Raport FY 2025
Grupa przeszła w 2025 roku z fazy badań do inwestycji: kupiła zakład w Tarnawatce-Tartak i zbudowała pierwszą na świecie instalację do produkcji materiału STRUMBER; w momencie publikacji trwa rozruch.
Wydźwięk
Pozytywny
Brak zmiany prognoz
GRL
Raport FY 2025
Przychody
197,1 tys. PLN
— r/r
Zysk netto
-9,33 mln PLN
— r/r
EBITDA
-5,07 mln PLN
— r/r
Wolne przepływy pieniężne (FCF)
-15,56 mln PLN
— r/r
Podsumowanie
Teza inwestycyjna
- Przychody są symboliczne (197 tys. zł), a strata netto wzrosła do 9,3 mln zł, w tym 3,0 mln zł to odpis wartości firmy; ujemny OCF wyniósł 6,2 mln zł.
- Wydatki inwestycyjne 9,3 mln zł sfinansowano emisjami akcji (21,2 mln zł wpływów); gotówka wzrosła do 2,5 mln zł, a w marcu 2026 przeprowadzono kolejną emisję serii G po 18,00 zł.
- Pierwsze umowy handlowe mają charakter przedwstępny (hiszpańska umowa na ok. 2,8 mln zł w 2026 i 5,7 mln zł w 2027), więc przychody zależą od udanego rozruchu i skalowania produkcji.
- Dofinansowania (ok. 6,2 mln zł pozyskanych w 2025, umowa FENG na ok. 3,8 mln zł z 2026) łagodzą ryzyko, ale spółka nadal potrzebuje zewnętrznego finansowania, a audytor uznał kontynuację działalności za kluczową sprawę badania.
Przeczytaj pełną analizę
Dane finansowe są dostępne dla wszystkich. Pełna analiza — ocena zarządu, komentarz, ryzyka i pełna narracja — jest dostępna po założeniu konta lub zalogowaniu.
Finanse
BETA
GRL · FY 2025
| Metryka | FY 2025 | FY 2024 | Δ r/r | Rodzaj wartości | Segment | Pewn. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Przychody | 197,1 | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| EBITDA | -5065,4 | — | — | wyliczona | — | 0,70 |
| EBIT | -5541,7 | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| EBT | -9507,8 | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zysk netto | -9333,2 | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Amortyzacja | 476,3 | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Koszty odsetkowe | 174,8 | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Podatek dochodowy | -3,6 | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Marża EBITDA | -2569,6% | — | — | raportowana | — | 0,60 |
| Marża EBIT | -2811,6% | — | — | raportowana | — | 0,60 |
| Marża EBT | -4823,6% | — | — | raportowana | — | 0,60 |
| Marża netto | -4734,1% | — | — | raportowana | — | 0,60 |
| Marża amortyzacji | 241,6% | — | — | raportowana | — | 0,60 |
| Gotówka | 2 461 | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zadłużenie ogółem | 620,4 | — | — | raportowana | — | 0,80 |
| Dług netto | -1840,6 | — | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Kapitał własny | 13599,3 | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Aktywa ogółem | 21524,3 | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Kapitał obrotowy | 397,9 | — | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Aktywa obrotowe | 4018,9 | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zobowiązania krótkoterminowe | 3 621 | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zobowiązania długoterminowe | 3557,2 | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zapasy | 410,7 | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Należności z tytułu dostaw i usług | 7,3 | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zobowiązania z tytułu dostaw i usług | 482,4 | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Wartość firmy | 554,4 | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Kapitał własny (materialny) | 13044,9 | — | — | wyliczona | — | 0,70 |
| Przepływy operacyjne (CFO) | -6228,6 | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Nakłady inwestycyjne (CapEx) | 9331,4 | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Wolne przepływy pieniężne (FCF) | -15 560 | — | — | wyliczona | — | 0,70 |
| ROE | -71% | — | — | raportowana | — | 0,80 |
| ROA | -49,9% | — | — | raportowana | — | 0,80 |
| ROIC | -34,4% | — | — | raportowana | — | 0,50 |
| ROCE | -31,6% | — | — | raportowana | — | 0,60 |
| Wskaźnik płynności bieżącej | 1,01x | — | — | raportowana | — | 0,70 |
| Wskaźnik płynności szybkiej | 0,91x | — | — | raportowana | — | 0,70 |
| Wskaźnik płynności gotówkowej | 0,62x | — | — | raportowana | — | 0,70 |
| Pokrycie odsetek | -31,71x | — | — | raportowana | — | 0,70 |
| Dług / kapitał własny | 0,43x | — | — | raportowana | — | 0,70 |
| Dług / aktywa | 0,26x | — | — | raportowana | — | 0,70 |
| Dług netto / kapitał własny | 0,24x | — | — | raportowana | — | 0,70 |
| Wzrost przychodów r/r | -11,28% | — | — | raportowana | — | 0,90 |
| Wzrost EBITDA r/r | -2,84% | — | — | raportowana | — | 0,80 |
| Wzrost EBIT r/r | 0,48% | — | — | raportowana | — | 0,90 |
| Wzrost zysku netto r/r | -35,27% | — | — | raportowana | — | 0,90 |
FY 2025 · Δ r/r
Przychody
197,1
—
197,1
—
- FY 2024
- —
EBITDA
-5065,4
—
-5065,4
—
- FY 2024
- —
EBIT
-5541,7
—
-5541,7
—
- FY 2024
- —
EBT
-9507,8
—
-9507,8
—
- FY 2024
- —
Zysk netto
-9333,2
—
-9333,2
—
- FY 2024
- —
Amortyzacja
476,3
—
476,3
—
- FY 2024
- —
Koszty odsetkowe
174,8
—
174,8
—
- FY 2024
- —
Podatek dochodowy
-3,6
—
-3,6
—
- FY 2024
- —
Marża EBITDA
-2569,6%
—
-2569,6%
—
- FY 2024
- —
Marża EBIT
-2811,6%
—
-2811,6%
—
- FY 2024
- —
Marża EBT
-4823,6%
—
-4823,6%
—
- FY 2024
- —
Marża netto
-4734,1%
—
-4734,1%
—
- FY 2024
- —
Marża amortyzacji
241,6%
—
241,6%
—
- FY 2024
- —
Gotówka
2 461
—
2 461
—
- FY 2024
- —
Zadłużenie ogółem
620,4
—
620,4
—
- FY 2024
- —
Dług netto
-1840,6
—
-1840,6
—
- FY 2024
- —
Kapitał własny
13599,3
—
13599,3
—
- FY 2024
- —
Aktywa ogółem
21524,3
—
21524,3
—
- FY 2024
- —
Kapitał obrotowy
397,9
—
397,9
—
- FY 2024
- —
Aktywa obrotowe
4018,9
—
4018,9
—
- FY 2024
- —
Zobowiązania krótkoterminowe
3 621
—
3 621
—
- FY 2024
- —
Zobowiązania długoterminowe
3557,2
—
3557,2
—
- FY 2024
- —
Zapasy
410,7
—
410,7
—
- FY 2024
- —
Należności z tytułu dostaw i usług
7,3
—
7,3
—
- FY 2024
- —
Zobowiązania z tytułu dostaw i usług
482,4
—
482,4
—
- FY 2024
- —
Wartość firmy
554,4
—
554,4
—
- FY 2024
- —
Kapitał własny (materialny)
13044,9
—
13044,9
—
- FY 2024
- —
Przepływy operacyjne (CFO)
-6228,6
—
-6228,6
—
- FY 2024
- —
Nakłady inwestycyjne (CapEx)
9331,4
—
9331,4
—
- FY 2024
- —
Wolne przepływy pieniężne (FCF)
-15 560
—
-15 560
—
- FY 2024
- —
ROE
-71%
—
-71%
—
- FY 2024
- —
ROA
-49,9%
—
-49,9%
—
- FY 2024
- —
ROIC
-34,4%
—
-34,4%
—
- FY 2024
- —
ROCE
-31,6%
—
-31,6%
—
- FY 2024
- —
Wskaźnik płynności bieżącej
1,01x
—
1,01x
—
- FY 2024
- —
Wskaźnik płynności szybkiej
0,91x
—
0,91x
—
- FY 2024
- —
Wskaźnik płynności gotówkowej
0,62x
—
0,62x
—
- FY 2024
- —
Pokrycie odsetek
-31,71x
—
-31,71x
—
- FY 2024
- —
Dług / kapitał własny
0,43x
—
0,43x
—
- FY 2024
- —
Dług / aktywa
0,26x
—
0,26x
—
- FY 2024
- —
Dług netto / kapitał własny
0,24x
—
0,24x
—
- FY 2024
- —
Wzrost przychodów r/r
-11,28%
—
-11,28%
—
- FY 2024
- —
Wzrost EBITDA r/r
-2,84%
—
-2,84%
—
- FY 2024
- —
Wzrost EBIT r/r
0,48%
—
0,48%
—
- FY 2024
- —
Wzrost zysku netto r/r
-35,27%
—
-35,27%
—
- FY 2024
- —