p.p., EBIT +0,24 p.p.).
›Kontynuacja odbudowy po restrukturyzacji: skonsolidowane przychody +9,8% r/r napędzane silnym wzrostem w kanale B2C (detal +25,9%), przy jednoczesnej poprawie marż (brutto +0,6 p.p., EBIT +0,24 p.p.).
Debt-free wydawca gier z ~93% marżą brutto na dojrzałym katalogu (Cyberpunk 2077, trylogia wiedźmińska) i przewidywalnym strumieniem tantiem/licencji, wspieranym przez włączenia do Game Pass.
›Debt-free wydawca gier z ~93% marżą brutto na dojrzałym katalogu (Cyberpunk 2077, trylogia wiedźmińska) i przewidywalnym strumieniem tantiem/licencji, wspieranym przez włączenia do Game Pass.
Zysk netto wzrósł o 183% r/r wyłącznie dzięki niegotówkowej wycenie aktywów finansowych (+2,38 mln zł) w segmencie pożyczkowym, nie dzięki poprawie działalności operacyjnej.
›Zysk netto wzrósł o 183% r/r wyłącznie dzięki niegotówkowej wycenie aktywów finansowych (+2,38 mln zł) w segmencie pożyczkowym, nie dzięki poprawie działalności operacyjnej.
Deweloper mieszkaniowy z Warszawy (i model 'Deweloper PLUS' ze spółdzielniami mieszkaniowymi) notowany na GPW.
›Deweloper mieszkaniowy z Warszawy (i model 'Deweloper PLUS' ze spółdzielniami mieszkaniowymi) notowany na GPW.
Rdzen biznesu (produkcja telewizyjna i filmowa, 75% przychodow) rosnie organicznie 17,3% r/r z poprawiajaca sie marza operacyjna (11,0% vs 8,7%).
›Rdzen biznesu (produkcja telewizyjna i filmowa, 75% przychodow) rosnie organicznie 17,3% r/r z poprawiajaca sie marza operacyjna (11,0% vs 8,7%).
MOJ S.A. jest spółką zależną Grupy Kapitałowej FASING S.A. (61,37% kapitału, 73,12% głosów) — decyzje strategiczne pozostają w rękach większościowego akcjonariusza.
›MOJ S.A. jest spółką zależną Grupy Kapitałowej FASING S.A. (61,37% kapitału, 73,12% głosów) — decyzje strategiczne pozostają w rękach większościowego akcjonariusza.
Grupa restauracyjna rosnąca dwucyfrowo (przychody +14,0% r/r) mimo że I kwartał jest sezonowo najsłabszym okresem w roku
›Grupa restauracyjna rosnąca dwucyfrowo (przychody +14,0% r/r) mimo że I kwartał jest sezonowo najsłabszym okresem w roku
Mała spółka z NewConnect z branży usług energetyki zawodowej/przemysłowej i konstrukcji stalowych - przychody grupy rosną (+10% r/r do 39,4 mln zł), ale rentowność operacyjna wyraźnie się kurczy (EBIT -36% r/r, EBITDA -25% r/r).
›Mała spółka z NewConnect z branży usług energetyki zawodowej/przemysłowej i konstrukcji stalowych - przychody grupy rosną (+10% r/r do 39,4 mln zł), ale rentowność operacyjna wyraźnie się kurczy (EBIT -36% r/r, EBITDA -25% r/r).
Deweloper mieszkaniowy z Trójmiasta z dobrą dynamiką sprzedaży: przychody +20% r/r do 81,1 mln zł, EBIT +28% r/r, przy niezmienionej marży brutto (~31%).
›Deweloper mieszkaniowy z Trójmiasta z dobrą dynamiką sprzedaży: przychody +20% r/r do 81,1 mln zł, EBIT +28% r/r, przy niezmienionej marży brutto (~31%).
Larq to spółka inwestycyjna (wg MSSF 10) wyceniająca w wartości godziwej udziały w Larq Fund Management, którego głównym aktywem jest 59,9% pakiet w Youlead (SaaS sales & marketing automation).
›Larq to spółka inwestycyjna (wg MSSF 10) wyceniająca w wartości godziwej udziały w Larq Fund Management, którego głównym aktywem jest 59,9% pakiet w Youlead (SaaS sales & marketing automation).
Przychody Grupy rosną umiarkowanie (+7,6% r/r), ale EBIT spada (-18,6% r/r) - presja kosztowa (usługi obce, materiały) rośnie szybciej niż sprzedaż
›Przychody Grupy rosną umiarkowanie (+7,6% r/r), ale EBIT spada (-18,6% r/r) - presja kosztowa (usługi obce, materiały) rośnie szybciej niż sprzedaż
96,6% przychodów kwartału (23,6 mln PLN) pochodzi od jednego, powiązanego kontrahenta — V-Project S.A. — w ramach porozumienia handlowego wydłużonego w styczniu 2026 r. do 2029 r. (~315 mln PLN wartości)
›96,6% przychodów kwartału (23,6 mln PLN) pochodzi od jednego, powiązanego kontrahenta — V-Project S.A. — w ramach porozumienia handlowego wydłużonego w styczniu 2026 r. do 2029 r. (~315 mln PLN wartości)
Przychody +41% r/r i EBIT wzrósł ponad 14x r/r dzięki odbudowie sprzedaży opon i dynamicznemu wzrostowi segmentu rowerowego (Dadelo, +74% r/r)
›Przychody +41% r/r i EBIT wzrósł ponad 14x r/r dzięki odbudowie sprzedaży opon i dynamicznemu wzrostowi segmentu rowerowego (Dadelo, +74% r/r)
Europejski lider technologii celowanej degradacji bialek (TPD) z piecioma wlasnymi projektami w onkologii i autoimmunologii, w tym viadrudomide w fazie I badan klinicznych.
›Europejski lider technologii celowanej degradacji bialek (TPD) z piecioma wlasnymi projektami w onkologii i autoimmunologii, w tym viadrudomide w fazie I badan klinicznych.
Deweloper mieszkaniowy skoncentrowany historycznie na Lublinie, rozszerzający bank ziemi o Łódź, Warszawę i Katowice; przychody rozpoznawane dopiero przy przekazaniu lokali klientom (point-in-time), nie na bieżąco w toku budowy.
›Deweloper mieszkaniowy skoncentrowany historycznie na Lublinie, rozszerzający bank ziemi o Łódź, Warszawę i Katowice; przychody rozpoznawane dopiero przy przekazaniu lokali klientom (point-in-time), nie na bieżąco w toku budowy.
Przychody spadły 11% r/r wobec rekordowego I kw. 2025 (sektor publiczny -60% r/r) - efekt bazy porównawczej, nie utraty kontraktów, potwierdzony wzrostem w pozostałych sektorach (telekom +16%, przemysł +27%, energetyka +49%)
›Przychody spadły 11% r/r wobec rekordowego I kw. 2025 (sektor publiczny -60% r/r) - efekt bazy porównawczej, nie utraty kontraktów, potwierdzony wzrostem w pozostałych sektorach (telekom +16%, przemysł +27%, energetyka +49%)
Wynik operacyjny +18,2% r/r (3,45 mln PLN), ale ok. 80% pochodzi z udziału w zyskach jednostek stowarzyszonych (2,77 mln PLN), który sam spadł o 24,8% r/r wraz z rozpoczęciem procesu zbycia Centrum Praskie Koneser.
›Wynik operacyjny +18,2% r/r (3,45 mln PLN), ale ok. 80% pochodzi z udziału w zyskach jednostek stowarzyszonych (2,77 mln PLN), który sam spadł o 24,8% r/r wraz z rozpoczęciem procesu zbycia Centrum Praskie Koneser.
Archicom wykazał w I kw. 2026 r. skokowy wzrost przychodów (366,7 mln zł) i zysku netto (55,4 mln zł) niemal wyłącznie dzięki przekazaniu 614 lokali klientom, wobec zaledwie 5 lokali rok wcześniej — to efekt harmonogramu odbiorów, a nie organicznej poprawy popytu.
›Archicom wykazał w I kw. 2026 r. skokowy wzrost przychodów (366,7 mln zł) i zysku netto (55,4 mln zł) niemal wyłącznie dzięki przekazaniu 614 lokali klientom, wobec zaledwie 5 lokali rok wcześniej — to efekt harmonogramu odbiorów, a nie organicznej poprawy popytu.
Portfel zamówień Grupy rośnie do 745 mln PLN (+10% r/r) przy rentowności portfela 16%, dając dobrą widoczność przychodów na 2026-2027.
›Portfel zamówień Grupy rośnie do 745 mln PLN (+10% r/r) przy rentowności portfela 16%, dając dobrą widoczność przychodów na 2026-2027.
Wiodąca platforma HR-tech w Polsce (Pracuj.pl) z rosnącym segmentem SaaS (eRecruiter, Kadromierz) i dwucyfrowym wzrostem MRR.
›Wiodąca platforma HR-tech w Polsce (Pracuj.pl) z rosnącym segmentem SaaS (eRecruiter, Kadromierz) i dwucyfrowym wzrostem MRR.
Grupa IT/FinTech z dominującym segmentem Technology Services (Software Mind, 88% przychodów) świadczącym usługi nearshoringowe dla klientów z USA, UK i Europy Zachodniej oraz mniejszym segmentem FinTech (LiveBank, systemy bankowości)
›Grupa IT/FinTech z dominującym segmentem Technology Services (Software Mind, 88% przychodów) świadczącym usługi nearshoringowe dla klientów z USA, UK i Europy Zachodniej oraz mniejszym segmentem FinTech (LiveBank, systemy bankowości)
Dystrybutor FMCG (chemia gospodarcza, kosmetyki, artykuły spożywcze) o strukturalnie cienkich marżach, działający na kurczącym się rynku handlu tradycyjnego
›Dystrybutor FMCG (chemia gospodarcza, kosmetyki, artykuły spożywcze) o strukturalnie cienkich marżach, działający na kurczącym się rynku handlu tradycyjnego
Przychody spadają wolniej niż cały rynek social casino, a mimo spadku sprzedaży marża brutto i marża skorygowanej EBITDA rosną dzięki dyscyplinie kosztowej i przesunięciu sprzedaży do kanału DTC.
›Przychody spadają wolniej niż cały rynek social casino, a mimo spadku sprzedaży marża brutto i marża skorygowanej EBITDA rosną dzięki dyscyplinie kosztowej i przesunięciu sprzedaży do kanału DTC.
PGE zwiększyła przychody o ok. 2% r/r do 17,45 mld PLN, ale rentowność się skurczyła - EBITDA spadła o 5% do 4,08 mld PLN, a marża EBITDA obniżyła się z 25% do 23%.
›PGE zwiększyła przychody o ok. 2% r/r do 17,45 mld PLN, ale rentowność się skurczyła - EBITDA spadła o 5% do 4,08 mld PLN, a marża EBITDA obniżyła się z 25% do 23%.
Grupa zamknęła I kw. 2026 stratą netto (-1,29 mln zł wobec zysku 4,70 mln zł rok wcześniej) przy praktycznie płaskich przychodach (28,10 mln zł, -2,9% r/r), ale to głównie efekt skokowej amortyzacji ukończonych gier (11,96 mln zł wobec 2,24 mln zł rok wcześniej), a nie erozji biznesu.
›Grupa zamknęła I kw. 2026 stratą netto (-1,29 mln zł wobec zysku 4,70 mln zł rok wcześniej) przy praktycznie płaskich przychodach (28,10 mln zł, -2,9% r/r), ale to głównie efekt skokowej amortyzacji ukończonych gier (11,96 mln zł wobec 2,24 mln zł rok wcześniej), a nie erozji biznesu.
Zysk netto Q1 2026 (5,5 mln PLN) wraca nad kreskę, ale niemal w całości pochodzi z wyceny nieruchomości inwestycyjnych (+30,0 mln PLN) i wyceny instrumentów pochodnych (+15,7 mln PLN) — jakość zysku jest niska.
›Zysk netto Q1 2026 (5,5 mln PLN) wraca nad kreskę, ale niemal w całości pochodzi z wyceny nieruchomości inwestycyjnych (+30,0 mln PLN) i wyceny instrumentów pochodnych (+15,7 mln PLN) — jakość zysku jest niska.
Spedytor kontenerowy (150 000+ TEU obsłużonych po raz kolejny w 2025 r.) w słabszym roku rynkowym: przychody -15,3% r/r na skutek spadku stawek frachtu morskiego i osłabienia dolara — spadek tłumaczony rynkowo, nie utratą udziału.
›Spedytor kontenerowy (150 000+ TEU obsłużonych po raz kolejny w 2025 r.) w słabszym roku rynkowym: przychody -15,3% r/r na skutek spadku stawek frachtu morskiego i osłabienia dolara — spadek tłumaczony rynkowo, nie utratą udziału.