Raport H1 2026
Spółka IT/usługowa z bardzo niską rentownością: EBIT 137 tys. zł (0,7% marży) przy przychodach 20,5 mln zł, spadek przychodów o 11% r/r.
Wydźwięk
Ostrożny
Brak zmiany prognoz
THG
Raport H1 2026
Przychody
20,5 mln PLN
— r/r
Zysk netto
-1,07 mln PLN
— r/r
EBITDA
309 tys. PLN
— r/r
Wolne przepływy pieniężne (FCF)
-47 tys. PLN
— r/r
Podsumowanie
Teza inwestycyjna
- Lab Systems (+21% przychodów, 19% marży segmentowej) to jedyny segment, który realnie zarabia; największy segment Software Development & Cybersec traci 30% przychodów i jest na stracie operacyjnej.
- Strata netto −1,07 mln zł wynika w większości z nie-gotówkowego wyniku na aktywach do zbycia (−963 tys. zł) oraz rozwiązania aktywa podatkowego; to koszt wcześniejszych inwestycji venture.
- Bilans jest bezpieczny pod kątem zadłużenia (dług netto ok. 0,2 mln zł), ale wartość firmy stanowi 74% kapitału własnego, a gotówka ledwie pokrywa krótkoterminowy kredyt.
- Nowe ryzyko prawne: pozew w Delaware (szkoda > 580 tys. USD) po wcześniejszej propozycji ugody 2,25 mln USD; skala ekspozycji jest istotna wobec kapitału własnego 11,6 mln zł.
Przeczytaj pełną analizę
Dane finansowe są dostępne dla wszystkich. Pełna analiza — ocena zarządu, komentarz, ryzyka i pełna narracja — jest dostępna po założeniu konta lub zalogowaniu.
Finanse
BETA
THG · H1 2026
| Metryka | H1 2026 | H1 2025 | Δ r/r | YTD 2026 | Δ r/r | Rodzaj wartości | Segment | Pewn. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Przychody
Usługi holdingowe
|
674 | 44 899 | −98,5% | 674 | −98,5% | raportowana | Usługi holdingowe | 1,00 |
|
Przychody
Venture building
|
230 | 44 899 | −99,5% | 230 | −99,5% | raportowana | Venture building | 1,00 |
|
Przychody
Lab Systems
|
8 240 | 44 899 | −81,6% | 8 240 | −81,6% | raportowana | Lab Systems | 1,00 |
|
Przychody
Digital Design & Marketing
|
2 648 | 44 899 | −94,1% | 2 648 | −94,1% | raportowana | Digital Design & Marketing | 1,00 |
|
Przychody
Software Development & Cybersec
|
9 178 | 44 899 | −79,6% | 9 178 | −79,6% | raportowana | Software Development & Cybersec | 1,00 |
| Przychody | 20 503 | 44 899 | −54,3% | 20 503 | −54,3% | raportowana | — | 1,00 |
| EBITDA | 309 | -2 561 | +112,1% | 309 | +112,1% | raportowana | — | 1,00 |
|
EBIT
Software Development & Cybersec
|
-1 056 | -2 984 | +64,6% | -1 056 | +64,6% | raportowana | Software Development & Cybersec | 0,90 |
|
EBIT
Digital Design & Marketing
|
-472 | -2 984 | +84,2% | -472 | +84,2% | raportowana | Digital Design & Marketing | 0,90 |
|
EBIT
Lab Systems
|
1 554 | -2 984 | +152,1% | 1 554 | +152,1% | raportowana | Lab Systems | 0,90 |
| EBIT | 137 | -2 984 | +104,6% | 137 | +104,6% | raportowana | — | 1,00 |
|
EBIT
Venture building
|
-67 | -2 984 | +97,8% | -67 | +97,8% | raportowana | Venture building | 0,90 |
|
EBIT
Usługi holdingowe
|
5 181 | -2 984 | +273,6% | 5 181 | +273,6% | raportowana | Usługi holdingowe | 0,90 |
| EBT | 207 | -4 125 | +105% | 207 | +105% | raportowana | — | 1,00 |
| Zysk netto | -1 071 | -6 225 | +82,8% | -1 071 | +82,8% | raportowana | — | 1,00 |
| Zysk na akcję (podstawowy) (PLN) | -0,47 | — | — | -0,47 | — | raportowana | — | 1,00 |
| Amortyzacja | 171 | 423 | −59,6% | 171 | −59,6% | raportowana | — | 1,00 |
| Koszty odsetkowe | 71 | 299 | −76,3% | 71 | −76,3% | raportowana | — | 0,90 |
| Podatek dochodowy | 321 | 1 868 | −82,8% | 321 | −82,8% | raportowana | — | 1,00 |
| Liczba akcji (podstawowa) (mln units) | 2,29 | — | — | 2,29 | — | raportowana | — | 1,00 |
| Marża EBITDA | 1,51% | -5,7% | +7,2 p.p. | 1,51% | +7,2 p.p. | wyliczona | — | 0,70 |
| Marża EBIT | 0,67% | -6,65% | +7,3 p.p. | 0,67% | +7,3 p.p. | wyliczona | — | 0,70 |
| Marża netto | -5,22% | -13,86% | +8,6 p.p. | -5,22% | +8,6 p.p. | wyliczona | — | 0,70 |
| Gotówka | 1 473 | 2 452 | −39,9% | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zadłużenie ogółem | 1 706 | 2 734 | −37,6% | — | — | raportowana | — | 0,90 |
| Dług netto | 233 | 282 | −17,4% | — | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Kapitał własny | 11 648 | 12 716 | −8,4% | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Aktywa ogółem | 19 096 | 21 330 | −10,5% | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Kapitał obrotowy | 1 741 | 2 392 | −27,2% | — | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Aktywa obrotowe | 9 176 | 10 328 | −11,2% | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zobowiązania krótkoterminowe | 7 435 | 7 936 | −6,3% | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zobowiązania długoterminowe | 13 | 678 | −98,1% | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zapasy | 106 | 10 | +960% | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Należności z tytułu dostaw i usług | 7 586 | 7 855 | −3,4% | — | — | raportowana | — | 0,90 |
| Zobowiązania z tytułu dostaw i usług | 5 449 | 5 441 | +0,1% | — | — | raportowana | — | 0,90 |
| Wartość firmy | 8 793 | 8 922 | −1,4% | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Kapitał własny (materialny) | 2 855 | 3 794 | −24,7% | — | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Przepływy operacyjne (CFO) | -31 | 562 | −105,5% | -31 | −105,5% | raportowana | — | 1,00 |
| Nakłady inwestycyjne (CapEx) | 16 | 0 | — | 16 | — | raportowana | — | 1,00 |
| Wolne przepływy pieniężne (FCF) | -47 | 562 | −108,4% | -47 | −108,4% | wyliczona | — | 0,70 |
| Wskaźnik płynności bieżącej | 1,23x | 1,3x | −0,07x | — | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Wskaźnik płynności szybkiej | 1,22x | 1,3x | −0,08x | — | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Wskaźnik płynności gotówkowej | 0,2x | 0,31x | −0,11x | — | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Pokrycie odsetek | 1,93x | — | — | 1,93x | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Dług / kapitał własny | 0,15x | 0,22x | −0,07x | — | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Dług / aktywa | 0,09x | 0,13x | −0,04x | — | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Dług netto / kapitał własny | 0,02x | 0,02x | +0x | — | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Wzrost przychodów r/r | -10,96% | -9,49% | — | -10,96% | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Wzrost EBITDA r/r | -70,49% | -213,46% | — | -70,49% | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Wzrost EBIT r/r | -83,27% | -58,55% | — | -83,27% | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Wzrost zysku netto r/r | -429,54% | -68,06% | — | -429,54% | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Zmiana marży EBITDA r/r | -3,04 p.p. | -4,06 p.p. | — | -3,04 p.p. | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Zmiana marży EBIT r/r | -2,89 p.p. | -2,85 p.p. | — | -2,89 p.p. | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Zmiana marży netto r/r | -6,63 p.p. | -6,4 p.p. | — | -6,63 p.p. | — | wyliczona | — | 0,70 |
H1 2026 · Δ r/r
Przychody
Usługi holdingowe
674
−98,5%
Usługi holdingowe
674
−98,5%
- H1 2025
- 44 899
- YTD 2026
- 674
- Δ r/r
- −98,5%
Przychody
Venture building
230
−99,5%
Venture building
230
−99,5%
- H1 2025
- 44 899
- YTD 2026
- 230
- Δ r/r
- −99,5%
Przychody
Lab Systems
8 240
−81,6%
Lab Systems
8 240
−81,6%
- H1 2025
- 44 899
- YTD 2026
- 8 240
- Δ r/r
- −81,6%
Przychody
Digital Design & Marketing
2 648
−94,1%
Digital Design & Marketing
2 648
−94,1%
- H1 2025
- 44 899
- YTD 2026
- 2 648
- Δ r/r
- −94,1%
Przychody
Software Development & Cybersec
9 178
−79,6%
Software Development & Cybersec
9 178
−79,6%
- H1 2025
- 44 899
- YTD 2026
- 9 178
- Δ r/r
- −79,6%
Przychody
20 503
−54,3%
20 503
−54,3%
- H1 2025
- 44 899
- YTD 2026
- 20 503
- Δ r/r
- −54,3%
EBITDA
309
+112,1%
309
+112,1%
- H1 2025
- -2 561
- YTD 2026
- 309
- Δ r/r
- +112,1%
EBIT
Software Development & Cybersec
-1 056
+64,6%
Software Development & Cybersec
-1 056
+64,6%
- H1 2025
- -2 984
- YTD 2026
- -1 056
- Δ r/r
- +64,6%
EBIT
Digital Design & Marketing
-472
+84,2%
Digital Design & Marketing
-472
+84,2%
- H1 2025
- -2 984
- YTD 2026
- -472
- Δ r/r
- +84,2%
EBIT
Lab Systems
1 554
+152,1%
Lab Systems
1 554
+152,1%
- H1 2025
- -2 984
- YTD 2026
- 1 554
- Δ r/r
- +152,1%
EBIT
137
+104,6%
137
+104,6%
- H1 2025
- -2 984
- YTD 2026
- 137
- Δ r/r
- +104,6%
EBIT
Venture building
-67
+97,8%
Venture building
-67
+97,8%
- H1 2025
- -2 984
- YTD 2026
- -67
- Δ r/r
- +97,8%
EBIT
Usługi holdingowe
5 181
+273,6%
Usługi holdingowe
5 181
+273,6%
- H1 2025
- -2 984
- YTD 2026
- 5 181
- Δ r/r
- +273,6%
EBT
207
+105%
207
+105%
- H1 2025
- -4 125
- YTD 2026
- 207
- Δ r/r
- +105%
Zysk netto
-1 071
+82,8%
-1 071
+82,8%
- H1 2025
- -6 225
- YTD 2026
- -1 071
- Δ r/r
- +82,8%
Zysk na akcję (podstawowy)
(PLN)
-0,47
—
-0,47
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- -0,47
- Δ r/r
- —
Amortyzacja
171
−59,6%
171
−59,6%
- H1 2025
- 423
- YTD 2026
- 171
- Δ r/r
- −59,6%
Koszty odsetkowe
71
−76,3%
71
−76,3%
- H1 2025
- 299
- YTD 2026
- 71
- Δ r/r
- −76,3%
Podatek dochodowy
321
−82,8%
321
−82,8%
- H1 2025
- 1 868
- YTD 2026
- 321
- Δ r/r
- −82,8%
Liczba akcji (podstawowa)
(mln units)
2,29
—
2,29
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- 2,29
- Δ r/r
- —
Marża EBITDA
1,51%
+7,2 p.p.
1,51%
+7,2 p.p.
- H1 2025
- -5,7%
- YTD 2026
- 1,51%
- Δ r/r
- +7,2 p.p.
Marża EBIT
0,67%
+7,3 p.p.
0,67%
+7,3 p.p.
- H1 2025
- -6,65%
- YTD 2026
- 0,67%
- Δ r/r
- +7,3 p.p.
Marża netto
-5,22%
+8,6 p.p.
-5,22%
+8,6 p.p.
- H1 2025
- -13,86%
- YTD 2026
- -5,22%
- Δ r/r
- +8,6 p.p.
Gotówka
1 473
−39,9%
1 473
−39,9%
- H1 2025
- 2 452
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Zadłużenie ogółem
1 706
−37,6%
1 706
−37,6%
- H1 2025
- 2 734
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Dług netto
233
−17,4%
233
−17,4%
- H1 2025
- 282
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Kapitał własny
11 648
−8,4%
11 648
−8,4%
- H1 2025
- 12 716
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Aktywa ogółem
19 096
−10,5%
19 096
−10,5%
- H1 2025
- 21 330
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Kapitał obrotowy
1 741
−27,2%
1 741
−27,2%
- H1 2025
- 2 392
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Aktywa obrotowe
9 176
−11,2%
9 176
−11,2%
- H1 2025
- 10 328
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Zobowiązania krótkoterminowe
7 435
−6,3%
7 435
−6,3%
- H1 2025
- 7 936
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Zobowiązania długoterminowe
13
−98,1%
13
−98,1%
- H1 2025
- 678
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Zapasy
106
+960%
106
+960%
- H1 2025
- 10
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Należności z tytułu dostaw i usług
7 586
−3,4%
7 586
−3,4%
- H1 2025
- 7 855
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Zobowiązania z tytułu dostaw i usług
5 449
+0,1%
5 449
+0,1%
- H1 2025
- 5 441
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Wartość firmy
8 793
−1,4%
8 793
−1,4%
- H1 2025
- 8 922
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Kapitał własny (materialny)
2 855
−24,7%
2 855
−24,7%
- H1 2025
- 3 794
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Przepływy operacyjne (CFO)
-31
−105,5%
-31
−105,5%
- H1 2025
- 562
- YTD 2026
- -31
- Δ r/r
- −105,5%
Nakłady inwestycyjne (CapEx)
16
—
16
—
- H1 2025
- 0
- YTD 2026
- 16
- Δ r/r
- —
Wolne przepływy pieniężne (FCF)
-47
−108,4%
-47
−108,4%
- H1 2025
- 562
- YTD 2026
- -47
- Δ r/r
- −108,4%
Wskaźnik płynności bieżącej
1,23x
−0,07x
1,23x
−0,07x
- H1 2025
- 1,3x
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Wskaźnik płynności szybkiej
1,22x
−0,08x
1,22x
−0,08x
- H1 2025
- 1,3x
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Wskaźnik płynności gotówkowej
0,2x
−0,11x
0,2x
−0,11x
- H1 2025
- 0,31x
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Pokrycie odsetek
1,93x
—
1,93x
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- 1,93x
- Δ r/r
- —
Dług / kapitał własny
0,15x
−0,07x
0,15x
−0,07x
- H1 2025
- 0,22x
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Dług / aktywa
0,09x
−0,04x
0,09x
−0,04x
- H1 2025
- 0,13x
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Dług netto / kapitał własny
0,02x
+0x
0,02x
+0x
- H1 2025
- 0,02x
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Wzrost przychodów r/r
-10,96%
—
-10,96%
—
- H1 2025
- -9,49%
- YTD 2026
- -10,96%
- Δ r/r
- —
Wzrost EBITDA r/r
-70,49%
—
-70,49%
—
- H1 2025
- -213,46%
- YTD 2026
- -70,49%
- Δ r/r
- —
Wzrost EBIT r/r
-83,27%
—
-83,27%
—
- H1 2025
- -58,55%
- YTD 2026
- -83,27%
- Δ r/r
- —
Wzrost zysku netto r/r
-429,54%
—
-429,54%
—
- H1 2025
- -68,06%
- YTD 2026
- -429,54%
- Δ r/r
- —
Zmiana marży EBITDA r/r
-3,04 p.p.
—
-3,04 p.p.
—
- H1 2025
- -4,06 p.p.
- YTD 2026
- -3,04 p.p.
- Δ r/r
- —
Zmiana marży EBIT r/r
-2,89 p.p.
—
-2,89 p.p.
—
- H1 2025
- -2,85 p.p.
- YTD 2026
- -2,89 p.p.
- Δ r/r
- —
Zmiana marży netto r/r
-6,63 p.p.
—
-6,63 p.p.
—
- H1 2025
- -6,4 p.p.
- YTD 2026
- -6,63 p.p.
- Δ r/r
- —