Raport H1 2026
REINO Capital szybko zmienia się w konsolidatora usług dla nieruchomości: przychody wzrosły o 190% r/r do 62,1 mln zł, głównie dzięki włączeniu PZN (facility management).
Wydźwięk
Pozytywny
Brak zmiany prognoz
RNC
Raport H1 2026
Przychody
62 116 565 PLN
— r/r
Zysk netto
2 683 872 PLN
— r/r
EBITDA
6 050 000 PLN
— r/r
Wolne przepływy pieniężne (FCF)
4 643 181 PLN
— r/r
Podsumowanie
Teza inwestycyjna
- Rentowność poprawiła się wyraźnie: EBITDA 6,05 mln zł (marża 9,7% wobec 5,3%), zysk netto 2,7 mln zł wobec straty 0,3 mln zł rok wcześniej.
- Jakość zysku jest przyzwoita – OCF 5,0 mln zł (ok. 83% EBITDA) i FCF 4,6 mln zł, ale należności rosną, a bieżąca płynność wynosi 0,90.
- Bilans jest obciążony długiem (dług odsetkowy z leasingiem ok. 19,9 mln zł, w tym obligacje EUR 12,75%) i portfelem inwestycji w spółki notowane wycenianym przez OCI (22,1 mln zł).
- Strategia zakłada kolejne przejęcia (spółki FM i AM do końca 2026 r.), co oznacza ryzyko wykonawcze i rozwodnienie akcjonariuszy.
Przeczytaj pełną analizę
Dane finansowe są dostępne dla wszystkich. Pełna analiza — ocena zarządu, komentarz, ryzyka i pełna narracja — jest dostępna po założeniu konta lub zalogowaniu.
Finanse
BETA
RNC · H1 2026
| Metryka | H1 2026 | H1 2025 | Δ r/r | YTD 2026 | Δ r/r | Rodzaj wartości | Segment | Pewn. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Przychody | 62 116 565 | 75 009 000 | −17,2% | 62 116 565 | −17,2% | raportowana | — | 1,00 |
| EBITDA | 6 050 000 | 6 220 000 | −2,7% | 6 050 000 | −2,7% | raportowana | — | 0,90 |
| EBIT | 4 563 391 | 4 099 000 | +11,3% | 4 563 391 | +11,3% | raportowana | — | 1,00 |
| EBT | 3 326 394 | 2 159 000 | +54,1% | 3 326 394 | +54,1% | raportowana | — | 1,00 |
| Zysk netto | 2 683 872 | 1 522 000 | +76,3% | 2 683 872 | +76,3% | raportowana | — | 1,00 |
| Zysk na akcję (podstawowy) | 0,03 | 0,02 | +67,6% | 0,03 | +67,6% | raportowana | — | 1,00 |
| Zysk na akcję (rozwodniony) | 0,03 | — | — | 0,03 | — | raportowana | — | 1,00 |
| Amortyzacja | 1 486 895 | 2 121 000 | −29,9% | 1 486 895 | −29,9% | raportowana | — | 1,00 |
| Podatek dochodowy | 642 522 | 636 000 | +1% | 642 522 | +1% | raportowana | — | 1,00 |
| Liczba akcji (podstawowa) (units) | 87 442 895 | — | — | 87 442 895 | — | raportowana | — | 1,00 |
| Marża EBITDA | 9,74% | 8,29% | +1,5 p.p. | 9,74% | +1,5 p.p. | wyliczona | — | 0,70 |
| Marża EBIT | 7,35% | 5,46% | +1,9 p.p. | 7,35% | +1,9 p.p. | wyliczona | — | 0,70 |
| Marża netto | 4,32% | 2,03% | +2,3 p.p. | 4,32% | +2,3 p.p. | wyliczona | — | 0,70 |
| Marża amortyzacji | 2,39% | — | — | 2,39% | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Gotówka | 2 638 759 | 2 432 000 | +8,5% | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zadłużenie ogółem | 19 941 644 | — | — | — | — | raportowana | — | 0,85 |
| Dług netto | 17 302 885 | — | — | — | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Kapitał własny | 26 891 104 | 25 613 000 | +5% | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Aktywa ogółem | 66 094 708 | 66 310 000 | −0,3% | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Kapitał obrotowy | -2 496 452 | -4 746 000 | +47,4% | — | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Aktywa obrotowe | 23 103 059 | 21 664 000 | +6,6% | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zobowiązania krótkoterminowe | 25 599 511 | 26 410 000 | −3,1% | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zobowiązania długoterminowe | 13 604 093 | 14 287 000 | −4,8% | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zapasy | 395 511 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Należności z tytułu dostaw i usług | 18 438 437 | — | — | — | — | raportowana | — | 0,85 |
| Zobowiązania z tytułu dostaw i usług | 13 877 789 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Wartość firmy | 9 635 809 | 8 818 000 | +9,3% | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Kapitał własny (materialny) | 17 255 295 | — | — | — | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Przepływy operacyjne (CFO) | 4 995 279 | 5 662 000 | −11,8% | 4 995 279 | −11,8% | raportowana | — | 1,00 |
| Nakłady inwestycyjne (CapEx) | 352 098 | — | — | 352 098 | — | raportowana | — | 1,00 |
| Wolne przepływy pieniężne (FCF) | 4 643 181 | — | — | 4 643 181 | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Konwersja FCF | 76,7% | — | — | 76,7% | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Konwersja CFO | 82,6% | 91,03% | −8,4 p.p. | 82,6% | −8,4 p.p. | wyliczona | — | 0,70 |
| Wskaźnik płynności bieżącej | 0,9x | 0,82x | +0,08x | — | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Wskaźnik płynności szybkiej | 0,89x | — | — | — | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Wskaźnik płynności gotówkowej | 0,1x | 0,09x | +0,01x | — | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Dług / kapitał własny | 0,74x | — | — | — | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Dług / aktywa | 0,3x | — | — | — | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Dług netto / kapitał własny | 0,64x | — | — | — | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Wzrost przychodów r/r | 190,3% | 114,26% | — | 190,3% | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Wzrost EBITDA r/r | 434,6% | — | — | 434,6% | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Wzrost EBIT r/r | 1198,5% | — | — | 1198,5% | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Wzrost zysku netto r/r | 897% | — | — | 897% | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Zmiana marży EBITDA r/r | 4,45 p.p. | 4,13 p.p. | — | 4,45 p.p. | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Zmiana marży EBIT r/r | 5,71 p.p. | 4,87 p.p. | — | 5,71 p.p. | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Zmiana marży netto r/r | 5,89 p.p. | 33,14 p.p. | — | 5,89 p.p. | — | wyliczona | — | 0,70 |
H1 2026 · Δ r/r
Przychody
62 116 565
−17,2%
62 116 565
−17,2%
- H1 2025
- 75 009 000
- YTD 2026
- 62 116 565
- Δ r/r
- −17,2%
EBITDA
6 050 000
−2,7%
6 050 000
−2,7%
- H1 2025
- 6 220 000
- YTD 2026
- 6 050 000
- Δ r/r
- −2,7%
EBIT
4 563 391
+11,3%
4 563 391
+11,3%
- H1 2025
- 4 099 000
- YTD 2026
- 4 563 391
- Δ r/r
- +11,3%
EBT
3 326 394
+54,1%
3 326 394
+54,1%
- H1 2025
- 2 159 000
- YTD 2026
- 3 326 394
- Δ r/r
- +54,1%
Zysk netto
2 683 872
+76,3%
2 683 872
+76,3%
- H1 2025
- 1 522 000
- YTD 2026
- 2 683 872
- Δ r/r
- +76,3%
Zysk na akcję (podstawowy)
0,03
+67,6%
0,03
+67,6%
- H1 2025
- 0,02
- YTD 2026
- 0,03
- Δ r/r
- +67,6%
Zysk na akcję (rozwodniony)
0,03
—
0,03
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- 0,03
- Δ r/r
- —
Amortyzacja
1 486 895
−29,9%
1 486 895
−29,9%
- H1 2025
- 2 121 000
- YTD 2026
- 1 486 895
- Δ r/r
- −29,9%
Podatek dochodowy
642 522
+1%
642 522
+1%
- H1 2025
- 636 000
- YTD 2026
- 642 522
- Δ r/r
- +1%
Liczba akcji (podstawowa)
(units)
87 442 895
—
87 442 895
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- 87 442 895
- Δ r/r
- —
Marża EBITDA
9,74%
+1,5 p.p.
9,74%
+1,5 p.p.
- H1 2025
- 8,29%
- YTD 2026
- 9,74%
- Δ r/r
- +1,5 p.p.
Marża EBIT
7,35%
+1,9 p.p.
7,35%
+1,9 p.p.
- H1 2025
- 5,46%
- YTD 2026
- 7,35%
- Δ r/r
- +1,9 p.p.
Marża netto
4,32%
+2,3 p.p.
4,32%
+2,3 p.p.
- H1 2025
- 2,03%
- YTD 2026
- 4,32%
- Δ r/r
- +2,3 p.p.
Marża amortyzacji
2,39%
—
2,39%
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- 2,39%
- Δ r/r
- —
Gotówka
2 638 759
+8,5%
2 638 759
+8,5%
- H1 2025
- 2 432 000
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Zadłużenie ogółem
19 941 644
—
19 941 644
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Dług netto
17 302 885
—
17 302 885
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Kapitał własny
26 891 104
+5%
26 891 104
+5%
- H1 2025
- 25 613 000
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Aktywa ogółem
66 094 708
−0,3%
66 094 708
−0,3%
- H1 2025
- 66 310 000
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Kapitał obrotowy
-2 496 452
+47,4%
-2 496 452
+47,4%
- H1 2025
- -4 746 000
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Aktywa obrotowe
23 103 059
+6,6%
23 103 059
+6,6%
- H1 2025
- 21 664 000
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Zobowiązania krótkoterminowe
25 599 511
−3,1%
25 599 511
−3,1%
- H1 2025
- 26 410 000
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Zobowiązania długoterminowe
13 604 093
−4,8%
13 604 093
−4,8%
- H1 2025
- 14 287 000
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Zapasy
395 511
—
395 511
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Należności z tytułu dostaw i usług
18 438 437
—
18 438 437
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Zobowiązania z tytułu dostaw i usług
13 877 789
—
13 877 789
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Wartość firmy
9 635 809
+9,3%
9 635 809
+9,3%
- H1 2025
- 8 818 000
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Kapitał własny (materialny)
17 255 295
—
17 255 295
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Przepływy operacyjne (CFO)
4 995 279
−11,8%
4 995 279
−11,8%
- H1 2025
- 5 662 000
- YTD 2026
- 4 995 279
- Δ r/r
- −11,8%
Nakłady inwestycyjne (CapEx)
352 098
—
352 098
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- 352 098
- Δ r/r
- —
Wolne przepływy pieniężne (FCF)
4 643 181
—
4 643 181
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- 4 643 181
- Δ r/r
- —
Konwersja FCF
76,7%
—
76,7%
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- 76,7%
- Δ r/r
- —
Konwersja CFO
82,6%
−8,4 p.p.
82,6%
−8,4 p.p.
- H1 2025
- 91,03%
- YTD 2026
- 82,6%
- Δ r/r
- −8,4 p.p.
Wskaźnik płynności bieżącej
0,9x
+0,08x
0,9x
+0,08x
- H1 2025
- 0,82x
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Wskaźnik płynności szybkiej
0,89x
—
0,89x
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Wskaźnik płynności gotówkowej
0,1x
+0,01x
0,1x
+0,01x
- H1 2025
- 0,09x
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Dług / kapitał własny
0,74x
—
0,74x
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Dług / aktywa
0,3x
—
0,3x
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Dług netto / kapitał własny
0,64x
—
0,64x
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Wzrost przychodów r/r
190,3%
—
190,3%
—
- H1 2025
- 114,26%
- YTD 2026
- 190,3%
- Δ r/r
- —
Wzrost EBITDA r/r
434,6%
—
434,6%
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- 434,6%
- Δ r/r
- —
Wzrost EBIT r/r
1198,5%
—
1198,5%
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- 1198,5%
- Δ r/r
- —
Wzrost zysku netto r/r
897%
—
897%
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- 897%
- Δ r/r
- —
Zmiana marży EBITDA r/r
4,45 p.p.
—
4,45 p.p.
—
- H1 2025
- 4,13 p.p.
- YTD 2026
- 4,45 p.p.
- Δ r/r
- —
Zmiana marży EBIT r/r
5,71 p.p.
—
5,71 p.p.
—
- H1 2025
- 4,87 p.p.
- YTD 2026
- 5,71 p.p.
- Δ r/r
- —
Zmiana marży netto r/r
5,89 p.p.
—
5,89 p.p.
—
- H1 2025
- 33,14 p.p.
- YTD 2026
- 5,89 p.p.
- Δ r/r
- —