1 703 RAPORTÓW
707 SPÓŁEK
wczoraj

Analizy

707 SPÓŁEK W POKRYCIU · ZINDEKSOWANE PRZEZ STOCKD AI

Streszczenia raportów okresowych z wydźwiękiem i oceną 0–10.

Czwartek 18 czerwca 1 17 tyg. temu
KLE
GRUPA KLEPSYDRA
FY 2025 Neutralny
7,2

Lider rynku usług pogrzebowych w Polsce realizujący agresywną, konsekwentną strategię konsolidacji (roll-up) — 9 spółek zależnych skonsolidowanych + 1 niekonsolidowana, działalność w 6 aglomeracjach plus transport międzynarodowy

Piątek 12 czerwca 1 18 tyg. temu
FPO
FORPOSTA
FY 2025 Neutralny
2,3

Spółka bez przychodów operacyjnych od co najmniej dwóch lat (PKD 5320Z uśpione, zerowe zatrudnienie) - obecnie funkcjonuje jako wehikuł kapitałowy w poszukiwaniu nowej strategii.

Czwartek 11 czerwca 1 18 tyg. temu
LPP
LPP
Q1 2026 Neutralny
6,5

Rekordowa marza brutto 58,5% (+4,5 pp r/r) wsparta korzystnym kursem USD/PLN i nizszymi stawkami frachtowymi, w duzej mierze efekt zewnetrzny i przejsciowy.

Wtorek 2 czerwca 2 19 tyg. temu
EMP
EMPLOCITY
FY 2025 Neutralny
1,3

Emplocity to mikro-spółka NewConnect z 12-letnią historią w technologiach AI/SaaS (chatboty, RAG, NLP), która w 2025 r. otrzymała OPINIĘ Z ZASTRZEŻENIEM od biegłego rewidenta + objaśnienie o istotnej niepewności kontynuacji działalności + formalne stwierdzenie przesłanek art. 397 KSH - to najpoważniejszy zestaw sygnałów ostrzegawczych jakie może otrzymać sprawozdanie.

CRQ
CREOTECH QUANTUM
Q1 2026 Neutralny
6,3

Świeży spin-off Creotech Instruments — wydzielony segment kwantowy przeszedł na Spółkę dopiero 1.04.2026, więc Q1 2026 (jednostkowo) raportuje 0 przychodów i -44 tys. PLN straty jako jeszcze pusta skorupa korporacyjna

Poniedziałek 1 czerwca 19 19 tyg. temu
DBE
DB ENERGY
Q3 2026 Neutralny
5,2

III kwartał roku obrotowego 2025/2026 (kalendarzowo I kw. 2026) przyniósł rekordową marżę EBITDA (44,7% vs 8,1% rok wcześniej), ale przy bardzo niskim przychodzie (3,91 mln zł, -53,9% r/r) - skala biznesu DB Energy w danym kwartale silnie zależy od harmonogramu rozliczania pojedynczych kontraktów ESCO i audytowych.

OTM
ZAKŁADY PRZEMYSŁU CUKIERNICZEGO OTMUCHÓW
Q1 2026 Neutralny
6,7

Grupa Otmuchów świadomie porządkuje portfel produktowy — w 2025 r. wygaszono niskomarżowe/nierentowne linie (mleczka, wyroby czekoladowe, chrupki, prażynki, snacki, galanteria), co obniża porównywalne przychody i EBIT r/r, ale nie jest oznaką utraty popytu na kluczowe kategorie (żelki, pianki).

GTC
GLOBE TRADE CENTRE
Q1 2026 Neutralny
6,7

Rosnący, zdywersyfikowany regionalnie (Polska, Węgry, Bułgaria, Serbia, Niemcy) portfel nieruchomości komercyjnych z powtarzalnym przychodem czynszowym

TLS
TELESTRADA
FY 2025 Neutralny
—

Przychody grupy wzrosły o 5,5% r/r do 57,1 mln zł, głównie dzięki segmentowi telefonii w zakładach karnych (+25,3% r/r) i usługom inteligentnym/wirtualnym centralom (+20,5% r/r).

EQU
EQUNICO SE
Q1 2026 Neutralny
5,0

Grupa budowlano-energetyczna z dywersyfikacją geograficzną Polska/Uzbekistan/Estonia, co ogranicza wpływ lokalnej sezonowości i koniunktury.

MUN
MUNAR PHARMA
FY 2025 Neutralny
2,7

Munar Pharma jest spółką-skorupą bez działalności operacyjnej generującej regularne przychody — 250 tys. zł przychodów w 2025 r. ma charakter incydentalny.

MRC
MERCATOR MEDICAL
Q1 2026 Neutralny
6,5

Marża brutto rośnie o 36% r/r mimo spadku przychodów o 1,4% — efekt korzystnych cen surowców/magazynowych i lepszego mixu produktowego.

CTS
CITY SERVICE SE
Q1 2026 Neutralny
—

Lider facility management i usług komunalnych w krajach bałtyckich (16,3 mln m2 pod zarządem), z notowaniem dual-listing GPW Rynek Równoległy + Nasdaq Baltic.

DGE
DRAGO ENTERTAINMENT
Q1 2026 Neutralny
6,3

Operating leverage inflection: EBIT grew 242% YoY and EBITDA grew 194% YoY despite a 6.2% revenue decline, lifting the EBITDA margin to ~37%

DGA
DGA
Q1 2026 Neutralny
7,0

Core EU-funds advisory/training business is recovering sharply (revenue +200% YoY, operating profit positive again) on a refreshed pipeline of newly signed grant-funded projects

WRL
WIERZYCIEL
FY 2025 Neutralny
4,0

Wierzyciel S.A. to mikro-spółka windykacyjno-nieruchomościowa z wzorowym bilansem (equity 98,1%, zero długu, gotówka 1,55M PLN), ale bez przekonującego modelu generowania wartości.

LCN
LABOCANNA
FY 2025 Neutralny
4,2

Grupa opiera się na dwóch filarach: stabilnej, niemal w pełni skomercjalizowanej (98,92%) galerii handlowej FOXPARK w Koszalinie oraz szybko rosnącej, ale wciąż niedochodowej spółce kosmetycznej CannaBio.

CRI
CREOTECH INSTRUMENTS
Q1 2026 Neutralny
5,3

Strata operacyjna w I kw. 2026 wynika głównie z ok. 10-krotnego wzrostu kosztów usług obcych r/r, co przy spadku przychodów o ok. 17% r/r przełożyło się na załamanie marż (EBITDA -39%, EBIT -58%).

COR
ENIMSO EUROPE
FY 2025 Neutralny
2,3

Brak dostępu do sprawozdania finansowego jednostkowego za 2025 r. uniemożliwia ocenę wyniku i bilansu Spółki — niniejszy rejestr ma charakter wyłącznie jakościowy.

SKN
SAKANA
FY 2025 Neutralny
—

SAKANA S.A. działa jako spółka holdingowo-licencyjna sieci restauracji sushi premium (Sakana Sushi and Sticks, Sakana Sushi Bar) — 86,3% przychodów (2 499 tys. zł z 2 895 tys. zł) pochodzi z opłat licencyjnych i refaktur czynszu na jednostki powiązane prowadzące restauracje.

RRH
RRH GROUP
FY 2025 Neutralny
—

RRH GROUP S.A. zakończył rok 2025 z przychodami 51,5 mln PLN (+51,8% YoY) i wynikiem netto 840 tys. PLN (marża netto 1,63%). Wzrost wynika z połączenia spółek zależnych w grudniu 2025. Marże są bardzo niskie, wynik netto jest zawyżony przez jednorazową ulgę podatkową (DTA ~368 tys. PLN). Pozycja gotówkowa pogorszyła się istotnie do 0,9 mln PLN. Portfel zamówień 69,8 mln PLN oraz kontrakt zagraniczny 9,1 mln EUR zapewniają widoczność przychodów na 2026 r. Czysta opinia biegłego rewidenta potwierdza prawidłowość rozliczeń połączenia.

NTC
NEW TECH CAPITAL
Q1 2026 Neutralny
—

New Tech Capital S.A. to holding inwestycyjny bez przychodów operacyjnych (0 PLN w Q1 2026). Wartość bilansowa opiera się na roszczeniach nieruchomościowych (21,2 mln PLN), akcjach AME S.A. (10,9 mln PLN) i portfelu akcji GPW (15 mln PLN). Strata kwartalna 84 704 PLN = wyłącznie koszty holdingowe. Krytyczne ostrzeżenia: ujemny KW jednostkowy (-32 mln PLN), current ratio 0,51, gotówka na <1 kwartał, niezidentyfikowane zobowiązanie 'nabycie akcji' 15 mln PLN. Korzystny wyrok WSA i ugoda ratalna (4,5 mln PLN / 70 rat) łagodzą ryzyko reprywatyzacyjne. Zarząd nie sygnalizuje zagrożenia kontynuacji, ale parametry finansowe są alarmujące.

4MB
4MOBILITY
FY 2025 Neutralny
—

Przełom do zysku ze sprzedaży (+285 tys. PLN w FY2025 vs -46 tys. PLN w FY2024) potwierdza poprawę unit economics floty po optymalizacji portfela; trend marżowy pozytywny (+2,6 pp gross YoY)

ONE
ONE SOLUTION
FY 2025 Neutralny
—

One Solution to niewielka, praktycznie bezdłużna spółka windykacyjna z NewConnect (Płock), której głównym aktywem (72% sumy bilansowej) są nabyte pakiety wierzytelności korporacyjnych i konsumenckich (przez spółkę zależną Pro Invest Finanse).

Sobota 30 maja 1 20 tyg. temu
BTK
BIZTECH KONSULTING
FY 2025 Neutralny
6,0

Spółka IT (outsourcing, integracje bezpieczeństwa, szkolenia, reseller ManageEngine/Kemp/Acunetix/Broadcom) z rekordowym przychodem 20,42 mln zł (+4,5% r/r) w 2025 r.

Piątek 29 maja 38 20 tyg. temu
RND
RENDER CUBE
Q1 2026 Neutralny
6,8

Kasowa maszyna bez długu — OCF (2,26 mln PLN) powyżej zysku netto (1,87 mln PLN), zero zadłużenia oprocentowanego, 19,75 mln PLN gotówki.

AMC
AMICA
Q1 2026 Neutralny
6,5

Przełom z straty netto (-6,7 mln zł) na zysk (4,2 mln zł) r/r napędzany dyscypliną kosztową i lepszym miksem produktowym, nie wzrostem sprzedaży — przychody spadły 1,9% r/r, poniżej celu strategicznego +3,0%.

MZA
MUZA
Q1 2026 Neutralny
6,8

Wyraźne odbicie rentowności r/r (EBIT +491%, zysk netto +1295%) po bardzo słabym I kw. 2025 — baza porównawcza była niska, więc procentowe wzrosty są spektakularne, ale skala biznesu wciąż mała (~10 mln zł przychodu kwartalnie).

CDL
CDRL
Q1 2026 Neutralny
5,3

Grupa Coccodrillo (odzież dziecięca) poprawiła wynik r/r w Q1 2026 - strata netto zmniejszyła się o ~39% (do -2,8 mln zł) dzięki wzrostowi przychodów o 7% i poprawie marży na sprzedaży towarów z 51,6% do 58,3%.

IDH
IDH DEVELOPMENT
FY 2025 Neutralny
4,2

Mikro-spółka budowlana na NewConnect z przychodami 7 mln zł, w trakcie odbudowy po układzie z wierzycielami zawartym w 2024 r.

ZUK
ZAKŁADY URZĄDZEŃ KOTŁOWYCH STĄPORKÓW
Q1 2026 Neutralny
5,0

Zysk netto niemal wyparowal (-95% r/r do 38 tys. zl) mimo stabilnej marzy brutto (~21%) - problem lezy w kosztach ogolnego zarzadu (+32% r/r)

SEL
SELENA FM
Q1 2026 Neutralny
6,5

Poprawa rentowności (marża brutto +2,2 p.p., EBIT +17,2% r/r) przy praktycznie płaskim wzroście przychodów (+2,4%) – dźwignia operacyjna działa, mimo że rok wcześniej wynik wspierał jednorazowy zysk z modyfikacji leasingu (1,7 mln PLN), którego w tym roku nie było

ATP
ATLANTA POLAND
Q3 2026 Neutralny
7,2

Przychody rosną (9M +12,2% r/r), napędzane głównie przez szybko rosnący segment detaliczny (+20,5% r/r w Q3).

BIO
BIOTON
Q1 2026 Neutralny
4,7

Spadek przychodów o 25% r/r jest w dużej mierze efektem timingu przetargu malezyjskiego (2025→2026), nie strukturalnej utraty popytu

TRI
TRITON DEVELOPMENT
Q1 2026 Neutralny
7,0

Deweloper mieszkaniowy bez zadłużenia bankowego i z pozycją netto gotówkową (~-5,6 mln zł net debt) — bardzo bezpieczny bilans jak na branżę.

TLX
TALEX
Q1 2026 Neutralny
6,2

Stabilny portfel długoterminowych umów outsourcingowych IT daje bazę przychodową, ale drugi filar (jednorazowe projekty) mocno wpływa na zmienność wyników.

RWL
RAWLPLUG
Q1 2026 Neutralny
6,0

Przychody spadły -6,5% r/r do 254,6 mln zł (eksport -9,5%, 65% sprzedaży), ale marża brutto (Marża I) wzrosła o 4,7 p.p. do 40,3% dzięki niższym kosztom sprzedanych produktów.

UNI
UNIBEP
Q1 2026 Neutralny
5,3

Sezonowo slaby, stratny Q1 (typowy dla budownictwa) kontrastuje z rekordowym portfelem nowych zamowien pozyskanych tuz po dniu bilansowym (~1,5 mld zl, w tym Rail Baltica)

MDI
MDI ENERGIA
Q1 2026 Neutralny
4,3

Zysk netto poprawił się r/r (744 tys. zł vs 169 tys. zł), ale przychody spadły niemal o połowę (32,0 mln zł vs 63,4 mln zł) — poprawa marż na kurczącym się portfelu kontraktów, nie na wzroście skali.

MWT
M.W. TRADE
Q1 2026 Neutralny
3,5

MWT zakończyła obsługę legacy portfela wierzytelności JST/SP ZOZ (spłacony w całości 30.03.2026) i przekształciła się w wieloseg­mentowy holding: wagony kolejowe, wydobycie kruszyw, produkcja motoryzacyjna.

BMX
BIOMAXIMA
Q1 2026 Neutralny
5,3

Segment mikrobiologii (63% przychodów) rośnie, ale spadek dużego kontraktu analityki (efekt wysokiej bazy 1Q25) obniżył całą sprzedaż grupy o 7,6% r/r.

SHG
STARHEDGE
Q1 2026 Neutralny
4,2

Zysk netto (943 tys. zł) pochodzi niemal wyłącznie z jednorazowej, niegotówkowej rewaluacji inwestycji kapitałowych (+1 348 tys. zł), nie z działalności operacyjnej

NWG
NEWAG
Q1 2026 Neutralny
6,2

Wzrost przychodów +12,7% r/r wspierany rosnącym portfelem zamówień (nowe kontrakty i opcje w I kw. 2026 o łącznej wartości ponad 850 mln zł netto)

TSG
TESGAS
Q1 2026 Neutralny
5,5

Core segment 'Usługi dla gazownictwa' odpowiada za większość przychodów, ale wciąż generuje największą stratę operacyjną Grupy mimo poprawy r/r

ICE
MEDINICE
Q1 2026 Neutralny
4,8

Przedkomercyjna grupa medtech (R&D) bez przychodów, finansowana z kapitału własnego i dotacji publicznych

AUX
AUXILIA
FY 2025 Neutralny
4,8

Skromny, ale dodatni zysk netto 0,33 mln zł (marża netto 4,3%) przy przychodach 7,70 mln zł (+3,8% r/r); zysk operacyjny 0,48 mln zł w dużej części pochodzi z pozostałych przychodów operacyjnych (0,50 mln zł) — zysk ze sprzedaży to zaledwie 0,14 mln zł.

ECK
EUROSNACK
FY 2025 Neutralny
6,2

Producent słonych przekąsek i biszkoptów (marki własne + private label) rosnący dwucyfrowo na sprzedaży (+10,76% r/r)

PBF
PBS FINANSE
Q1 2026 Neutralny
4,3

Bardzo mała skala biznesu (0,9 mln zł przychodu/kwartał) przy sumie bilansowej 10,2 mln zł - spółka funkcjonuje bliżej wehikułu inwestycyjno-deweloperskiego niż operacyjnej firmy.

PBG
PBG
Q1 2026 Neutralny
1,5

Spółka w stanie likwidacji, sporządzająca sprawozdania bez założenia kontynuacji działalności — brak jakiejkolwiek działalności operacyjnej od lat.

ADX
ADATEX
FY 2025 Neutralny
3,8

Deweloper mieszkaniowy ze Śląska i Mazowsza: zysk netto spadł o 42,5% do 7,1 mln zł, a marża operacyjna z 16,5% do 9,8%.

LGT
LOGINTRADE
FY 2025 Neutralny
6,3

Rentowna, nieduża grupa SaaS/e-procurement: przychody 10,6 mln zł (+7,9% r/r), marża EBIT 14,3% i zysk netto 1,08 mln zł.

RSG
RED SQUARE GAMES
FY 2025 Neutralny
3,8

Mikroskopijna spółka NewConnect (suma aktywów 1,42 mln zł) na wczesnym, wciąż deficytowym etapie rozwoju dwóch segmentów: gry wideo i gry planszowe.

IBC
IBC POLSKA F&P
FY 2025 Neutralny
7,2

Mała, zyskowna spółka dystrybucyjno-serwisowa dla HoReCa: przychody wzrosły o 27,3% do 12,4 mln zł, a wynik netto wrócił do +0,40 mln zł z −0,57 mln zł rok wcześniej.

VEE
VEE
FY 2025 Neutralny
5,3

Vee (AI Call Center, technologia Brilliance) przeszła w 2025 r. z straty do zysku: przychody +27,8% do 5,05 mln zł, EBIT 2,21 mln zł wobec −1,33 mln zł, zysk netto 2,15 mln zł wobec −3,25 mln zł.

HUB
HUB.TECH
FY 2025 Neutralny
4,5

Przychody rosną o 12,8% do 251,7 mln zł dzięki kosmetykom (OnlyBio, Stars from the Stars; ponad 85–90% sprzedaży), ale zysk operacyjny spada o 15%, a zysk netto o 25% — wzrost jest coraz mniej rentowny.

GRM
GREMPCO
FY 2025 Neutralny
4,5

GREMPCO to spółka holdingowa zarządzająca dwoma podmiotami portfelowymi — GRYFITLAB (laboratoria badawcze, akredytowane, sektor budowlany) i FLUID DESK (oprogramowanie CAD/BIM) — i formalnie zwolniona z obowiązku konsolidacji na mocy art. 57-58 Ustawy o rachunkowości.

MOV
MOVIE GAMES
Q1 2026 Neutralny
5,3

Przychody Grupy spadły drastycznie (-66% r/r, do 1,25 mln PLN) - efekt wygasania sprzedaży Drug Dealer Simulator 2 bez nowej premiery w kwartale

HRP
HARPER HYGIENICS
Q1 2026 Neutralny
5,5

Przychody rosną (+3,7% r/r), a poprawa marży brutto (+2,5 pp) i EBITDA (+27% r/r) nie przełożyła się na zysk netto (-24% r/r) z powodu wzrostu kosztów finansowych netto

PCF
PCF GROUP
Q1 2026 Neutralny
5,8

Strata netto -23,1 mln zł to w całości efekt jednorazowego, niepieniężnego odpisu 100% wartości firmy Game On (24,9 mln zł) — operacyjnie Grupa się poprawia

ZMT
ZAMET
Q1 2026 Neutralny
5,8

Zamet jest dziś czystą strukturą gotówkową kontrolowaną przez TDJ S.A. (56,43% głosów), nie spółką operacyjną — po zbyciu w 2025 r. Zamet Industry i Zamet Business Development.

RDN
REDAN
Q1 2026 Neutralny
2,7

Grupa to dwie odrębne historie: Redan SA w formalnej likwidacji/restrukturyzacji (kapitał własny -21,6 mln zł, odrzucone założenie kontynuacji) i rentowność zbliżająca się do progu operacyjnego w spółce zależnej Easyflex.

PLW
PLAYWAY
Q1 2026 Neutralny
7,3

Model portfelowy: ok. 30 spółek zależnych i 14 stowarzyszonych studiów gier, PlayWay zbiera ekonomię wydawniczą/licencyjną przy ograniczonym ryzyku bilansowym pojedynczego tytułu.

SED
SEDIVIO
FY 2025 Neutralny
6,2

Strata netto 2025 r. (-1,39 mln zł) jest w dominującej mierze efektem niegotówkowej amortyzacji wcześniej skapitalizowanego oprogramowania (Cyrima), nie utraty rentowności operacyjnej.

Czwartek 28 maja 15 20 tyg. temu
ENT
ENTER AIR
Q1 2026 Neutralny
4,2

Enter Air to największy czarterowy przewoźnik lotniczy w Polsce — I kwartał to sezonowo najsłabszy okres roku (zima), więc strata operacyjna sama w sobie nie jest zaskoczeniem, ale jej skala pogłębiła się r/r mimo wzrostu przychodów.

ENG
ENERGA
Q1 2026 Neutralny
4,8

Rdzeń zarobkowy Energi to regulowana Dystrybucja (72% EBITDA grupy, 1 107 mln PLN w I kw. 2026, +142 mln PLN r/r) — stabilny, przewidywalny cash flow oparty o taryfy zatwierdzane przez URE.

PKN
ORLEN
Q1 2026 Neutralny
7,0

Skokowy wzrost zysków w I kw. 2026 (EBIT +75%, zysk netto +94% r/r) napędzany głównie eskalacją wojny USA/Izrael–Iran, która podbiła notowania ropy Brent o ponad 50% i marżę rafineryjną CEE o 8,1 USD/bbl r/r (do 17,0 USD/bbl) — to efekt makro, nie strukturalna poprawa biznesu.

ENP
ENERGOAPARATURA
Q1 2026 Neutralny
4,2

Przychody wzrosły o 132% r/r do 23,4 mln zł, ale marża brutto na sprzedaży zapadła się z 30,7% do 4,5%, prowadząc do straty operacyjnej i netto

DMG
DR. MIELE COSMED GROUP
Q1 2026 Neutralny
4,5

Przychody spadły umiarkowanie (-3,8% r/r), ale rentowność skurczyła się znacznie mocniej — EBITDA -36% r/r, zysk netto -46,5% r/r

YRL
YARRL
Q1 2026 Neutralny
5,7

Przychody grupy wzrosły +83% r/r, głównie dzięki nabyciu 51% Upcom Holdings (usługi skalowania zespołów IT) sfinalizowanemu 2 stycznia 2026 r.

QNA
QNA TECHNOLOGY
Q1 2026 Neutralny
4,7

Przedprzychodowa spółka technologiczna (niebieskie kropki kwantowe PureBlue.dots) w fazie walidacji u 6 globalnych partnerów strategicznych (Korea, Japonia, Chiny, USA) dla rynku wyświetlaczy QDEL/microLED.

KPL
KINO POLSKA TV
Q1 2026 Neutralny
6,7

Grupa medialna o wysokich i rosnących marżach (EBITDA ok. 56%) i modelu asset-light (CAPEX poniżej 0,5% przychodów w kwartale).

MSZ
MOSTOSTAL ZABRZE
Q1 2026 Neutralny
6,7

Przychody grupy rosną mocno (+32% r/r) dzięki dużym kontraktom eksportowym w Niderlandach i Niemczech (przemysł chemiczny/petrochemiczny), ale rentowność się kurczy — marża EBIT spadła z 4,9% do 3,0%

RBW
RAINBOW TOURS
Q1 2026 Neutralny
6,5

Lider sektora (#3 wg przychodów, #1 wg zysku netto grupy wśród touroperatorów w Polsce za 2025 r.) z rosnącą przedsprzedażą sezonu Lato 2026 (+9,1% r/r).

ACT
ACTION
Q1 2026 Neutralny
7,0

Kontynuacja odbudowy po restrukturyzacji: skonsolidowane przychody +9,8% r/r napędzane silnym wzrostem w kanale B2C (detal +25,9%), przy jednoczesnej poprawie marż (brutto +0,6 p.p., EBIT +0,24 p.p.).

CDR
CD PROJEKT RED
Q1 2026 Neutralny
6,7

Debt-free wydawca gier z ~93% marżą brutto na dojrzałym katalogu (Cyberpunk 2077, trylogia wiedźmińska) i przewidywalnym strumieniem tantiem/licencji, wspieranym przez włączenia do Game Pass.

IBS
WISE FINANCE
Q1 2026 Neutralny
3,0

Zysk netto wzrósł o 183% r/r wyłącznie dzięki niegotówkowej wycenie aktywów finansowych (+2,38 mln zł) w segmencie pożyczkowym, nie dzięki poprawie działalności operacyjnej.

EDI
ED INVEST
Q1 2026 Neutralny
6,7

Deweloper mieszkaniowy z Warszawy (i model 'Deweloper PLUS' ze spółdzielniami mieszkaniowymi) notowany na GPW.

ATG
ATM GRUPA
Q1 2026 Neutralny
6,2

Rdzen biznesu (produkcja telewizyjna i filmowa, 75% przychodow) rosnie organicznie 17,3% r/r z poprawiajaca sie marza operacyjna (11,0% vs 8,7%).

Środa 27 maja 12 20 tyg. temu
MOJ
MOJ
Q1 2026 Neutralny
—

MOJ S.A. jest spółką zależną Grupy Kapitałowej FASING S.A. (61,37% kapitału, 73,12% głosów) — decyzje strategiczne pozostają w rękach większościowego akcjonariusza.

MEX
MEX POLSKA
Q1 2026 Neutralny
5,3

Grupa restauracyjna rosnąca dwucyfrowo (przychody +14,0% r/r) mimo że I kwartał jest sezonowo najsłabszym okresem w roku

JWW
JWW INVEST
Q1 2026 Neutralny
4,3

Mała spółka z NewConnect z branży usług energetyki zawodowej/przemysłowej i konstrukcji stalowych - przychody grupy rosną (+10% r/r do 39,4 mln zł), ale rentowność operacyjna wyraźnie się kurczy (EBIT -36% r/r, EBITDA -25% r/r).

INP
INPRO
Q1 2026 Neutralny
8,0

Deweloper mieszkaniowy z Trójmiasta z dobrą dynamiką sprzedaży: przychody +20% r/r do 81,1 mln zł, EBIT +28% r/r, przy niezmienionej marży brutto (~31%).

LRQ
LARQ
Q1 2026 Neutralny
4,8

Larq to spółka inwestycyjna (wg MSSF 10) wyceniająca w wartości godziwej udziały w Larq Fund Management, którego głównym aktywem jest 59,9% pakiet w Youlead (SaaS sales & marketing automation).

CFI
CFI HOLDING
Q1 2026 Neutralny
4,8

Przychody Grupy rosną umiarkowanie (+7,6% r/r), ale EBIT spada (-18,6% r/r) - presja kosztowa (usługi obce, materiały) rośnie szybciej niż sprzedaż

ECB
ECB
Q1 2026 Neutralny
5,3

96,6% przychodów kwartału (23,6 mln PLN) pochodzi od jednego, powiązanego kontrahenta — V-Project S.A. — w ramach porozumienia handlowego wydłużonego w styczniu 2026 r. do 2029 r. (~315 mln PLN wartości)

OPN
OPONEO.PL
Q1 2026 Neutralny
6,0

Przychody +41% r/r i EBIT wzrósł ponad 14x r/r dzięki odbudowie sprzedaży opon i dynamicznemu wzrostowi segmentu rowerowego (Dadelo, +74% r/r)

CTX
CAPTOR THERAPEUTICS
Q1 2026 Neutralny
5,5

Europejski lider technologii celowanej degradacji bialek (TPD) z piecioma wlasnymi projektami w onkologii i autoimmunologii, w tym viadrudomide w fazie I badan klinicznych.

ITB
INTERBUD-LUBLIN
Q1 2026 Neutralny
4,7

Deweloper mieszkaniowy skoncentrowany historycznie na Lublinie, rozszerzający bank ziemi o Łódź, Warszawę i Katowice; przychody rozpoznawane dopiero przy przekazaniu lokali klientom (point-in-time), nie na bieżąco w toku budowy.

ATD
ATENDE
Q1 2026 Neutralny
5,8

Przychody spadły 11% r/r wobec rekordowego I kw. 2025 (sektor publiczny -60% r/r) - efekt bazy porównawczej, nie utraty kontraktów, potwierdzony wzrostem w pozostałych sektorach (telekom +16%, przemysł +27%, energetyka +49%)

BBD
BBI DEVELOPMENT
Q1 2026 Neutralny
5,3

Wynik operacyjny +18,2% r/r (3,45 mln PLN), ale ok. 80% pochodzi z udziału w zyskach jednostek stowarzyszonych (2,77 mln PLN), który sam spadł o 24,8% r/r wraz z rozpoczęciem procesu zbycia Centrum Praskie Koneser.

Wtorek 26 maja 11 20 tyg. temu
ARH
ARCHICOM
Q1 2026 Neutralny
5,8

Archicom wykazał w I kw. 2026 r. skokowy wzrost przychodów (366,7 mln zł) i zysku netto (55,4 mln zł) niemal wyłącznie dzięki przekazaniu 614 lokali klientom, wobec zaledwie 5 lokali rok wcześniej — to efekt harmonogramu odbiorów, a nie organicznej poprawy popytu.

ELT
ELEKTROTIM
Q1 2026 Neutralny
7,2

Portfel zamówień Grupy rośnie do 745 mln PLN (+10% r/r) przy rentowności portfela 16%, dając dobrą widoczność przychodów na 2026-2027.

GPP
GRUPA PRACUJ
Q1 2026 Neutralny
7,5

Wiodąca platforma HR-tech w Polsce (Pracuj.pl) z rosnącym segmentem SaaS (eRecruiter, Kadromierz) i dwucyfrowym wzrostem MRR.

ALL
AILLERON
Q1 2026 Neutralny
6,3

Grupa IT/FinTech z dominującym segmentem Technology Services (Software Mind, 88% przychodów) świadczącym usługi nearshoringowe dla klientów z USA, UK i Europy Zachodniej oraz mniejszym segmentem FinTech (LiveBank, systemy bankowości)

DEL
DELKO
9M 2026 Neutralny
5,3

Dystrybutor FMCG (chemia gospodarcza, kosmetyki, artykuły spożywcze) o strukturalnie cienkich marżach, działający na kurczącym się rynku handlu tradycyjnego

HUG
HUUUGE. INC.
Q1 2026 Neutralny
6,8

Przychody spadają wolniej niż cały rynek social casino, a mimo spadku sprzedaży marża brutto i marża skorygowanej EBITDA rosną dzięki dyscyplinie kosztowej i przesunięciu sprzedaży do kanału DTC.

PGE
PGE POLSKA GRUPA ENERGETYCZNA
Q1 2026 Neutralny
5,3

PGE zwiększyła przychody o ok. 2% r/r do 17,45 mld PLN, ale rentowność się skurczyła - EBITDA spadła o 5% do 4,08 mld PLN, a marża EBITDA obniżyła się z 25% do 23%.

BLO
BLOOBER TEAM
Q1 2026 Neutralny
6,3

Grupa zamknęła I kw. 2026 stratą netto (-1,29 mln zł wobec zysku 4,70 mln zł rok wcześniej) przy praktycznie płaskich przychodach (28,10 mln zł, -2,9% r/r), ale to głównie efekt skokowej amortyzacji ukończonych gier (11,96 mln zł wobec 2,24 mln zł rok wcześniej), a nie erozji biznesu.

CAV
CAVATINA HOLDING
Q1 2026 Neutralny
5,0

Zysk netto Q1 2026 (5,5 mln PLN) wraca nad kreskę, ale niemal w całości pochodzi z wyceny nieruchomości inwestycyjnych (+30,0 mln PLN) i wyceny instrumentów pochodnych (+15,7 mln PLN) — jakość zysku jest niska.

ATA
ATC CARGO
FY 2025 Neutralny
6,0

Spedytor kontenerowy (150 000+ TEU obsłużonych po raz kolejny w 2025 r.) w słabszym roku rynkowym: przychody -15,3% r/r na skutek spadku stawek frachtu morskiego i osłabienia dolara — spadek tłumaczony rynkowo, nie utratą udziału.

Pokazano 1–100 z 350 Załaduj kolejne 50