Raport Q2 2026
Mała spółka NewConnect (5-osobowy, w pełni zdalny zespół) portująca i wydająca gry VR na zlecenie głównego akcjonariusza SimFabric S.A., z równoległym rozwojem własnych produkcji i dywersyfikacją w stronę technologii symulacyjnych/obronnych (Sniper-X VR).
Wydźwięk
Pozytywny
Brak zmiany prognoz
VFA
Raport Q2 2026
Przychody
1 851 015 PLN
— r/r
Zysk netto
114 730 PLN
— r/r
EBITDA
430 181 PLN
— r/r
Wolne przepływy pieniężne (FCF)
-25 260 PLN
— r/r
Podsumowanie
Teza inwestycyjna
- Wyniki narastająco za I półrocze 2026 wyglądają bardzo mocno (przychody +110% r/r, powrót do zysku netto), ale w dużej mierze to efekt wybitnie silnego I kwartału i korzystnej bazy porównawczej — II kwartał 2026 był wyraźnie słabszy (-67,6% przychodów k/k).
- Bilans jest bardzo mocny: 6,27 mln zł gotówki, current ratio 8,35x, zero zadłużenia długoterminowego w obu porównywanych okresach.
- W samym II kwartale 2026 przepływy operacyjne były ujemne (-25,3 tys. zł) mimo dodatniego zysku netto (452,5 tys. zł) — niemal cała gotówka operacyjna półrocza powstała w I kwartale.
- Model biznesowy jest strukturalnie zależny od głównego akcjonariusza SimFabric S.A. (38,3% w porozumieniu) jako źródła projektów do portowania oraz beneficjenta 50% prowizji od zysku ze sprzedaży gry powyżej progu 2 mln zł na tytuł.
Przeczytaj pełną analizę
Dane finansowe są dostępne dla wszystkich. Pełna analiza — ocena zarządu, komentarz, ryzyka i pełna narracja — jest dostępna po założeniu konta lub zalogowaniu.
Finanse
BETA
VFA · Q2 2026
| Metryka | Q2 2026 | Q2 2025 | Δ r/r | YTD 2026 | Δ r/r | Rodzaj wartości | Segment | Pewn. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Przychody | 1 851 015 | — | — | 1 852 176 | — | raportowana | — | 1,00 |
| EBITDA | 430 181 | — | — | 424 978 | — | wyliczona | — | 0,90 |
| EBIT | 276 968 | — | — | 60 277 | — | raportowana | — | 1,00 |
| EBT | 452 762 | — | — | -213 709 | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zysk netto | 114 730 | — | — | -213 709 | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zysk na akcję (podstawowy) | 0,28 | — | — | 0,97 | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Amortyzacja | 153 213 | — | — | 364 702 | — | raportowana | — | 1,00 |
| Koszty odsetkowe | — | — | — | 13 669 | — | raportowana | — | 1,00 |
| Podatek dochodowy | — | — | — | 287 | — | raportowana | — | 1,00 |
| Liczba akcji (podstawowa) (mln units) | 1,61 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Marża EBIT | 14,96% | — | — | 3,25% | — | wyliczona | — | 1,00 |
| Marża netto | 6,2% | — | — | -11,54% | — | wyliczona | — | 1,00 |
| Gotówka | 16 995 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Kapitał własny | 9 131 151 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Aktywa ogółem | 10 731 885 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Kapitał obrotowy | 2 065 700 | — | — | — | — | wyliczona | — | 1,00 |
| Aktywa obrotowe | 3 666 434 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zobowiązania krótkoterminowe | 1 600 734 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zobowiązania długoterminowe | 0 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zapasy | 0 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Należności z tytułu dostaw i usług | 3 646 543 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Wartość firmy | 0 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Przepływy operacyjne (CFO) | -21 195 | — | — | -42 405 | — | raportowana | — | 1,00 |
| Nakłady inwestycyjne (CapEx) | 0 | — | — | 48 937 | — | raportowana | — | 1,00 |
| Wolne przepływy pieniężne (FCF) | -25 260 | — | — | 972 259 | — | wyliczona | — | 1,00 |
| Konwersja FCF | -5,34% | — | — | 63,74% | — | wyliczona | — | 0,90 |
| Konwersja CFO | -5,34% | — | — | 66,95% | — | wyliczona | — | 0,90 |
| Wskaźnik płynności bieżącej | 2,29x | — | — | — | — | wyliczona | — | 1,00 |
| Wskaźnik płynności szybkiej | 2,29x | — | — | — | — | wyliczona | — | 1,00 |
| Wskaźnik płynności gotówkowej | 0,01x | — | — | — | — | wyliczona | — | 1,00 |
| Wzrost przychodów r/r | -48,63% | — | — | 109,96% | — | wyliczona | — | 1,00 |
| Wzrost przychodów kw/kw | -67,64% | — | — | — | — | wyliczona | — | 0,90 |
| Wzrost EBITDA r/r | 9,88% | — | — | 258,9% | — | wyliczona | — | 0,90 |
| Wzrost EBIT r/r | 57,53% | — | — | 2309,5% | — | wyliczona | — | 1,00 |
| Wzrost zysku netto r/r | 294,4% | — | — | 826,5% | — | wyliczona | — | 1,00 |
| Zmiana marży EBIT r/r | 30,93 p.p. | — | — | 34,1 p.p. | — | wyliczona | — | 1,00 |
| Zmiana marży netto r/r | 41,39 p.p. | — | — | 51,46 p.p. | — | wyliczona | — | 1,00 |
Q2 2026 · Δ r/r
Przychody
1 851 015
—
1 851 015
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 1 852 176
- Δ r/r
- —
EBITDA
430 181
—
430 181
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 424 978
- Δ r/r
- —
EBIT
276 968
—
276 968
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 60 277
- Δ r/r
- —
EBT
452 762
—
452 762
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- -213 709
- Δ r/r
- —
Zysk netto
114 730
—
114 730
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- -213 709
- Δ r/r
- —
Zysk na akcję (podstawowy)
0,28
—
0,28
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 0,97
- Δ r/r
- —
Amortyzacja
153 213
—
153 213
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 364 702
- Δ r/r
- —
Koszty odsetkowe
—
—
—
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 13 669
- Δ r/r
- —
Podatek dochodowy
—
—
—
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 287
- Δ r/r
- —
Liczba akcji (podstawowa)
(mln units)
1,61
—
1,61
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Marża EBIT
14,96%
—
14,96%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 3,25%
- Δ r/r
- —
Marża netto
6,2%
—
6,2%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- -11,54%
- Δ r/r
- —
Gotówka
16 995
—
16 995
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Kapitał własny
9 131 151
—
9 131 151
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Aktywa ogółem
10 731 885
—
10 731 885
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Kapitał obrotowy
2 065 700
—
2 065 700
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Aktywa obrotowe
3 666 434
—
3 666 434
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Zobowiązania krótkoterminowe
1 600 734
—
1 600 734
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Zobowiązania długoterminowe
0
—
0
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Zapasy
0
—
0
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Należności z tytułu dostaw i usług
3 646 543
—
3 646 543
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Wartość firmy
0
—
0
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Przepływy operacyjne (CFO)
-21 195
—
-21 195
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- -42 405
- Δ r/r
- —
Nakłady inwestycyjne (CapEx)
0
—
0
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 48 937
- Δ r/r
- —
Wolne przepływy pieniężne (FCF)
-25 260
—
-25 260
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 972 259
- Δ r/r
- —
Konwersja FCF
-5,34%
—
-5,34%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 63,74%
- Δ r/r
- —
Konwersja CFO
-5,34%
—
-5,34%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 66,95%
- Δ r/r
- —
Wskaźnik płynności bieżącej
2,29x
—
2,29x
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Wskaźnik płynności szybkiej
2,29x
—
2,29x
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Wskaźnik płynności gotówkowej
0,01x
—
0,01x
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Wzrost przychodów r/r
-48,63%
—
-48,63%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 109,96%
- Δ r/r
- —
Wzrost przychodów kw/kw
-67,64%
—
-67,64%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Wzrost EBITDA r/r
9,88%
—
9,88%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 258,9%
- Δ r/r
- —
Wzrost EBIT r/r
57,53%
—
57,53%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 2309,5%
- Δ r/r
- —
Wzrost zysku netto r/r
294,4%
—
294,4%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 826,5%
- Δ r/r
- —
Zmiana marży EBIT r/r
30,93 p.p.
—
30,93 p.p.
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 34,1 p.p.
- Δ r/r
- —
Zmiana marży netto r/r
41,39 p.p.
—
41,39 p.p.
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 51,46 p.p.
- Δ r/r
- —