Raport Q2 2026
Excellence S.A. to rosnący, rentowny producent NewConnect (żele węglowodanowe, koncentraty, poprzez Health Medica suplementy diety), który poprawił zysk netto o 9,9% r/r w Q2 i o 62,2% narastająco.
Wydźwięk
Pozytywny
Brak zmiany prognoz
EXC
Raport Q2 2026
Przychody
25 856 381 PLN
— r/r
Zysk netto
4 257 579 PLN
— r/r
EBITDA
6 126 378 PLN
— r/r
Wolne przepływy pieniężne (FCF)
7 269 844 PLN
— r/r
Podsumowanie
Teza inwestycyjna
- Wzrost przychodów jest umiarkowany w samym Q2 (+1,4% r/r), ale znacznie mocniejszy narastająco (+12,7% r/r) — sugeruje to, że I kwartał 2026 r. był relatywnie silniejszy niż II kwartał.
- Jakość zysku jest wysoka — przepływy operacyjne poprawiły się drastycznie (z 395 tys. zł do 9,09 mln zł w Q2), głównie dzięki lepszemu zarządzaniu zapasami i należnościami.
- Komentarz zarządu ujawnia dodatkowe koszty prawne związane ze sporem wizerunkowym z osobą trzecią i byłym pracownikiem — opisane tonem promocyjnym, bez kwantyfikacji ryzyka.
- Raport nie pozwala policzyć wskaźników zadłużenia (bilans nie rozbija zobowiązań na dług odsetkowy i handlowy) ani ocenić wkładu poszczególnych segmentów (spółka matka vs Health Medica) do wyniku.
Przeczytaj pełną analizę
Dane finansowe są dostępne dla wszystkich. Pełna analiza — ocena zarządu, komentarz, ryzyka i pełna narracja — jest dostępna po założeniu konta lub zalogowaniu.
Finanse
BETA
EXC · Q2 2026
| Metryka | Q2 2026 | Q2 2025 | Δ r/r | YTD 2026 | Δ r/r | Rodzaj wartości | Segment | Pewn. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Przychody | 25 856 381 | — | — | 46 123 735 | — | raportowana | — | 1,00 |
| EBITDA | 6 126 378 | — | — | 10 048 762 | — | wyliczona | — | 0,90 |
| EBIT | 5 322 825 | — | — | 8 654 010 | — | raportowana | — | 1,00 |
| EBT | 5 322 097 | — | — | 8 714 878 | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zysk netto | 4 257 579 | — | — | 6 589 367 | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zysk na akcję (podstawowy) | 0,03 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Amortyzacja | 803 553 | — | — | 1 394 752 | — | raportowana | — | 1,00 |
| Liczba akcji (podstawowa) (mln units) | 157,73 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Marża EBITDA | 23,7% | — | — | 21,79% | — | wyliczona | — | 0,90 |
| Marża EBIT | 20,59% | — | — | 18,77% | — | wyliczona | — | 1,00 |
| Marża netto | 16,47% | — | — | 14,29% | — | wyliczona | — | 1,00 |
| Gotówka | 15 050 823 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Kapitał własny | 50 438 781 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Aktywa ogółem | 63 390 437 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Kapitał obrotowy | 27 563 056 | — | — | — | — | wyliczona | — | 1,00 |
| Aktywa obrotowe | 38 673 159 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zobowiązania krótkoterminowe | 11 110 103 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zobowiązania długoterminowe | 413 585 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zapasy | 10 147 187 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Należności z tytułu dostaw i usług | 12 152 137 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Przepływy operacyjne (CFO) | 9 092 821 | — | — | 10 987 009 | — | raportowana | — | 1,00 |
| Nakłady inwestycyjne (CapEx) | 1 822 977 | — | — | 3 046 969 | — | raportowana | — | 1,00 |
| Wolne przepływy pieniężne (FCF) | 7 269 844 | — | — | 7 940 040 | — | wyliczona | — | 1,00 |
| Konwersja FCF | 118,66% | — | — | 79,02% | — | wyliczona | — | 0,85 |
| Konwersja CFO | 148,42% | — | — | 109,34% | — | wyliczona | — | 0,85 |
| Wskaźnik płynności bieżącej | 3,48x | — | — | — | — | wyliczona | — | 1,00 |
| Wskaźnik płynności szybkiej | 2,57x | — | — | — | — | wyliczona | — | 1,00 |
| Wskaźnik płynności gotówkowej | 1,35x | — | — | — | — | wyliczona | — | 1,00 |
| Wzrost przychodów r/r | 1,37% | — | — | 12,69% | — | wyliczona | — | 1,00 |
| Wzrost EBITDA r/r | 10,69% | — | — | 52,98% | — | wyliczona | — | 0,85 |
| Wzrost EBIT r/r | 4,09% | — | — | 49,51% | — | wyliczona | — | 1,00 |
| Wzrost zysku netto r/r | 9,9% | — | — | 62,16% | — | wyliczona | — | 1,00 |
Q2 2026 · Δ r/r
Przychody
25 856 381
—
25 856 381
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 46 123 735
- Δ r/r
- —
EBITDA
6 126 378
—
6 126 378
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 10 048 762
- Δ r/r
- —
EBIT
5 322 825
—
5 322 825
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 8 654 010
- Δ r/r
- —
EBT
5 322 097
—
5 322 097
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 8 714 878
- Δ r/r
- —
Zysk netto
4 257 579
—
4 257 579
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 6 589 367
- Δ r/r
- —
Zysk na akcję (podstawowy)
0,03
—
0,03
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Amortyzacja
803 553
—
803 553
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 1 394 752
- Δ r/r
- —
Liczba akcji (podstawowa)
(mln units)
157,73
—
157,73
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Marża EBITDA
23,7%
—
23,7%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 21,79%
- Δ r/r
- —
Marża EBIT
20,59%
—
20,59%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 18,77%
- Δ r/r
- —
Marża netto
16,47%
—
16,47%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 14,29%
- Δ r/r
- —
Gotówka
15 050 823
—
15 050 823
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Kapitał własny
50 438 781
—
50 438 781
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Aktywa ogółem
63 390 437
—
63 390 437
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Kapitał obrotowy
27 563 056
—
27 563 056
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Aktywa obrotowe
38 673 159
—
38 673 159
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Zobowiązania krótkoterminowe
11 110 103
—
11 110 103
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Zobowiązania długoterminowe
413 585
—
413 585
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Zapasy
10 147 187
—
10 147 187
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Należności z tytułu dostaw i usług
12 152 137
—
12 152 137
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Przepływy operacyjne (CFO)
9 092 821
—
9 092 821
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 10 987 009
- Δ r/r
- —
Nakłady inwestycyjne (CapEx)
1 822 977
—
1 822 977
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 3 046 969
- Δ r/r
- —
Wolne przepływy pieniężne (FCF)
7 269 844
—
7 269 844
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 7 940 040
- Δ r/r
- —
Konwersja FCF
118,66%
—
118,66%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 79,02%
- Δ r/r
- —
Konwersja CFO
148,42%
—
148,42%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 109,34%
- Δ r/r
- —
Wskaźnik płynności bieżącej
3,48x
—
3,48x
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Wskaźnik płynności szybkiej
2,57x
—
2,57x
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Wskaźnik płynności gotówkowej
1,35x
—
1,35x
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Wzrost przychodów r/r
1,37%
—
1,37%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 12,69%
- Δ r/r
- —
Wzrost EBITDA r/r
10,69%
—
10,69%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 52,98%
- Δ r/r
- —
Wzrost EBIT r/r
4,09%
—
4,09%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 49,51%
- Δ r/r
- —
Wzrost zysku netto r/r
9,9%
—
9,9%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 62,16%
- Δ r/r
- —