Analizy
707 SPÓŁEK W POKRYCIU · ZINDEKSOWANE PRZEZ STOCKD AI
Streszczenia raportów okresowych spółek — kwartalnych, półrocznych i rocznych. Każda analiza ma wydźwięk i ocenę 0–10; kliknij wiersz, żeby przeczytać całość.
Streszczenia raportów okresowych z wydźwiękiem i oceną 0–10.
Jak czytać wydźwięk i ocenę
Filtry
2024 r. to rok załamania bilansowego: kapitał własny grupy przeszedł z +26,3 mln zł na -4,1 mln zł, a suma aktywów skurczyła się o 77% (z 70,3 do 16,3 mln zł).
›2024 r. to rok załamania bilansowego: kapitał własny grupy przeszedł z +26,3 mln zł na -4,1 mln zł, a suma aktywów skurczyła się o 77% (z 70,3 do 16,3 mln zł).
Spółka w głębokiej restrukturyzacji: ujemny kapitał własny drugi rok z rzędu (-1,8 mln zł w 2025, -4,1 mln zł w 2024), przeterminowane zobowiązania i zajęcia rachunków bankowych przyznane wprost przez zarząd.
›Spółka w głębokiej restrukturyzacji: ujemny kapitał własny drugi rok z rzędu (-1,8 mln zł w 2025, -4,1 mln zł w 2024), przeterminowane zobowiązania i zajęcia rachunków bankowych przyznane wprost przez zarząd.
Spółka w stanie głębokiego kryzysu operacyjnego: przychody H1 2025 = 400 PLN (spadek 99,95% r/r), kapitał własny ujemny -4,7 mln zł i pogłębiający się.
›Spółka w stanie głębokiego kryzysu operacyjnego: przychody H1 2025 = 400 PLN (spadek 99,95% r/r), kapitał własny ujemny -4,7 mln zł i pogłębiający się.
Spółka w stanie kryzysowym: zarząd wprost wyraził w nocie 3.6 istotną niepewność co do możliwości kontynuowania działalności (przeterminowane zobowiązania, zajęcia komornicze rachunków bankowych), kapitał własny głęboko ujemny (-2,06 mln zł).
›Spółka w stanie kryzysowym: zarząd wprost wyraził w nocie 3.6 istotną niepewność co do możliwości kontynuowania działalności (przeterminowane zobowiązania, zajęcia komornicze rachunków bankowych), kapitał własny głęboko ujemny (-2,06 mln zł).
Prime ASI S.A. to ASI bez przychodów operacyjnych, z gotówką 697,59 zł wobec 1,73 mln zł zobowiązań krótkoterminowych na koniec 2025 r. Audytor wskazał istotną niepewność co do kontynuacji działalności, podczas gdy Zarząd w tym samym raporcie stwierdza brak takiego ryzyka. Strata netto pogłębiła się o 115% r/r do 1,66 mln zł, głównie z odpisów portfela inwestycyjnego (ELQ i Mensa Magna odpisane do zera, Prime Bit Games w restrukturyzacji). Kluczowym ryzykiem jest wielowarstwowy przepływ kapitału przez podmioty powiązane: pożyczka 4,02 mln zł dla bilansowo niewydolnej spółki zależnej Algo Trade AI, z czego 4,0 mln zł przekazane dalej do Prime Bit Investments S.A. za niesprawdzoną technologię.
›Prime ASI S.A. to ASI bez przychodów operacyjnych, z gotówką 697,59 zł wobec 1,73 mln zł zobowiązań krótkoterminowych na koniec 2025 r. Audytor wskazał istotną niepewność co do kontynuacji działalności, podczas gdy Zarząd w tym samym raporcie stwierdza brak takiego ryzyka. Strata netto pogłębiła się o 115% r/r do 1,66 mln zł, głównie z odpisów portfela inwestycyjnego (ELQ i Mensa Magna odpisane do zera, Prime Bit Games w restrukturyzacji). Kluczowym ryzykiem jest wielowarstwowy przepływ kapitału przez podmioty powiązane: pożyczka 4,02 mln zł dla bilansowo niewydolnej spółki zależnej Algo Trade AI, z czego 4,0 mln zł przekazane dalej do Prime Bit Investments S.A. za niesprawdzoną technologię.
Mała, rodzinnie kontrolowana spółka handlowa (sprzęt wędkarski) na NewConnect z wyraźną sezonowością sprzedaży wokół II-III kwartału roku obrotowego (luty-lipiec)
›Mała, rodzinnie kontrolowana spółka handlowa (sprzęt wędkarski) na NewConnect z wyraźną sezonowością sprzedaży wokół II-III kwartału roku obrotowego (luty-lipiec)
Spółka jest faktycznie niewypłacalna: kapitał własny -156,04 mln zł wobec aktywów ogółem 99,9 tys. zł i zobowiązań/rezerw 156,14 mln zł (zobowiązania 1561x wyższe niż aktywa).
›Spółka jest faktycznie niewypłacalna: kapitał własny -156,04 mln zł wobec aktywów ogółem 99,9 tys. zł i zobowiązań/rezerw 156,14 mln zł (zobowiązania 1561x wyższe niż aktywa).
Ujemny i pogłębiający się kapitał własny (-1 607 tys. zł) przy jawnie ujawnionym przez Zarząd zagrożeniu kontynuacji działalności
›Ujemny i pogłębiający się kapitał własny (-1 607 tys. zł) przy jawnie ujawnionym przez Zarząd zagrożeniu kontynuacji działalności
Grupa rośnie na przychodach (+4% r/r) głównie dzięki dynamicznej ekspansji formatu off-price HalfPrice (+35% r/r) i sieci sklepów (+406 r/r), ale wzrost przychodów nie przekłada się na wzrost zysku operacyjnego (-81% r/r) - sygnał negatywnej dźwigni operacyjnej w fazie intensywnej rozbudowy sieci.
›Grupa rośnie na przychodach (+4% r/r) głównie dzięki dynamicznej ekspansji formatu off-price HalfPrice (+35% r/r) i sieci sklepów (+406 r/r), ale wzrost przychodów nie przekłada się na wzrost zysku operacyjnego (-81% r/r) - sygnał negatywnej dźwigni operacyjnej w fazie intensywnej rozbudowy sieci.
Niszowy dostawca programów lojalnościowych B2B z 20+ letnią historią i wysoką powtarzalnością przychodów (długoterminowe kontrakty)
›Niszowy dostawca programów lojalnościowych B2B z 20+ letnią historią i wysoką powtarzalnością przychodów (długoterminowe kontrakty)
Spółka w stanie głębokiego kryzysu finansowego: ujemny kapitał własny -12,6 mln PLN i skumulowane straty -60,7 mln PLN; kontynuacja działalności uzależniona wyłącznie od woli i zdolności finansowej akcjonariusza większościowego (New Business sp. z o.o.)
›Spółka w stanie głębokiego kryzysu finansowego: ujemny kapitał własny -12,6 mln PLN i skumulowane straty -60,7 mln PLN; kontynuacja działalności uzależniona wyłącznie od woli i zdolności finansowej akcjonariusza większościowego (New Business sp. z o.o.)
GARIN AI to spółka NewConnect po całkowitym resecie strategii w sierpniu 2025 - z 'pustej' spółki bez przychodów w 2024 r. przeszła w model portfela projektów AI, uruchamiając platformę benefitów pracowniczych 'Posiłek Plus' i platformę obsługi klienta AI 'AI2help'.
›GARIN AI to spółka NewConnect po całkowitym resecie strategii w sierpniu 2025 - z 'pustej' spółki bez przychodów w 2024 r. przeszła w model portfela projektów AI, uruchamiając platformę benefitów pracowniczych 'Posiłek Plus' i platformę obsługi klienta AI 'AI2help'.
Mikrospółka NewConnect w stanie głębokiego stresu finansowego: ujemny kapitał własny -562 tys. zł, strata netto -1,61 mln zł (75% przychodów), gotówka 14 tys. zł vs zobowiązania krótkoterminowe 2,5 mln zł
›Mikrospółka NewConnect w stanie głębokiego stresu finansowego: ujemny kapitał własny -562 tys. zł, strata netto -1,61 mln zł (75% przychodów), gotówka 14 tys. zł vs zobowiązania krótkoterminowe 2,5 mln zł
Technologia inPROBE (biosensor fotoniczy) ma unikalna pozycje rynkowa — brak bezposrednich komercyjnych odpowiednikow do srodoperacyjnej diagnostyki molekularnej in vivo
›Technologia inPROBE (biosensor fotoniczy) ma unikalna pozycje rynkowa — brak bezposrednich komercyjnych odpowiednikow do srodoperacyjnej diagnostyki molekularnej in vivo
Spółka jest faktycznie pustą skorupą po wydzieleniu w 2024 r. całej działalności growej do innego podmiotu — w 2025 r. brak operacji generujących wartość.
›Spółka jest faktycznie pustą skorupą po wydzieleniu w 2024 r. całej działalności growej do innego podmiotu — w 2025 r. brak operacji generujących wartość.
Mała spółka NewConnect z modelu 'kup kamienicę - zrewitalizuj - sprzedaj' (program 'Sto Kamienic', cel: 100 projektów rewitalizacji do 2029 r.) plus selektywne nieruchomości komercyjne dla sieci handlowych (Biedronka, McDonald's).
›Mała spółka NewConnect z modelu 'kup kamienicę - zrewitalizuj - sprzedaj' (program 'Sto Kamienic', cel: 100 projektów rewitalizacji do 2029 r.) plus selektywne nieruchomości komercyjne dla sieci handlowych (Biedronka, McDonald's).
Przychody grupy wzrosły o 41,9% r/r do 1 391,9 mln zł, napędzane konsolidacją rynku dystrybucji Microsoft i ekspansją zagraniczną (Niemcy, Czechy).
›Przychody grupy wzrosły o 41,9% r/r do 1 391,9 mln zł, napędzane konsolidacją rynku dystrybucji Microsoft i ekspansją zagraniczną (Niemcy, Czechy).
Biegły rewident odmówił wydania opinii o sprawozdaniu finansowym za 2025 r. — najwyższy poziom zastrzeżeń audytowych, z wyraźną deklaracją niemożności oceny kontynuacji działalności.
›Biegły rewident odmówił wydania opinii o sprawozdaniu finansowym za 2025 r. — najwyższy poziom zastrzeżeń audytowych, z wyraźną deklaracją niemożności oceny kontynuacji działalności.
Mikro-emitent NewConnect z 35-letnią historią produkcji mleczarskiej (marka Czarnocin), w 100% kapitał polski, ale w głębokim kryzysie finansowym
›Mikro-emitent NewConnect z 35-letnią historią produkcji mleczarskiej (marka Czarnocin), w 100% kapitał polski, ale w głębokim kryzysie finansowym
Grupa Sygnis przeszła z dużej straty netto (-11,3 mln zł w 2024) do niewielkiego zysku netto (0,40 mln zł w 2025), mimo rozpoczęcia amortyzacji wartości firmy (~2,0 mln zł rocznie) — sygnał poprawy rentowności operacyjnej.
›Grupa Sygnis przeszła z dużej straty netto (-11,3 mln zł w 2024) do niewielkiego zysku netto (0,40 mln zł w 2025), mimo rozpoczęcia amortyzacji wartości firmy (~2,0 mln zł rocznie) — sygnał poprawy rentowności operacyjnej.
Sonka zakończyła 2025 r. stratą netto -100.523,00 zł (wobec zysku 310.683,60 zł w 2024 r.) i ujemnym operacyjnym cash flow -483.220,16 zł, mimo nominalnego wzrostu przychodów o 169%, który jest w istotnej mierze efektem kapitalizacji kosztów produkcji w toku gry „Holstin” oraz płatności rozwojowych od wydawcy Team17, a nie sprzedaży konsumenckiej. Kluczowe zdarzenie roku to spłata umowy inwestycyjnej z głównym akcjonariuszem PlayWay S.A. (4.400.000 zł) po podpisaniu umowy wydawniczej z Team17 na budżet 2.864.500 USD, co ogranicza ryzyko finansowe spółki, ale utrzymuje ekstremalną koncentrację na jednym, jeszcze niewydanym produkcie.
›Sonka zakończyła 2025 r. stratą netto -100.523,00 zł (wobec zysku 310.683,60 zł w 2024 r.) i ujemnym operacyjnym cash flow -483.220,16 zł, mimo nominalnego wzrostu przychodów o 169%, który jest w istotnej mierze efektem kapitalizacji kosztów produkcji w toku gry „Holstin” oraz płatności rozwojowych od wydawcy Team17, a nie sprzedaży konsumenckiej. Kluczowe zdarzenie roku to spłata umowy inwestycyjnej z głównym akcjonariuszem PlayWay S.A. (4.400.000 zł) po podpisaniu umowy wydawniczej z Team17 na budżet 2.864.500 USD, co ogranicza ryzyko finansowe spółki, ale utrzymuje ekstremalną koncentrację na jednym, jeszcze niewydanym produkcie.
Hemp & Health zamknęło w 2025 r. strategię budowy łańcucha dostaw medycznej marihuany i sprzedało wszystkie udziały w THC Pharma/Certis Pharma.
›Hemp & Health zamknęło w 2025 r. strategię budowy łańcucha dostaw medycznej marihuany i sprzedało wszystkie udziały w THC Pharma/Certis Pharma.
Pierwsza skonsolidowana publikacja po przejęciu Luna Corporate — grupa zmieniła profil z czysto holdingowego na operacyjnego producenta/dystrybutora woreczków nikotynowych, energetycznych i kawowych.
›Pierwsza skonsolidowana publikacja po przejęciu Luna Corporate — grupa zmieniła profil z czysto holdingowego na operacyjnego producenta/dystrybutora woreczków nikotynowych, energetycznych i kawowych.
Standrew odnotował w 2025 r. spadek przychodów o 26,6% r/r (do 13,01 mln zł) na skutek skokowego wzrostu cen surowca drzewnego (dąb, buk), energii i kosztów finansowych, których nie udało się w pełni przerzucić na ceny wyrobów.
›Standrew odnotował w 2025 r. spadek przychodów o 26,6% r/r (do 13,01 mln zł) na skutek skokowego wzrostu cen surowca drzewnego (dąb, buk), energii i kosztów finansowych, których nie udało się w pełni przerzucić na ceny wyrobów.
Spółka jest faktyczną skorupą bez działalności operacyjnej — zerowe przychody w 2024 r. drugi rok z rzędu
›Spółka jest faktyczną skorupą bez działalności operacyjnej — zerowe przychody w 2024 r. drugi rok z rzędu
Marka ZORTRAX zachowuje rozpoznawalność na rynkach zagranicznych (NASA, ESA, Bosch jako historyczni klienci) — może być podstawą odbudowy po restrukturyzacji
›Marka ZORTRAX zachowuje rozpoznawalność na rynkach zagranicznych (NASA, ESA, Bosch jako historyczni klienci) — może być podstawą odbudowy po restrukturyzacji
Genomtec pozostaje spółką pre-revenue w fazie przejścia od B+R do komercjalizacji — przychody ze sprzedaży (16 tys. PLN) są nieistotne, a działalność finansowana jest głównie dotacjami (1 338 tys. PLN w I kw. 2026) i kapitałem własnym.
›Genomtec pozostaje spółką pre-revenue w fazie przejścia od B+R do komercjalizacji — przychody ze sprzedaży (16 tys. PLN) są nieistotne, a działalność finansowana jest głównie dotacjami (1 338 tys. PLN w I kw. 2026) i kapitałem własnym.
FY2025 przyniósł powrót do dodatniego wyniku na sprzedaży (0,83 mln zł vs -5,19 mln zł rok wcześniej) dzięki redukcji kosztów usług obcych (-53%) i wynagrodzeń (-39%), mimo spadku przychodów o ~7% (89,05 → 82,83 mln zł).
›FY2025 przyniósł powrót do dodatniego wyniku na sprzedaży (0,83 mln zł vs -5,19 mln zł rok wcześniej) dzięki redukcji kosztów usług obcych (-53%) i wynagrodzeń (-39%), mimo spadku przychodów o ~7% (89,05 → 82,83 mln zł).
W ujęciu jednostkowym Cannabis Poland S.A. to spółka holdingowa bez istotnej własnej działalności operacyjnej - przychody własne wyniosły zaledwie 24,1 tys. PLN (-33% r/r), podczas gdy koszty operacyjne sięgnęły 1,72 mln PLN.
›W ujęciu jednostkowym Cannabis Poland S.A. to spółka holdingowa bez istotnej własnej działalności operacyjnej - przychody własne wyniosły zaledwie 24,1 tys. PLN (-33% r/r), podczas gdy koszty operacyjne sięgnęły 1,72 mln PLN.
BrainScan rozwija oprogramowanie AI (BrainScan CT) wspomagające diagnostykę obrazową mózgu (TK), z docelowym zastosowaniem w triage i diagnostyce klinicznej.
›BrainScan rozwija oprogramowanie AI (BrainScan CT) wspomagające diagnostykę obrazową mózgu (TK), z docelowym zastosowaniem w triage i diagnostyce klinicznej.
Mentzen S.A. (Grupa Kapitałowa) zaraportowała bardzo dobry rok wynikowy - przychody +5,9% r/r (18,07 mln PLN), ale EBIT podwoił się (+117%, do 2,0 mln PLN) a zysk netto wzrósł o 77,5% (do 1,87 mln PLN), dzięki agresywnej redukcji kosztów (-10,2% r/r, model podwykonawczy, fuzja działu prawnego z podatkowym). Bilans jest bardzo silny - pozycja gotówkowa netto -3,83 mln PLN długu netto, kapitał własny 2,97 mln PLN, CFO blisko 100% EBITDA, CAPEX = 0. Jednocześnie liczba aktywnych klientów spadła o -23,8% r/r (z 8 413 do 6 412), co Zarząd przypisuje 'stabilizacji' prawa podatkowego oraz ograniczonemu zaangażowaniu marketingowemu Prezesa Sławomira Mentzena (posła i kandydata na Prezydenta RP w 2025 r.) - marka Grupy jest silnie spleciona z jego osobą, co jest jednocześnie atutem i strukturalnym ryzykiem. Audytor (KPW Audytor) podniósł ocenę z zastrzeżeniami (2024) do bez zastrzeżeń (2025), po niezależnej wycenie wartości niematerialnych z aportu 2021 - realne rozwiązanie zeszłorocznej wątpliwości. Ok. 23% zysku brutto (599 tys. PLN) pochodzi z niegotówkowego rozliczenia ujemnej wartości firmy (7,83 mln PLN, z tego samego aportu) - pozycja strukturalna, nie operacyjna. Zarząd jawnie odmawia prognoz finansowych ('wróżbiarstwo czy astrologia'), ale jakościowo oczekuje stabilizacji przychodów i dalszej poprawy rentowności w 2026 r.
›Mentzen S.A. (Grupa Kapitałowa) zaraportowała bardzo dobry rok wynikowy - przychody +5,9% r/r (18,07 mln PLN), ale EBIT podwoił się (+117%, do 2,0 mln PLN) a zysk netto wzrósł o 77,5% (do 1,87 mln PLN), dzięki agresywnej redukcji kosztów (-10,2% r/r, model podwykonawczy, fuzja działu prawnego z podatkowym). Bilans jest bardzo silny - pozycja gotówkowa netto -3,83 mln PLN długu netto, kapitał własny 2,97 mln PLN, CFO blisko 100% EBITDA, CAPEX = 0. Jednocześnie liczba aktywnych klientów spadła o -23,8% r/r (z 8 413 do 6 412), co Zarząd przypisuje 'stabilizacji' prawa podatkowego oraz ograniczonemu zaangażowaniu marketingowemu Prezesa Sławomira Mentzena (posła i kandydata na Prezydenta RP w 2025 r.) - marka Grupy jest silnie spleciona z jego osobą, co jest jednocześnie atutem i strukturalnym ryzykiem. Audytor (KPW Audytor) podniósł ocenę z zastrzeżeniami (2024) do bez zastrzeżeń (2025), po niezależnej wycenie wartości niematerialnych z aportu 2021 - realne rozwiązanie zeszłorocznej wątpliwości. Ok. 23% zysku brutto (599 tys. PLN) pochodzi z niegotówkowego rozliczenia ujemnej wartości firmy (7,83 mln PLN, z tego samego aportu) - pozycja strukturalna, nie operacyjna. Zarząd jawnie odmawia prognoz finansowych ('wróżbiarstwo czy astrologia'), ale jakościowo oczekuje stabilizacji przychodów i dalszej poprawy rentowności w 2026 r.
AME jest spółką przed-przychodową (R&D), rozwijającą nieinwazyjną diagnostykę cukrzycy metodą analizy wydychanego powietrza (Diabetomat) - przychody 2025 (1.200 PLN) to wyłącznie refaktura kosztów, nie sprzedaż.
›AME jest spółką przed-przychodową (R&D), rozwijającą nieinwazyjną diagnostykę cukrzycy metodą analizy wydychanego powietrza (Diabetomat) - przychody 2025 (1.200 PLN) to wyłącznie refaktura kosztów, nie sprzedaż.
Spółka ograniczyła stratę operacyjną i netto o ok. jedną trzecią r/r dzięki redukcji kosztów o 12,8%, przy przychodach spadających o 2,3% r/r.
›Spółka ograniczyła stratę operacyjną i netto o ok. jedną trzecią r/r dzięki redukcji kosztów o 12,8%, przy przychodach spadających o 2,3% r/r.
Układ restrukturyzacyjny zatwierdzony przez sąd i zażalenie wycofane — uprawomocnienie w I półroczu 2026 byłoby fundamentalnym przełomem
›Układ restrukturyzacyjny zatwierdzony przez sąd i zażalenie wycofane — uprawomocnienie w I półroczu 2026 byłoby fundamentalnym przełomem
BINARY HELIX S.A. zakończył rok 2025 z przychodami 128,5 tys. PLN (-36,4% YoY) i stratą netto -472,9 tys. PLN (vs. zysk +36,9 tys. PLN rok wcześniej). Spółka nie komercjalizuje swoich R&D (WNiP 1,6 mln PLN bez amortyzacji). Kluczowe ryzyko: opinia going concern i zmiana biegłego rewidenta w trakcie roku. Spółka przetrwała 2025 r. dzięki emisji F (3,5 mln PLN), lecz środki prawie w całości przeznaczono na spłatę długów i zakup maszyn. Nowy inwestor Harciarek (28,47% po emisji post-bilansowej) jest jedynym sygnałem możliwej zmiany trendu.
›BINARY HELIX S.A. zakończył rok 2025 z przychodami 128,5 tys. PLN (-36,4% YoY) i stratą netto -472,9 tys. PLN (vs. zysk +36,9 tys. PLN rok wcześniej). Spółka nie komercjalizuje swoich R&D (WNiP 1,6 mln PLN bez amortyzacji). Kluczowe ryzyko: opinia going concern i zmiana biegłego rewidenta w trakcie roku. Spółka przetrwała 2025 r. dzięki emisji F (3,5 mln PLN), lecz środki prawie w całości przeznaczono na spłatę długów i zakup maszyn. Nowy inwestor Harciarek (28,47% po emisji post-bilansowej) jest jedynym sygnałem możliwej zmiany trendu.
mPay to Krajowa Instytucja Płatnicza (KNF IP39/2016) z 1,9 mln użytkowników i TTV 71,6 mln PLN — trwała baza dystrybucyjna w segmencie płatności mobilnych (parking, bilety, autostrady).
›mPay to Krajowa Instytucja Płatnicza (KNF IP39/2016) z 1,9 mln użytkowników i TTV 71,6 mln PLN — trwała baza dystrybucyjna w segmencie płatności mobilnych (parking, bilety, autostrady).
Yoshi Innovation to głęboko pre-komercyjna spółka MedTech/DefenceTech; inwestycja jest zakładem na powodzenie certyfikacji MDR Hyperbary i komercjalizację PhantomSkin — nie na bieżące fundamenty.
›Yoshi Innovation to głęboko pre-komercyjna spółka MedTech/DefenceTech; inwestycja jest zakładem na powodzenie certyfikacji MDR Hyperbary i komercjalizację PhantomSkin — nie na bieżące fundamenty.
Realny producent kapeluszy z rosnącymi przychodami (+6,5% YoY), ale marże strukturalnie ujemne: gross margin –9,7%, EBITDA margin –11,6% — koszty rosną dwukrotnie szybciej niż sprzedaż
›Realny producent kapeluszy z rosnącymi przychodami (+6,5% YoY), ale marże strukturalnie ujemne: gross margin –9,7%, EBITDA margin –11,6% — koszty rosną dwukrotnie szybciej niż sprzedaż
Onico działa pod zatwierdzonym w 2024 r. układem z wierzycielami – w 2025 r. spłacono 4 z 17 rat (ok. 60% wierzytelności układowych, 46,2 mln zł), a 16 maja 2026 r. prawomocnie odrzucono wnioski o ogłoszenie upadłości, co redukuje ryzyko nagłej likwidacji, ale nie usuwa fundamentalnej słabości bilansu.
›Onico działa pod zatwierdzonym w 2024 r. układem z wierzycielami – w 2025 r. spłacono 4 z 17 rat (ok. 60% wierzytelności układowych, 46,2 mln zł), a 16 maja 2026 r. prawomocnie odrzucono wnioski o ogłoszenie upadłości, co redukuje ryzyko nagłej likwidacji, ale nie usuwa fundamentalnej słabości bilansu.
Jedyny dostawca mikrochipów RFID wpisany na listę ARiMR — regulowana pozycja monopolistyczna w rządowym programie identyfikacji zwierząt
›Jedyny dostawca mikrochipów RFID wpisany na listę ARiMR — regulowana pozycja monopolistyczna w rządowym programie identyfikacji zwierząt
Spółka po rebrandingu INFRA → generationis.ai pozycjonuje się jako DeepTech (AI, UAV, dual-use), ale faktyczna sprzedaż 2025 r. = 282 tys. PLN, spadek -77% YoY.
›Spółka po rebrandingu INFRA → generationis.ai pozycjonuje się jako DeepTech (AI, UAV, dual-use), ale faktyczna sprzedaż 2025 r. = 282 tys. PLN, spadek -77% YoY.
Działalność operacyjna jest marginalna (489 tys. zł przychodu) i drugoplanowa wobec relacji z akcjonariuszem i podmiotem powiązanym
›Działalność operacyjna jest marginalna (489 tys. zł przychodu) i drugoplanowa wobec relacji z akcjonariuszem i podmiotem powiązanym
WPH prowadzi wiodący w Polsce biznes mediów internetowych i reklamy online oraz platformę turystyczną (Itaka, Wakacje.pl, Invia) — przychody Q1 2026 wzrosły nominalnie o 49,3% r/r dzięki konsolidacji Grupy Invia od stycznia 2025.
›WPH prowadzi wiodący w Polsce biznes mediów internetowych i reklamy online oraz platformę turystyczną (Itaka, Wakacje.pl, Invia) — przychody Q1 2026 wzrosły nominalnie o 49,3% r/r dzięki konsolidacji Grupy Invia od stycznia 2025.
Spółka handlowo-produkcyjna (metale, paliwa stałe, surowce węglonośne) w głębokiej restrukturyzacji wymuszonej skutkami wojny rosyjsko-ukraińskiej na rynku antracytu
›Spółka handlowo-produkcyjna (metale, paliwa stałe, surowce węglonośne) w głębokiej restrukturyzacji wymuszonej skutkami wojny rosyjsko-ukraińskiej na rynku antracytu
VENDA SE (dawniej AerFinance SE, Hydropress SE) jest spółką w głębokim kryzysie finansowym: ujemny kapitał własny -15,4 mln PLN, opinia audytora z zastrzeżeniem z powodu istotnej niepewności co do kontynuacji działalności, oraz nierozstrzygnięte postępowanie restrukturyzacyjne na dzień bilansowy.
›VENDA SE (dawniej AerFinance SE, Hydropress SE) jest spółką w głębokim kryzysie finansowym: ujemny kapitał własny -15,4 mln PLN, opinia audytora z zastrzeżeniem z powodu istotnej niepewności co do kontynuacji działalności, oraz nierozstrzygnięte postępowanie restrukturyzacyjne na dzień bilansowy.
Core biznes LPG/CNG wyraznie sie kurczy (-20,2% sprzedazy tego segmentu r/r) w warunkach rosnacej hybrydyzacji i konkurencji z Chin
›Core biznes LPG/CNG wyraznie sie kurczy (-20,2% sprzedazy tego segmentu r/r) w warunkach rosnacej hybrydyzacji i konkurencji z Chin
Przychody Grupy wzrosły w I kw. 2026 o 2,1% r/r do 23,3 mln PLN, ale EBITDA skurczyła się o 75,6% (do 0,36 mln PLN), a Grupa odnotowała stratę netto 2,3 mln PLN wobec 0,6 mln PLN zysku rok wcześniej.
›Przychody Grupy wzrosły w I kw. 2026 o 2,1% r/r do 23,3 mln PLN, ale EBITDA skurczyła się o 75,6% (do 0,36 mln PLN), a Grupa odnotowała stratę netto 2,3 mln PLN wobec 0,6 mln PLN zysku rok wcześniej.
13 marca 2026 r. TDJ Equity I sp. z o.o. przeprowadził przymusowy wykup akcji i stał się jedynym (100%) akcjonariuszem — obrót akcjami zawieszony, trwa proces wycofania z GPW.
›13 marca 2026 r. TDJ Equity I sp. z o.o. przeprowadził przymusowy wykup akcji i stał się jedynym (100%) akcjonariuszem — obrót akcjami zawieszony, trwa proces wycofania z GPW.
Spolka faktycznie nie prowadzi dzialalnosci operacyjnej - to wehikul korporacyjny po nieudanym projekcie wejscia w AI/edukacje
›Spolka faktycznie nie prowadzi dzialalnosci operacyjnej - to wehikul korporacyjny po nieudanym projekcie wejscia w AI/edukacje
Grupa OZE (kolektory słoneczne, pompy ciepła, montaż PV) w ostrym pogorszeniu rentowności — strata netto -10,20 mln PLN w Q1 2026 wobec -7,24 mln PLN rok wcześniej, EBITDA głęboko ujemna (-6,01 mln PLN).
›Grupa OZE (kolektory słoneczne, pompy ciepła, montaż PV) w ostrym pogorszeniu rentowności — strata netto -10,20 mln PLN w Q1 2026 wobec -7,24 mln PLN rok wcześniej, EBITDA głęboko ujemna (-6,01 mln PLN).
Sprzedaż własna jest śladowa (322 tys. zł) - większość przychodów operacyjnych (1 660 tys. zł) to rozliczenie kontraktów budowlanych w modelu deweloperskim OZE z Iberdrola
›Sprzedaż własna jest śladowa (322 tys. zł) - większość przychodów operacyjnych (1 660 tys. zł) to rozliczenie kontraktów budowlanych w modelu deweloperskim OZE z Iberdrola
Grupa wciąż notuje stratę operacyjną i netto w I kw. 2026, ale skala straty wyraźnie zmniejszyła się r/r (EBIT -820 tys. PLN vs -1 806 tys. PLN, zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej -1 321 tys. PLN vs -1 968 tys. PLN)
›Grupa wciąż notuje stratę operacyjną i netto w I kw. 2026, ale skala straty wyraźnie zmniejszyła się r/r (EBIT -820 tys. PLN vs -1 806 tys. PLN, zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej -1 321 tys. PLN vs -1 968 tys. PLN)
Capitea (dawny GetBack) to windykator wierzytelności działający pod przyspieszonym postępowaniem układowym od 2019 r. — wartość zależy niemal wyłącznie od zdolności generowania gotówki na spłatę rat układowych, nie od księgowego zysku netto.
›Capitea (dawny GetBack) to windykator wierzytelności działający pod przyspieszonym postępowaniem układowym od 2019 r. — wartość zależy niemal wyłącznie od zdolności generowania gotówki na spłatę rat układowych, nie od księgowego zysku netto.
Segment produkcyjny (Sanwil Polska) wrócił do rentowności operacyjnej — EBIT Grupy 197 tys. zł wobec straty 325 tys. zł rok wcześniej, głównie dzięki poprawie marży brutto (21,9%→28,8%) i wzrostowi eksportu o 30% r/r.
›Segment produkcyjny (Sanwil Polska) wrócił do rentowności operacyjnej — EBIT Grupy 197 tys. zł wobec straty 325 tys. zł rok wcześniej, głównie dzięki poprawie marży brutto (21,9%→28,8%) i wzrostowi eksportu o 30% r/r.
Producent szkla fotowoltaicznego BIPV z realnym popytem eksportowym premium (Niemcy, Szwajcaria, Norwegia) i regulacyjnym tailwindem UE (dyrektywa EPBD, Solarpflicht)
›Producent szkla fotowoltaicznego BIPV z realnym popytem eksportowym premium (Niemcy, Szwajcaria, Norwegia) i regulacyjnym tailwindem UE (dyrektywa EPBD, Solarpflicht)
Producent dermokosmetyków (marka Dermedic) z 75-letnią historią i silną pozycją eksportową (~51% sprzedaży za granicą)
›Producent dermokosmetyków (marka Dermedic) z 75-letnią historią i silną pozycją eksportową (~51% sprzedaży za granicą)
Holding nieruchomościowy (Grupa SOVO) kontrolowany przez rodzinę Świtalskich (~91% akcji), realizujący projekty deweloperskie i monetyzujący bank ziemi (~139 ha).
›Holding nieruchomościowy (Grupa SOVO) kontrolowany przez rodzinę Świtalskich (~91% akcji), realizujący projekty deweloperskie i monetyzujący bank ziemi (~139 ha).
MARKA S.A. (ticker MRK, NewConnect) to niebankowy pożyczkodawca consumer finance specjalizujący się w leasingu zwrotnym konsumenckim dla osób fizycznych we wschodniej Polsce.
›MARKA S.A. (ticker MRK, NewConnect) to niebankowy pożyczkodawca consumer finance specjalizujący się w leasingu zwrotnym konsumenckim dla osób fizycznych we wschodniej Polsce.
Wydawca stabilnej marki medialnej (tygodnik 'Do Rzeczy', portal DoRzeczy.pl, YouTube) z rosnącą bazą subskrypcji cyfrowej, ale w 2025 r. strata netto wzrosła ~10x r/r mimo płaskich przychodów.
›Wydawca stabilnej marki medialnej (tygodnik 'Do Rzeczy', portal DoRzeczy.pl, YouTube) z rosnącą bazą subskrypcji cyfrowej, ale w 2025 r. strata netto wzrosła ~10x r/r mimo płaskich przychodów.
Quantum software to holding technologiczny skupiony wokół serii produktów Qguar (WMS/MES/ERP dla produkcji i logistyki), sprzedawanych głównie w Polsce (74,3% przychodów) i przez spółki zależne za granicą (Ukraina, Bliski Wschód).
›Quantum software to holding technologiczny skupiony wokół serii produktów Qguar (WMS/MES/ERP dla produkcji i logistyki), sprzedawanych głównie w Polsce (74,3% przychodów) i przez spółki zależne za granicą (Ukraina, Bliski Wschód).
Spółka z trzeciego z rzędu roku głębokich strat: strata netto grupy 6,21 mln zł przy przychodach 28,97 mln zł (marża netto −21,4%), a strata operacyjna pogłębiła się o 15% mimo spadku amortyzacji.
›Spółka z trzeciego z rzędu roku głębokich strat: strata netto grupy 6,21 mln zł przy przychodach 28,97 mln zł (marża netto −21,4%), a strata operacyjna pogłębiła się o 15% mimo spadku amortyzacji.
Dystrybutor ciągników Zetor i maszyn rolniczych z rosnącym udziałem segmentów pobocznych (rehabilitacja NFZ, hotel Beskidek), które łagodzą sezonowość biznesu agro.
›Dystrybutor ciągników Zetor i maszyn rolniczych z rosnącym udziałem segmentów pobocznych (rehabilitacja NFZ, hotel Beskidek), które łagodzą sezonowość biznesu agro.
Spółka nie prowadzi działalności operacyjnej od 2023/2024 roku i nie generuje przychodów
›Spółka nie prowadzi działalności operacyjnej od 2023/2024 roku i nie generuje przychodów
Wyspecjalizowany producent gier VR/XR (The Wizards, Crimen - Mercenary Tales, Hunt Together) ze współpracą strategiczną z Meta Platforms Technologies LLC (projekt Hermes) - ale bez premier nowych tytułów w 2025 r. przychody spadły o 50,4% r/r, do 1,91 mln zł.
›Wyspecjalizowany producent gier VR/XR (The Wizards, Crimen - Mercenary Tales, Hunt Together) ze współpracą strategiczną z Meta Platforms Technologies LLC (projekt Hermes) - ale bez premier nowych tytułów w 2025 r. przychody spadły o 50,4% r/r, do 1,91 mln zł.
To raport pożegnalny: Grupa eo Networks za 2025 r. to historyczny kształt sprzed rejestracji odwrotnego połączenia z Euvic S.A. (2 stycznia 2026 r., 33,08 mln nowych akcji serii F) — liczby z tego raportu będą słabym punktem odniesienia dla Euvic S.A. po fuzji.
›To raport pożegnalny: Grupa eo Networks za 2025 r. to historyczny kształt sprzed rejestracji odwrotnego połączenia z Euvic S.A. (2 stycznia 2026 r., 33,08 mln nowych akcji serii F) — liczby z tego raportu będą słabym punktem odniesienia dla Euvic S.A. po fuzji.
Mikroskopijny producent gier na NewConnect (2 etaty) z jednym istotnym projektem w portfolio (Barn Finders 2), którego los decyduje o dalszym istnieniu spółki.
›Mikroskopijny producent gier na NewConnect (2 etaty) z jednym istotnym projektem w portfolio (Barn Finders 2), którego los decyduje o dalszym istnieniu spółki.
Mikroskopijna spółka NC (496 tys. zł przychodu rocznie) z bilansem zdominowanym przez 25 mln zł pierwotnego długu obligacyjnego z 2018 r., objętego układem z 2020 r.
›Mikroskopijna spółka NC (496 tys. zł przychodu rocznie) z bilansem zdominowanym przez 25 mln zł pierwotnego długu obligacyjnego z 2018 r., objętego układem z 2020 r.
Spolka VR/medtech (symulatory medyczne TutorDerm, Wirtualna Strzykawka) z pierwszym istotnym przychodem operacyjnym w 2025 r. (3,17 mln zl, +1041% r/r) z uslug badawczo-rozwojowych
›Spolka VR/medtech (symulatory medyczne TutorDerm, Wirtualna Strzykawka) z pierwszym istotnym przychodem operacyjnym w 2025 r. (3,17 mln zl, +1041% r/r) z uslug badawczo-rozwojowych
Niszowy wydawca i twórca portów gier VR, silnie powiązany kapitałowo i operacyjnie z SimFabric S.A. (główny akcjonariusz i licencjodawca projektów za 50% prowizji od zysku)
›Niszowy wydawca i twórca portów gier VR, silnie powiązany kapitałowo i operacyjnie z SimFabric S.A. (główny akcjonariusz i licencjodawca projektów za 50% prowizji od zysku)
Model franczyzowy podnosi marże (EBITDA margin 27,0% wobec 14,0% rok wcześniej) i redukuje CAPEX niemal do zera (42 tys. zł w kwartale), ale kurczy przychody księgowe (-26,0% r/r) mimo wzrostu sprzedaży systemowej sieci (+1,9% r/r).
›Model franczyzowy podnosi marże (EBITDA margin 27,0% wobec 14,0% rok wcześniej) i redukuje CAPEX niemal do zera (42 tys. zł w kwartale), ale kurczy przychody księgowe (-26,0% r/r) mimo wzrostu sprzedaży systemowej sieci (+1,9% r/r).
Spółka biotechnologiczna na etapie badawczo-rozwojowym (testy IVD do wczesnej diagnostyki nowotworów z próbki moczu), wciąż bez przychodów ze sprzedaży pięć lat po przekształceniu w S.A.
›Spółka biotechnologiczna na etapie badawczo-rozwojowym (testy IVD do wczesnej diagnostyki nowotworów z próbki moczu), wciąż bez przychodów ze sprzedaży pięć lat po przekształceniu w S.A.
Przychody rosną (+7,0% r/r) głównie dzięki segmentowi badawczo-rozwojowemu (+24,4% r/r, już 51,5% sprzedaży), a strata na sprzedaży się zawęża - operacyjny rdzeń biznesu poprawia się.
›Przychody rosną (+7,0% r/r) głównie dzięki segmentowi badawczo-rozwojowemu (+24,4% r/r, już 51,5% sprzedaży), a strata na sprzedaży się zawęża - operacyjny rdzeń biznesu poprawia się.
Cała teza inwestycyjna opiera się na terminowej premierze BARKOUR w 2026 roku — obecna działalność (Bee Simulator, Everdream Valley) ledwo pokrywa koszty operacyjne
›Cała teza inwestycyjna opiera się na terminowej premierze BARKOUR w 2026 roku — obecna działalność (Bee Simulator, Everdream Valley) ledwo pokrywa koszty operacyjne
Nano-cap NewConnect w trakcie deklarowanej transformacji z wydawcy gier (Detalion Games) w 'AI Transformation Partnera' (Volaria AI) — przy praktycznie zerowych obecnie przychodach (4 252 zł w 2025 r.)
›Nano-cap NewConnect w trakcie deklarowanej transformacji z wydawcy gier (Detalion Games) w 'AI Transformation Partnera' (Volaria AI) — przy praktycznie zerowych obecnie przychodach (4 252 zł w 2025 r.)
Spółka automatyki przemysłowej po rekordowym 2024 r.: przychody 32,8 mln zł (−31%), zysk netto 3,6 mln zł (−54%), marża EBIT 12,4%.
›Spółka automatyki przemysłowej po rekordowym 2024 r.: przychody 32,8 mln zł (−31%), zysk netto 3,6 mln zł (−54%), marża EBIT 12,4%.
Rekordowy backlog (2 533 831 tys. zł, +30,2% r/r) daje niezwykle silną widoczność przychodów na FY2026-2028, obejmując prefabrykację, generalne wykonawstwo i projekty deweloperskie.
›Rekordowy backlog (2 533 831 tys. zł, +30,2% r/r) daje niezwykle silną widoczność przychodów na FY2026-2028, obejmując prefabrykację, generalne wykonawstwo i projekty deweloperskie.
Wzrost przychodow +9,3% r/r i poprawa marzy brutto na sprzedazy o 5,8 p.p. do 63,1% pokazuja, ze sprzedaz detaliczna i strategia cenowa dzialaja dobrze mimo slabszych nastrojow konsumenckich.
›Wzrost przychodow +9,3% r/r i poprawa marzy brutto na sprzedazy o 5,8 p.p. do 63,1% pokazuja, ze sprzedaz detaliczna i strategia cenowa dzialaja dobrze mimo slabszych nastrojow konsumenckich.
Niszowy, globalny lider w detektorach fotonicznych średniej/dalekiej podczerwieni z 35+ letnią historią i technologią używaną m.in. przez NASA
›Niszowy, globalny lider w detektorach fotonicznych średniej/dalekiej podczerwieni z 35+ letnią historią i technologią używaną m.in. przez NASA
Grupa w otwartym Postępowaniu o Zatwierdzenie Układu (PZU) od sierpnia 2024 r. — ochrona przed egzekucją, ale bez formalnego zatwierdzenia sądowego na dzień raportu
›Grupa w otwartym Postępowaniu o Zatwierdzenie Układu (PZU) od sierpnia 2024 r. — ochrona przed egzekucją, ale bez formalnego zatwierdzenia sądowego na dzień raportu
Spółka bez przychodów i bez działalności operacyjnej od lat, przetrwała wyłącznie dzięki systematycznemu wsparciu finansowemu głównego akcjonariusza VAP Video Art Production GmbH.
›Spółka bez przychodów i bez działalności operacyjnej od lat, przetrwała wyłącznie dzięki systematycznemu wsparciu finansowemu głównego akcjonariusza VAP Video Art Production GmbH.
Strata operacyjna zawezona r/r (EBIT -2,7 mln zl vs -4,5 mln zl) przy praktycznie plaskich przychodach (-1,2% r/r) wskazuje na kontrole kosztow po restrukturyzacji.
›Strata operacyjna zawezona r/r (EBIT -2,7 mln zl vs -4,5 mln zl) przy praktycznie plaskich przychodach (-1,2% r/r) wskazuje na kontrole kosztow po restrukturyzacji.
Podstawowa sprzedaż gier rośnie stabilnie, ale skromnie (+3,5% r/r do 3,14 mln zł)
›Podstawowa sprzedaż gier rośnie stabilnie, ale skromnie (+3,5% r/r do 3,14 mln zł)
Mała spółka NC w segmencie odzieży/obuwia dziecięcego w transformacji ku e-commerce i fulfillmentowi B2B
›Mała spółka NC w segmencie odzieży/obuwia dziecięcego w transformacji ku e-commerce i fulfillmentowi B2B
Wynik netto Q1 2026 (+600,3 mln zł, EPS +40,02 zł) jest w całości efektem jednorazowego, niegotówkowego zysku księgowego 665,2 mln zł z utraty kontroli (dekonsolidacji) nad kopalnią PG Silesia - nie odzwierciedla realnej rentowności grupy
›Wynik netto Q1 2026 (+600,3 mln zł, EPS +40,02 zł) jest w całości efektem jednorazowego, niegotówkowego zysku księgowego 665,2 mln zł z utraty kontroli (dekonsolidacji) nad kopalnią PG Silesia - nie odzwierciedla realnej rentowności grupy
GO24.PL to praktycznie spółka-wydmuszka (dawne TFI) bez aktywnej działalności operacyjnej - jedyny przychód to najem/obsługa biurowa (207,9 tys. zł, spadek ~47% r/r)
›GO24.PL to praktycznie spółka-wydmuszka (dawne TFI) bez aktywnej działalności operacyjnej - jedyny przychód to najem/obsługa biurowa (207,9 tys. zł, spadek ~47% r/r)
Ugoda z PKP PLK ws. kontraktu GSM-R (23.12.2025, wart. zmodyfikowana 2,43 mld zł, część SPC-2 825,2 mln zł) odblokowała zamrożoną gotówkę i ustabilizowała przyszłe przepływy
›Ugoda z PKP PLK ws. kontraktu GSM-R (23.12.2025, wart. zmodyfikowana 2,43 mld zł, część SPC-2 825,2 mln zł) odblokowała zamrożoną gotówkę i ustabilizowała przyszłe przepływy
Spółka w trwającym od lipca 2024 postępowaniu sanacyjnym — układ z wierzycielami wciąż niezatwierdzony, termin Propozycji układowych przesunięty do 30.06.2026
›Spółka w trwającym od lipca 2024 postępowaniu sanacyjnym — układ z wierzycielami wciąż niezatwierdzony, termin Propozycji układowych przesunięty do 30.06.2026
Spółka z NewConnect łącząca doradztwo środowiskowe z kapitałochłonnym projektem recyklingu tworzyw (plasticLIFEcycle); teza opiera się na komercjalizacji technologii, która dziś pochłania gotówkę.
›Spółka z NewConnect łącząca doradztwo środowiskowe z kapitałochłonnym projektem recyklingu tworzyw (plasticLIFEcycle); teza opiera się na komercjalizacji technologii, która dziś pochłania gotówkę.
Mała spółka spedycyjno-nieruchomościowa z NewConnect, która w 2025 r. ustabilizowała wynik po słabych latach 2023-2024, ale skala biznesu to wciąż ok. 44% szczytu z 2021 r.
›Mała spółka spedycyjno-nieruchomościowa z NewConnect, która w 2025 r. ustabilizowała wynik po słabych latach 2023-2024, ale skala biznesu to wciąż ok. 44% szczytu z 2021 r.
Rentowna, rosnąca przychodowo (+4% r/r skonsolidowane) grupa usług IT/digital z ekspozycją na automotive (connected vehicles), sektor finansowy i lotniczy
›Rentowna, rosnąca przychodowo (+4% r/r skonsolidowane) grupa usług IT/digital z ekspozycją na automotive (connected vehicles), sektor finansowy i lotniczy
Dywersyfikacja do segmentu premium laptopow (Hyperbook) dodaje stabilne przychody poza nieprzewidywalnymi projektami gamedev; segment przyczynial sie 5 miesiecy i osiagnal 1.74m PLN przychodow przy marzy brutto ~13%
›Dywersyfikacja do segmentu premium laptopow (Hyperbook) dodaje stabilne przychody poza nieprzewidywalnymi projektami gamedev; segment przyczynial sie 5 miesiecy i osiagnal 1.74m PLN przychodow przy marzy brutto ~13%
To raport o spółce w likwidacji dotychczasowego kształtu: po podziale przez wydzielenie do Ovid Works S.A. (rejestracja 4.05.2026) grupa The Dust w obecnym składzie przestaje istnieć, więc dane za 2025 opisują biznes, którego akcjonariusz już nie posiada.
›To raport o spółce w likwidacji dotychczasowego kształtu: po podziale przez wydzielenie do Ovid Works S.A. (rejestracja 4.05.2026) grupa The Dust w obecnym składzie przestaje istnieć, więc dane za 2025 opisują biznes, którego akcjonariusz już nie posiada.
Grupa Azoty Police to spółka w głębokim kryzysie bilansowym: kapitał własny jest ujemny (−215,6 mln zł), a Zarząd sam przyznaje istnienie znaczącej niepewności co do kontynuacji działalności.
›Grupa Azoty Police to spółka w głębokim kryzysie bilansowym: kapitał własny jest ujemny (−215,6 mln zł), a Zarząd sam przyznaje istnienie znaczącej niepewności co do kontynuacji działalności.
Big Cheese Studio to niewielki producent gier oparty niemal wyłącznie na jednej marce — Cooking Simulator — która nadal generuje ponad połowę przychodów mimo premiery sequela.
›Big Cheese Studio to niewielki producent gier oparty niemal wyłącznie na jednej marce — Cooking Simulator — która nadal generuje ponad połowę przychodów mimo premiery sequela.
Scanway to pierwszy w Polsce komercyjny dostawca spektralnych instrumentów kosmicznych, świeżo przeniesiony z NewConnect na rynek główny GPW (debiut 27 marca 2026), z realnym wzrostem przychodów (+29,1% r/r) opartym na nazwanych, międzynarodowych kontraktach NewSpace (Nara Space Technology, Space Inventor, Imagine Marble).
›Scanway to pierwszy w Polsce komercyjny dostawca spektralnych instrumentów kosmicznych, świeżo przeniesiony z NewConnect na rynek główny GPW (debiut 27 marca 2026), z realnym wzrostem przychodów (+29,1% r/r) opartym na nazwanych, międzynarodowych kontraktach NewSpace (Nara Space Technology, Space Inventor, Imagine Marble).
Poprawa operacyjna wyraźna: przychody +16,2% r/r, EBITDA dodatnia (3,4 mln PLN vs -16,6 mln PLN rok wcześniej), strata netto zmniejszona o 26,9% (do -38 mln PLN) — ale to wciąż spółka deficytowa.
›Poprawa operacyjna wyraźna: przychody +16,2% r/r, EBITDA dodatnia (3,4 mln PLN vs -16,6 mln PLN rok wcześniej), strata netto zmniejszona o 26,9% (do -38 mln PLN) — ale to wciąż spółka deficytowa.
Revenue is currently carried almost entirely by the aging 'Lords of the Fallen' (2023) and Sniper franchises, while the group spends ~PLN 20m/quarter developing 'Lords of the Fallen II', due in 2026
›Revenue is currently carried almost entirely by the aging 'Lords of the Fallen' (2023) and Sniper franchises, while the group spends ~PLN 20m/quarter developing 'Lords of the Fallen II', due in 2026
Consolidated revenue grew 7% YoY to PLN 18.2m in Q1 2026, driven mainly by a 45% jump in the Energetyka i przemysł segment
›Consolidated revenue grew 7% YoY to PLN 18.2m in Q1 2026, driven mainly by a 45% jump in the Energetyka i przemysł segment
Constance Care nie prowadzi już działalności operacyjnej — przychody spadły do zera w 2025 r. (z 1,45 mln zł w 2023 r.), a jedyna aktywność spółki to narastanie odsetek na przeterminowanym długu
›Constance Care nie prowadzi już działalności operacyjnej — przychody spadły do zera w 2025 r. (z 1,45 mln zł w 2023 r.), a jedyna aktywność spółki to narastanie odsetek na przeterminowanym długu
DITIX to niewielka, wolna od długu skorupa post-windykacyjna z dodatnią pozycją gotówki netto (ok. 65 tys. zł) i kapitałem własnym 2,07 mln zł.
›DITIX to niewielka, wolna od długu skorupa post-windykacyjna z dodatnią pozycją gotówki netto (ok. 65 tys. zł) i kapitałem własnym 2,07 mln zł.
Spółka bez działalności operacyjnej — zerowe przychody drugi rok z rzędu
›Spółka bez działalności operacyjnej — zerowe przychody drugi rok z rzędu
Przychody Grupy spadły o 11,7% r/r do 9,84 mln zł, głównie z powodu -32% w kluczowym segmencie Software Development & Cybersec.
›Przychody Grupy spadły o 11,7% r/r do 9,84 mln zł, głównie z powodu -32% w kluczowym segmencie Software Development & Cybersec.
Spółka IT (Rzeszów) notowana na GPW od 2010 r., działa w Mieleckiej SSE, bez zadłużenia bankowego, z rosnącą sprzedażą (+32,5% r/r w Q1 2026).
›Spółka IT (Rzeszów) notowana na GPW od 2010 r., działa w Mieleckiej SSE, bez zadłużenia bankowego, z rosnącą sprzedażą (+32,5% r/r w Q1 2026).
Przychody I kw. 2026 wzrosły o 62,1% r/r do 15,3 mln zł, napędzane sprzedażą krajową (+47,3%) i eksportową (+116,4%), ale wzrost skali na razie nie przekłada się na zawężenie straty netto.
›Przychody I kw. 2026 wzrosły o 62,1% r/r do 15,3 mln zł, napędzane sprzedażą krajową (+47,3%) i eksportową (+116,4%), ale wzrost skali na razie nie przekłada się na zawężenie straty netto.
Spolka dominujaca dziala pod nadzorem realizacji sadownie zatwierdzonego ukladu z wierzycielami (sierpien 2025) - zdyskontowane zobowiazania ukladowe 25,9 mln zl
›Spolka dominujaca dziala pod nadzorem realizacji sadownie zatwierdzonego ukladu z wierzycielami (sierpien 2025) - zdyskontowane zobowiazania ukladowe 25,9 mln zl
Mikro-spółka inżynieryjno-projektowa (branża wodno-kanalizacyjna) na NewConnect z jednym, silnie skoncentrowanym portfelem klientów.
›Mikro-spółka inżynieryjno-projektowa (branża wodno-kanalizacyjna) na NewConnect z jednym, silnie skoncentrowanym portfelem klientów.
Operacyjny odbita EBITDA (-8,1 mln do 316,5 mln zl r/r) jest realna, ale ok. jedna czwarta poprawy to jednorazowa zmiana szacunku rezerwy CO2 (+97,2 mln zl), a nie trwala poprawa marz.
›Operacyjny odbita EBITDA (-8,1 mln do 316,5 mln zl r/r) jest realna, ale ok. jedna czwarta poprawy to jednorazowa zmiana szacunku rezerwy CO2 (+97,2 mln zl), a nie trwala poprawa marz.
Realne odbicie marż operacyjnych w I kw. 2026 (marża brutto 12,4% vs 4,5% rok wcześniej) napędzane spadkiem kosztów gazu i energii elektrycznej, przy sprzedaży wyższej o 3,4% r/r.
›Realne odbicie marż operacyjnych w I kw. 2026 (marża brutto 12,4% vs 4,5% rok wcześniej) napędzane spadkiem kosztów gazu i energii elektrycznej, przy sprzedaży wyższej o 3,4% r/r.
Megaron to producent materiałów budowlano-wykończeniowych (masy uszczelniające, gładzie, kleje, farby) ze Szczecina, od kilku lat mierzący się ze strukturalnym spadkiem popytu na krajowym rynku nieruchomości.
›Megaron to producent materiałów budowlano-wykończeniowych (masy uszczelniające, gładzie, kleje, farby) ze Szczecina, od kilku lat mierzący się ze strukturalnym spadkiem popytu na krajowym rynku nieruchomości.
Przychody grupy utrzymują się na stabilnym poziomie r/r (60,3 mln PLN, -0,7%), ale struktura sprzedaży przesuwa się od core'owego segmentu łańcuchów (-24% r/r) w stronę niżej marżowych odkuwek i towarów handlowych.
›Przychody grupy utrzymują się na stabilnym poziomie r/r (60,3 mln PLN, -0,7%), ale struktura sprzedaży przesuwa się od core'owego segmentu łańcuchów (-24% r/r) w stronę niżej marżowych odkuwek i towarów handlowych.
MERA odbudowuje się po powodzi z września 2024 r., która zniszczyła istotną część zakładu i wygenerowała stratę netto -6,5 mln zł w 2024 r.
›MERA odbudowuje się po powodzi z września 2024 r., która zniszczyła istotną część zakładu i wygenerowała stratę netto -6,5 mln zł w 2024 r.
Moonlit odnotował pierwszy w swojej historii dodatni wynik netto (45,4 tys. zł) i EBIT (50,4 tys. zł) dzięki nowej strategii opartej na usługach LLM/AI dla Notoria SA oraz komercjalizacji technologii z programów GameINN.
›Moonlit odnotował pierwszy w swojej historii dodatni wynik netto (45,4 tys. zł) i EBIT (50,4 tys. zł) dzięki nowej strategii opartej na usługach LLM/AI dla Notoria SA oraz komercjalizacji technologii z programów GameINN.
Verbicom przekształca się z dystrybutora IT/telekomunikacji (Extreme Networks, Unify/Mitel) w holding inwestujący kapitałowo w deweloperkę mieszkaniową przez spółki zależne i stowarzyszone.
›Verbicom przekształca się z dystrybutora IT/telekomunikacji (Extreme Networks, Unify/Mitel) w holding inwestujący kapitałowo w deweloperkę mieszkaniową przez spółki zależne i stowarzyszone.
Poprawa marż (brutto, EBIT, EBITDA, netto) o 1,3-3,2 p.p. r/r wynika głównie z tańszych surowców i opakowań oraz dyscypliny kosztowej, nie z akceleracji sprzedaży - przychody spadły o 4,3% r/r.
›Poprawa marż (brutto, EBIT, EBITDA, netto) o 1,3-3,2 p.p. r/r wynika głównie z tańszych surowców i opakowań oraz dyscypliny kosztowej, nie z akceleracji sprzedaży - przychody spadły o 4,3% r/r.
Grupa Trakcja poprawia rentowność operacyjną r/r (marża brutto ze sprzedaży +4,0 p.p. do 3,7%, strata EBIT zmniejszona o 9,9 mln zł), ale wciąż jest na stracie operacyjnej i netto w sezonowo najsłabszym kwartale roku.
›Grupa Trakcja poprawia rentowność operacyjną r/r (marża brutto ze sprzedaży +4,0 p.p. do 3,7%, strata EBIT zmniejszona o 9,9 mln zł), ale wciąż jest na stracie operacyjnej i netto w sezonowo najsłabszym kwartale roku.
Spółka przedkomercyjna (nanotechnologia/drukowanie precyzyjne) z przychodami rzędu 1,6-2,4 mln zł/kwartał i głęboko ujemnymi marżami na wszystkich poziomach P&L
›Spółka przedkomercyjna (nanotechnologia/drukowanie precyzyjne) z przychodami rzędu 1,6-2,4 mln zł/kwartał i głęboko ujemnymi marżami na wszystkich poziomach P&L
Pozorny wzrost 'sprzedaży produktów' (+383% r/r) to w rzeczywistości rozliczenie wcześniej aktywowanych nakładów po premierach — realny przychód operacyjny spadł o 13,3% r/r
›Pozorny wzrost 'sprzedaży produktów' (+383% r/r) to w rzeczywistości rozliczenie wcześniej aktywowanych nakładów po premierach — realny przychód operacyjny spadł o 13,3% r/r
Skala biznesu kurczy się drugi rok z rzędu (-25,6% r/r w 2025, po spadku w 2024) — redukcja kosztów nie nadąża za spadkiem przychodów.
›Skala biznesu kurczy się drugi rok z rzędu (-25,6% r/r w 2025, po spadku w 2024) — redukcja kosztów nie nadąża za spadkiem przychodów.
Przychody -23,1% r/r i zysk netto -56,4% r/r, głównie za sprawą segmentu generalnego wykonawstwa (-33,9% przychodów), co spółka tłumaczy niesprzyjającą pogodą w styczniu-lutym oraz harmonogramami projektów.
›Przychody -23,1% r/r i zysk netto -56,4% r/r, głównie za sprawą segmentu generalnego wykonawstwa (-33,9% przychodów), co spółka tłumaczy niesprzyjającą pogodą w styczniu-lutym oraz harmonogramami projektów.
Magna Polonia to holding inwestycyjny notowany na GPW z bardzo silnym bilansem (kapitał własny 101,1 mln zł, dług finansowy zaledwie 991 tys. zł, pozycja gotówki netto) i dwoma segmentami operacyjnymi: kolokacja/transmisja danych (Corponet) oraz systemy GIS (Optigis, Emapa Telematics).
›Magna Polonia to holding inwestycyjny notowany na GPW z bardzo silnym bilansem (kapitał własny 101,1 mln zł, dług finansowy zaledwie 991 tys. zł, pozycja gotówki netto) i dwoma segmentami operacyjnymi: kolokacja/transmisja danych (Corponet) oraz systemy GIS (Optigis, Emapa Telematics).
Skonsolidowane przychody spadły o 63,6% r/r do 21,3 mln PLN, a Grupa odnotowała stratę netto 12,3 mln PLN — ale to efekt typowej dla Arlen sezonowości (najsłabszy kwartał w cyklu budżetowym Skarbu Państwa) i braku powtórzenia dużego kontraktu na plecaki dla Wojska Polskiego (22,6 mln PLN zrealizowanych w Q1 2025), a nie strukturalnego pogorszenia biznesu.
›Skonsolidowane przychody spadły o 63,6% r/r do 21,3 mln PLN, a Grupa odnotowała stratę netto 12,3 mln PLN — ale to efekt typowej dla Arlen sezonowości (najsłabszy kwartał w cyklu budżetowym Skarbu Państwa) i braku powtórzenia dużego kontraktu na plecaki dla Wojska Polskiego (22,6 mln PLN zrealizowanych w Q1 2025), a nie strukturalnego pogorszenia biznesu.
Grupa wciąż generuje stratę netto (-865 tys. zł skonsolidowanie), ale skala straty operacyjnej i EBITDA istotnie zmalała r/r dzięki cięciom kosztów ogólnego zarządu (-24% r/r)
›Grupa wciąż generuje stratę netto (-865 tys. zł skonsolidowanie), ale skala straty operacyjnej i EBITDA istotnie zmalała r/r dzięki cięciom kosztów ogólnego zarządu (-24% r/r)
Dr.Finance S.A. zakończyła w 2025 r. dotychczasową działalność pośrednictwa kredytowego i jest obecnie praktycznie pustą spółką giełdową: 114 250,52 PLN aktywów razem, w tym 96 549,26 PLN gotówki, zero pracowników (0,0 etatu wobec 1,2 rok wcześniej) i zero agentów sprzedaży (wobec 92 w 2024 r.).
›Dr.Finance S.A. zakończyła w 2025 r. dotychczasową działalność pośrednictwa kredytowego i jest obecnie praktycznie pustą spółką giełdową: 114 250,52 PLN aktywów razem, w tym 96 549,26 PLN gotówki, zero pracowników (0,0 etatu wobec 1,2 rok wcześniej) i zero agentów sprzedaży (wobec 92 w 2024 r.).
Airway Medix przechodzi od czysto badawczo-rozwojowej fazy do wczesnej komercjalizacji - w I kw. 2026 r. Grupa zaksiegowala pierwsze w historii przychody ze sprzedazy (85 tys. zl) oraz podpisala piec umow dystrybucyjnych na Oral Care i Cuffix z minimalna wartoscia zamowien 7 325 tys. zl w horyzoncie 36 miesiecy, choc realne zamowienia pilotazowe siegaja na razie 161 tys. zl.
›Airway Medix przechodzi od czysto badawczo-rozwojowej fazy do wczesnej komercjalizacji - w I kw. 2026 r. Grupa zaksiegowala pierwsze w historii przychody ze sprzedazy (85 tys. zl) oraz podpisala piec umow dystrybucyjnych na Oral Care i Cuffix z minimalna wartoscia zamowien 7 325 tys. zl w horyzoncie 36 miesiecy, choc realne zamowienia pilotazowe siegaja na razie 161 tys. zl.
Marża EBITDA wzrosła do 22% z 14% r/r mimo spadku przychodów o 13% r/r — poprawa jest wynikiem głębokiej redukcji kosztów (opex -18% r/r, zatrudnienie -30,6% r/r), nie wzrostu biznesu.
›Marża EBITDA wzrosła do 22% z 14% r/r mimo spadku przychodów o 13% r/r — poprawa jest wynikiem głębokiej redukcji kosztów (opex -18% r/r, zatrudnienie -30,6% r/r), nie wzrostu biznesu.
Mały, praktycznie niezadłużony bankowo łańcuch pizzerii (NewConnect) z solidną bazą kapitałową (kapitał własny = 68% sumy bilansowej) i własnym portfelem nieruchomości.
›Mały, praktycznie niezadłużony bankowo łańcuch pizzerii (NewConnect) z solidną bazą kapitałową (kapitał własny = 68% sumy bilansowej) i własnym portfelem nieruchomości.
Spółka w stanie głębokiego kryzysu finansowego: opinia biegłego rewidenta z zastrzeżeniami oraz paragraf o istotnej niepewności co do kontynuacji działalności, po tym jak sąd odmówił zatwierdzenia układu restrukturyzacyjnego.
›Spółka w stanie głębokiego kryzysu finansowego: opinia biegłego rewidenta z zastrzeżeniami oraz paragraf o istotnej niepewności co do kontynuacji działalności, po tym jak sąd odmówił zatwierdzenia układu restrukturyzacyjnego.
Polaris IT Group SA jest obecnie pustą spółką-wydmuszką po upadłości likwidacyjnej jedynej operacyjnej spółki zależnej, iSRV Zrt.
›Polaris IT Group SA jest obecnie pustą spółką-wydmuszką po upadłości likwidacyjnej jedynej operacyjnej spółki zależnej, iSRV Zrt.
Zaległy raport za I kw. 2025, opublikowany z ponad 13-miesięcznym opóźnieniem
›Zaległy raport za I kw. 2025, opublikowany z ponad 13-miesięcznym opóźnieniem
Polaris IT Group SA to obecnie pusta spółka holdingowa (jednostkowe sprawozdanie, brak grupy kapitałowej) po upadłości likwidacyjnej głównej spółki operacyjnej iSRV Zrt.
›Polaris IT Group SA to obecnie pusta spółka holdingowa (jednostkowe sprawozdanie, brak grupy kapitałowej) po upadłości likwidacyjnej głównej spółki operacyjnej iSRV Zrt.
Przychody praktycznie płaskie (+1,0% r/r), ale marża brutto i zysk operacyjny spadają dwucyfrowo — presja kosztowa (płace, koszty salonów) rośnie szybciej niż sprzedaż.
›Przychody praktycznie płaskie (+1,0% r/r), ale marża brutto i zysk operacyjny spadają dwucyfrowo — presja kosztowa (płace, koszty salonów) rośnie szybciej niż sprzedaż.
Przychody Grupy spadły o 2,4% r/r do 73,9 mln zł - niemal wyłącznie z powodu utraty jednorazowego kontraktu instytucjonalnego w segmencie przetworów mięsno-warzywnych (Stoczek Natura, -33,6%), podczas gdy rdzeń biznesu (segment makaronowy) urósł o ok. 4%.
›Przychody Grupy spadły o 2,4% r/r do 73,9 mln zł - niemal wyłącznie z powodu utraty jednorazowego kontraktu instytucjonalnego w segmencie przetworów mięsno-warzywnych (Stoczek Natura, -33,6%), podczas gdy rdzeń biznesu (segment makaronowy) urósł o ok. 4%.
Spółka to holding bez własnej działalności operacyjnej — jedyna realna wartość biznesowa leży w jednostce zależnej Techno Energy Sp. z o.o. i w portfelu akcji NewConnect.
›Spółka to holding bez własnej działalności operacyjnej — jedyna realna wartość biznesowa leży w jednostce zależnej Techno Energy Sp. z o.o. i w portfelu akcji NewConnect.
Intermarum (marka JNT Games, gry dla dorosłych 18+) to spółka po głębokiej restrukturyzacji: kapitał własny grupy ujemny (-1,39 mln zł) po odpisie wartości firmy o 4,39 mln zł, a przyjęty w listopadzie 2024 r. układ restrukturyzacyjny został w lutym 2026 r. uchylony przez sąd na wniosek ZUS.
›Intermarum (marka JNT Games, gry dla dorosłych 18+) to spółka po głębokiej restrukturyzacji: kapitał własny grupy ujemny (-1,39 mln zł) po odpisie wartości firmy o 4,39 mln zł, a przyjęty w listopadzie 2024 r. układ restrukturyzacyjny został w lutym 2026 r. uchylony przez sąd na wniosek ZUS.
BTC Studios to mikroskopijna spółka NewConnect z rocznymi przychodami grupy na poziomie 38 tys. zł wobec zobowiązań przekraczających 2,39 mln zł — skala biznesu jest w praktyce nieistotna wobec obciążeń finansowych.
›BTC Studios to mikroskopijna spółka NewConnect z rocznymi przychodami grupy na poziomie 38 tys. zł wobec zobowiązań przekraczających 2,39 mln zł — skala biznesu jest w praktyce nieistotna wobec obciążeń finansowych.
Spółka bez działalności operacyjnej i przychodów - klasyczna wydmuszka notowana na NewConnect.
›Spółka bez działalności operacyjnej i przychodów - klasyczna wydmuszka notowana na NewConnect.
Przychody praktycznie płaskie r/r (+2,2%), ale rentowność operacyjna wyraźnie się kurczy – EBIT spadł o 37%, a zysk netto o 30% w Q1 2026.
›Przychody praktycznie płaskie r/r (+2,2%), ale rentowność operacyjna wyraźnie się kurczy – EBIT spadł o 37%, a zysk netto o 30% w Q1 2026.
Grupa odwróciła stratę netto sprzed roku (-2.038 tys. zł) na zysk 491 tys. zł, głównie dzięki niemal podwojeniu marży brutto na sprzedaży (9,8% -> 17,5%) przy jednoczesnym wzroście przychodów o 11,3% r/r.
›Grupa odwróciła stratę netto sprzed roku (-2.038 tys. zł) na zysk 491 tys. zł, głównie dzięki niemal podwojeniu marży brutto na sprzedaży (9,8% -> 17,5%) przy jednoczesnym wzroście przychodów o 11,3% r/r.
Przychody Grupy wzrosły o 29% r/r do 10,5 mln zł, napędzane eksportem (76% sprzedaży), a marża brutto na sprzedaży odwróciła się z ujemnej (-10,5%) na dodatnią (+7,4%) dzięki segmentowi DOSTAWY.
›Przychody Grupy wzrosły o 29% r/r do 10,5 mln zł, napędzane eksportem (76% sprzedaży), a marża brutto na sprzedaży odwróciła się z ujemnej (-10,5%) na dodatnią (+7,4%) dzięki segmentowi DOSTAWY.
Producent opakowań i folii z tworzyw sztucznych z niewielką kapitalizacją, kontrolowany przez rodziny Purgał i Tajak
›Producent opakowań i folii z tworzyw sztucznych z niewielką kapitalizacją, kontrolowany przez rodziny Purgał i Tajak
Klinicznie zaawansowana spółka biotechnologiczna finansująca rozwój głównie poprzez w pełni refundowane partnerstwa (BioNTech, Menarini, Exelixis) i granty, co ogranicza rozwodnienie akcjonariuszy
›Klinicznie zaawansowana spółka biotechnologiczna finansująca rozwój głównie poprzez w pełni refundowane partnerstwa (BioNTech, Menarini, Exelixis) i granty, co ogranicza rozwodnienie akcjonariuszy
Grupa PJP MAKRUM to holding przemysłowo-budowlano-deweloperski kontrolowany w 76,14% przez Grupę Kapitałową IMMOBILE S.A., z segmentem przemysłowym (systemy przeładunkowe, parkingowe MODULO, maszyny) jako trzonem jednostkowej działalności Spółki dominującej.
›Grupa PJP MAKRUM to holding przemysłowo-budowlano-deweloperski kontrolowany w 76,14% przez Grupę Kapitałową IMMOBILE S.A., z segmentem przemysłowym (systemy przeładunkowe, parkingowe MODULO, maszyny) jako trzonem jednostkowej działalności Spółki dominującej.
Zdywersyfikowany ukraiński holding rolno-spożywczy (uprawa roślin, cukier, przetwórstwo soi, hodowla bydła), notowany na GPW od 2006 r., z aktywami rozproszonymi w kilku obwodach Ukrainy poza strefami aktywnych działań wojennych.
›Zdywersyfikowany ukraiński holding rolno-spożywczy (uprawa roślin, cukier, przetwórstwo soi, hodowla bydła), notowany na GPW od 2006 r., z aktywami rozproszonymi w kilku obwodach Ukrainy poza strefami aktywnych działań wojennych.
W Q3 2025 spolka utrzymala udzial w rynku Recon mimo spadku procedur endoprotezoplastyk -15% rdr (NFZ).
›W Q3 2025 spolka utrzymala udzial w rynku Recon mimo spadku procedur endoprotezoplastyk -15% rdr (NFZ).
Niszowy dystrybutor implantow ortopedycznych z dwoma liniami: Recon (B2B publiczne szpitale) i Anti-Aging (B2C prywatny, wyzsza marza).
›Niszowy dystrybutor implantow ortopedycznych z dwoma liniami: Recon (B2B publiczne szpitale) i Anti-Aging (B2C prywatny, wyzsza marza).
Q1 2025 to pierwszy kwartal spowolnienia po 2024 r. (przychody -1,7% YoY, zysk netto skonsolidowany -10,9%, jednostkowy -37,1%) glownie z powodu ograniczenia finansowania operacji ortopedycznych przez NFZ.
›Q1 2025 to pierwszy kwartal spowolnienia po 2024 r. (przychody -1,7% YoY, zysk netto skonsolidowany -10,9%, jednostkowy -37,1%) glownie z powodu ograniczenia finansowania operacji ortopedycznych przez NFZ.
Spółka jest wydmuszką po nieudanym projekcie POIG (2015) — biodegradowalne podłoża dla upraw bezglebowych; biznes operacyjnie umarł i został w pełni odpisany.
›Spółka jest wydmuszką po nieudanym projekcie POIG (2015) — biodegradowalne podłoża dla upraw bezglebowych; biznes operacyjnie umarł i został w pełni odpisany.
Spadek przychodów (-16,4% r/r) i zysku netto (-38,2% r/r) to głównie efekt niższej liczby przekazań lokali w segmencie deweloperskim, nie erozji marż
›Spadek przychodów (-16,4% r/r) i zysku netto (-38,2% r/r) to głównie efekt niższej liczby przekazań lokali w segmencie deweloperskim, nie erozji marż
Grupa ULMA Construccion Polska odnotowała w Q1 2026 pierwszą od dawna stratę netto (-2,9 mln PLN) wobec niewielkiego zysku rok wcześniej (0,3 mln PLN), przy spadku przychodów o 8% r/r do 48,8 mln PLN.
›Grupa ULMA Construccion Polska odnotowała w Q1 2026 pierwszą od dawna stratę netto (-2,9 mln PLN) wobec niewielkiego zysku rok wcześniej (0,3 mln PLN), przy spadku przychodów o 8% r/r do 48,8 mln PLN.
Nagłówkowy spadek zysku netto o 83% r/r to niemal wyłącznie efekt bazy — rok temu Grupa rozpoznała jednorazowy zysk 47,3 mln PLN na sprzedaży gruntu, podczas gdy w I kw. 2026 analogiczne zdarzenie wyniosło zaledwie 3,4 mln PLN.
›Nagłówkowy spadek zysku netto o 83% r/r to niemal wyłącznie efekt bazy — rok temu Grupa rozpoznała jednorazowy zysk 47,3 mln PLN na sprzedaży gruntu, podczas gdy w I kw. 2026 analogiczne zdarzenie wyniosło zaledwie 3,4 mln PLN.
Grupa ma bardzo silny bilans (pozycja gotówki netto ok. 717 mln zł, dług bankowy 15,4 mln zł), co daje duży bufor na przetrwanie dekoniunktury w blachach transformatorowych.
›Grupa ma bardzo silny bilans (pozycja gotówki netto ok. 717 mln zł, dług bankowy 15,4 mln zł), co daje duży bufor na przetrwanie dekoniunktury w blachach transformatorowych.
IDM S.A. to mikroskopijna spółka doradcza (przychody rzędu 0,9 mln zł w kwartale) po przejściu przez upadłość układową (2014-2019), obecnie działająca w obszarze doradztwa dot. nieruchomości i wierzytelności.
›IDM S.A. to mikroskopijna spółka doradcza (przychody rzędu 0,9 mln zł w kwartale) po przejściu przez upadłość układową (2014-2019), obecnie działająca w obszarze doradztwa dot. nieruchomości i wierzytelności.
Wzrost przychodów o 6,3% r/r nie przekłada się na poprawę rentowności — segment Trzoda chlewna pogłębia straty operacyjne, a Grupa jako całość zanotowała stratę netto -14,7 mln zł.
›Wzrost przychodów o 6,3% r/r nie przekłada się na poprawę rentowności — segment Trzoda chlewna pogłębia straty operacyjne, a Grupa jako całość zanotowała stratę netto -14,7 mln zł.
Spółka faktycznie nie prowadzi działalności operacyjnej (przychody 521 zł/kwartał) — to nie jest dziś firma do analizy fundamentalnej w klasycznym sensie, tylko notowany wehikuł w poszukiwaniu nowego biznesu.
›Spółka faktycznie nie prowadzi działalności operacyjnej (przychody 521 zł/kwartał) — to nie jest dziś firma do analizy fundamentalnej w klasycznym sensie, tylko notowany wehikuł w poszukiwaniu nowego biznesu.
Grupa zachowuje konserwatywny bilans (dług netto/kapitał ~0,35) i dodatni operacyjny cash flow mimo księgowej straty netto w 1Q 2026.
›Grupa zachowuje konserwatywny bilans (dług netto/kapitał ~0,35) i dodatni operacyjny cash flow mimo księgowej straty netto w 1Q 2026.
Przychody praktycznie płaskie r/r (-1,9%), ale koszty sprzedaży (+14,8%) i SG&A (+2,3%) rosną szybciej, ścinając marżę brutto z 17,3% do 15,3%
›Przychody praktycznie płaskie r/r (-1,9%), ale koszty sprzedaży (+14,8%) i SG&A (+2,3%) rosną szybciej, ścinając marżę brutto z 17,3% do 15,3%
Spółka bez realnych przychodów (100 zł w 2025 r.) — to koncept badawczo-rozwojowy, nie działający biznes
›Spółka bez realnych przychodów (100 zł w 2025 r.) — to koncept badawczo-rozwojowy, nie działający biznes
Zarząd wprost ujawnia znaczącą niepewność co do zdolności spółki do kontynuacji działalności (going concern) — to centralny fakt tego raportu, nie szczegół w przypisie.
›Zarząd wprost ujawnia znaczącą niepewność co do zdolności spółki do kontynuacji działalności (going concern) — to centralny fakt tego raportu, nie szczegół w przypisie.
Niszowe biuro rachunkowo-podatkowe na NewConnect z ok. 1000 klientów i 80 pracownikami, rosnące głównie przez przejmowanie portfeli klientów mniejszych kancelarii.
›Niszowe biuro rachunkowo-podatkowe na NewConnect z ok. 1000 klientów i 80 pracownikami, rosnące głównie przez przejmowanie portfeli klientów mniejszych kancelarii.
Przychody spadły o 71,8% r/r do 9,5 mln PLN, co przełożyło się na stratę netto 5,66 mln PLN wobec 6,99 mln PLN zysku rok wcześniej - to efekt gwałtownego ograniczenia zamówień z sektora górniczego.
›Przychody spadły o 71,8% r/r do 9,5 mln PLN, co przełożyło się na stratę netto 5,66 mln PLN wobec 6,99 mln PLN zysku rok wcześniej - to efekt gwałtownego ograniczenia zamówień z sektora górniczego.
Molecure to przedprzychodowa spółka biotechnologiczna, której wartość zależy niemal wyłącznie od postępu klinicznego OATD-01 (faza II, badanie KITE) i OATD-02 (faza I), nie od bieżących wyników finansowych
›Molecure to przedprzychodowa spółka biotechnologiczna, której wartość zależy niemal wyłącznie od postępu klinicznego OATD-01 (faza II, badanie KITE) i OATD-02 (faza I), nie od bieżących wyników finansowych
Spółka w I kwartale 2026 r. nie wykazała żadnych przychodów, a strata netto wyniosła 124 tys. zł wobec zysku 810 tys. zł rok wcześniej.
›Spółka w I kwartale 2026 r. nie wykazała żadnych przychodów, a strata netto wyniosła 124 tys. zł wobec zysku 810 tys. zł rok wcześniej.
Spółka car-sharingowa notująca głęboki spadek przychodów (-28,5% r/r) w wyniku świadomej redukcji floty o najniższej rentowności
›Spółka car-sharingowa notująca głęboki spadek przychodów (-28,5% r/r) w wyniku świadomej redukcji floty o najniższej rentowności
Mikro-emitent gier na konsole (Nintendo Switch, Xbox, PlayStation) o skali przychodów rzędu ~100 tys. zł/kwartał — pojedyncza premiera decyduje o wyniku.
›Mikro-emitent gier na konsole (Nintendo Switch, Xbox, PlayStation) o skali przychodów rzędu ~100 tys. zł/kwartał — pojedyncza premiera decyduje o wyniku.
Hemp & Health S.A. nie prowadzi obecnie realnej działalności operacyjnej — przychody 34,7 tys. zł w kwartale są nieistotne, a spółka sama przyznaje brak działalności operacyjnej w komentarzu do wyników.
›Hemp & Health S.A. nie prowadzi obecnie realnej działalności operacyjnej — przychody 34,7 tys. zł w kwartale są nieistotne, a spółka sama przyznaje brak działalności operacyjnej w komentarzu do wyników.
Grupa Kapitałowa Geotrans wciąż generuje dodatnią EBITDA (0,36 mln zł), ale marża EBITDA skurczyła się z 14,5% do 9,1% r/r przy spadku przychodów o 14,1%.
›Grupa Kapitałowa Geotrans wciąż generuje dodatnią EBITDA (0,36 mln zł), ale marża EBITDA skurczyła się z 14,5% do 9,1% r/r przy spadku przychodów o 14,1%.
Aiton Caldwell to mała spółka telekomunikacyjna z NewConnect, której tradycyjny biznes (centrale wirtualne FCN, Call-eX) kurczy się od kilku lat, ale nowy produkt Datera (AI do obsługi rozmów) rośnie dwucyfrowo.
›Aiton Caldwell to mała spółka telekomunikacyjna z NewConnect, której tradycyjny biznes (centrale wirtualne FCN, Call-eX) kurczy się od kilku lat, ale nowy produkt Datera (AI do obsługi rozmów) rośnie dwucyfrowo.
Słabszy kwartał: przychody -4,6% r/r, zysk operacyjny -14,2% r/r, zysk netto -11,8% r/r — spadek napędzany presją cenową i ograniczonym popytem na rynku surowców chemicznych (PE, PVC), potwierdzony przez samą spółkę w komentarzu
›Słabszy kwartał: przychody -4,6% r/r, zysk operacyjny -14,2% r/r, zysk netto -11,8% r/r — spadek napędzany presją cenową i ograniczonym popytem na rynku surowców chemicznych (PE, PVC), potwierdzony przez samą spółkę w komentarzu
Spółka nie generuje przychodów operacyjnych i finansuje bieżącą działalność wyłącznie pożyczkami od podmiotów powiązanych.
›Spółka nie generuje przychodów operacyjnych i finansuje bieżącą działalność wyłącznie pożyczkami od podmiotów powiązanych.
Lena Lighting zamknęła I kwartał 2026 r. stratą netto 983 tys. zł wobec zysku 95 tys. zł rok wcześniej, przy niemal płaskich przychodach (32 845 tys. zł, -0,38% r/r) — Zarząd wiąże większość pogorszenia z jednorazowym kosztem udziału w targach Light & Building (~800 tys. zł), choć nie tłumaczy to całego wzrostu kosztów sprzedaży (+2 462 tys. zł r/r).
›Lena Lighting zamknęła I kwartał 2026 r. stratą netto 983 tys. zł wobec zysku 95 tys. zł rok wcześniej, przy niemal płaskich przychodach (32 845 tys. zł, -0,38% r/r) — Zarząd wiąże większość pogorszenia z jednorazowym kosztem udziału w targach Light & Building (~800 tys. zł), choć nie tłumaczy to całego wzrostu kosztów sprzedaży (+2 462 tys. zł r/r).
Grupa Recykl to lider Europy Środkowo-Wschodniej w zagospodarowaniu zużytych opon (zbiórka, recykling, granulaty gumowe), z rosnącą obecnością międzynarodową po akwizycji litewskiej spółki APG w 2025 roku.
›Grupa Recykl to lider Europy Środkowo-Wschodniej w zagospodarowaniu zużytych opon (zbiórka, recykling, granulaty gumowe), z rosnącą obecnością międzynarodową po akwizycji litewskiej spółki APG w 2025 roku.
Miraculum utrzymało przychody na poziomie zbliżonym do I kw. 2025 r., ale zysk netto spadł o ok. 110 tys. zł r/r mimo spadku kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu o 1%.
›Miraculum utrzymało przychody na poziomie zbliżonym do I kw. 2025 r., ale zysk netto spadł o ok. 110 tys. zł r/r mimo spadku kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu o 1%.
XBS PRO-LOG to niewielki, kontrolowany przez jednego akcjonariusza (XBS Logistics, 90,43%) operator logistyki kontraktowej z niszową specjalizacją w obsłudze towarów akcyzowych, w tym branży alkoholowej/winiarskiej.
›XBS PRO-LOG to niewielki, kontrolowany przez jednego akcjonariusza (XBS Logistics, 90,43%) operator logistyki kontraktowej z niszową specjalizacją w obsłudze towarów akcyzowych, w tym branży alkoholowej/winiarskiej.
Orzeł S.A. działa w niszowym, ale ustrukturyzowanym segmencie recyklingu opon (granulat gumowy, złom stalowy, kord tekstylny), z bazą przychodów ok. 3,4 mln zł kwartalnie.
›Orzeł S.A. działa w niszowym, ale ustrukturyzowanym segmencie recyklingu opon (granulat gumowy, złom stalowy, kord tekstylny), z bazą przychodów ok. 3,4 mln zł kwartalnie.
Przychody wzrosły ponad dziesięciokrotnie r/r (do 5,81 mln zł) dzięki realizacji dużego kontraktu budownictwa mieszkaniowego (Sono Construction, wartość 24 mln zł netto), ale porównanie r/r jest zniekształcone przez wyjątkowo niską bazę (572,5 tys. zł rok wcześniej).
›Przychody wzrosły ponad dziesięciokrotnie r/r (do 5,81 mln zł) dzięki realizacji dużego kontraktu budownictwa mieszkaniowego (Sono Construction, wartość 24 mln zł netto), ale porównanie r/r jest zniekształcone przez wyjątkowo niską bazę (572,5 tys. zł rok wcześniej).
Debiutancki kwartał na NewConnect przebiegł operacyjnie sprawnie (obsłużono blisko 2500 akcjonariuszy przy debiucie), ale wynik finansowy pozostaje głęboko ujemny — strata netto 0,55 mln PLN przy EBITDA -0,30 mln PLN.
›Debiutancki kwartał na NewConnect przebiegł operacyjnie sprawnie (obsłużono blisko 2500 akcjonariuszy przy debiucie), ale wynik finansowy pozostaje głęboko ujemny — strata netto 0,55 mln PLN przy EBITDA -0,30 mln PLN.
Przychody stabilne (+1,3% r/r), ale struktura sprzedaży przechodzi gwałtowną przebudowę — segment produkcji wiązek elektrycznych i elementów poliuretanowych to już 75,3% przychodów wobec 51,0% rok wcześniej, kosztem zanikającego budownictwa przemysłowego.
›Przychody stabilne (+1,3% r/r), ale struktura sprzedaży przechodzi gwałtowną przebudowę — segment produkcji wiązek elektrycznych i elementów poliuretanowych to już 75,3% przychodów wobec 51,0% rok wcześniej, kosztem zanikającego budownictwa przemysłowego.
Spółka nie prowadzi żadnej działalności operacyjnej od zbycia biznesu wydawniczego gier wideo w kwietniu 2024 r. — trwa nieokreślone w czasie poszukiwanie nowej strategii.
›Spółka nie prowadzi żadnej działalności operacyjnej od zbycia biznesu wydawniczego gier wideo w kwietniu 2024 r. — trwa nieokreślone w czasie poszukiwanie nowej strategii.
Spółka to wciąż mikroskopijny podmiot NewConnect z przychodami rzędu 100 tys. zł w kwartale i skumulowaną stratą z lat ubiegłych ponad 3 mln zł.
›Spółka to wciąż mikroskopijny podmiot NewConnect z przychodami rzędu 100 tys. zł w kwartale i skumulowaną stratą z lat ubiegłych ponad 3 mln zł.
Kluczowe pytanie nie dotyczy już wzrostu, tylko przetrwania — losy spółki rozstrzygną się w postępowaniu o zatwierdzenie układu z wierzycielami, nie w wynikach operacyjnych kolejnych kwartałów.
›Kluczowe pytanie nie dotyczy już wzrostu, tylko przetrwania — losy spółki rozstrzygną się w postępowaniu o zatwierdzenie układu z wierzycielami, nie w wynikach operacyjnych kolejnych kwartałów.
Operator logistyczny/spedycyjny z NewConnect, dla którego I kw. 2026 był kwartałem silnej kompresji marż — spadek stawek frachtu morskiego o ok. 40% r/r przełożył się na spadek przychodu o 15,2% i EBIT o 87,6%, mimo wzrostu wolumenu (TEU +6,75% r/r).
›Operator logistyczny/spedycyjny z NewConnect, dla którego I kw. 2026 był kwartałem silnej kompresji marż — spadek stawek frachtu morskiego o ok. 40% r/r przełożył się na spadek przychodu o 15,2% i EBIT o 87,6%, mimo wzrostu wolumenu (TEU +6,75% r/r).
Spółka w głębokim kryzysie finansowym i korporacyjnym: ujemny kapitał własny -216 mln zł, zobowiązania trzykrotnie przewyższające aktywa razem.
›Spółka w głębokim kryzysie finansowym i korporacyjnym: ujemny kapitał własny -216 mln zł, zobowiązania trzykrotnie przewyższające aktywa razem.
Spółka porzuciła dotychczasową działalność w produkcji gier komputerowych (ostatnia sprzedaż praw IP: 31.07.2025) i przekształca się w wehikuł inwestycyjny skoncentrowany na walutach wirtualnych — obecnie bez własnych przychodów operacyjnych.
›Spółka porzuciła dotychczasową działalność w produkcji gier komputerowych (ostatnia sprzedaż praw IP: 31.07.2025) i przekształca się w wehikuł inwestycyjny skoncentrowany na walutach wirtualnych — obecnie bez własnych przychodów operacyjnych.
Spółka od 2024 r. nie prowadzi żadnej działalności operacyjnej (zero przychodów drugi rok z rzędu) i funkcjonuje wyłącznie jako spółka-wydmuszka czekająca na nowy kierunek biznesowy.
›Spółka od 2024 r. nie prowadzi żadnej działalności operacyjnej (zero przychodów drugi rok z rzędu) i funkcjonuje wyłącznie jako spółka-wydmuszka czekająca na nowy kierunek biznesowy.
Spółka nie generuje żadnej sprzedaży ze swojej podstawowej działalności od co najmniej dwóch kwartałów.
›Spółka nie generuje żadnej sprzedaży ze swojej podstawowej działalności od co najmniej dwóch kwartałów.
Spółka zaprzestała produkcji z końcem października 2024 roku i obecnie wyłącznie wyprzedaje wcześniej wyprodukowane zapasy oraz odsprzedaje zakupiony sprzęt fitness
›Spółka zaprzestała produkcji z końcem października 2024 roku i obecnie wyłącznie wyprzedaje wcześniej wyprodukowane zapasy oraz odsprzedaje zakupiony sprzęt fitness
Poprawa wyniku operacyjnego r/r (12,0 mln zł zysku wobec 7,9 mln zł straty rok temu), głównie dzięki segmentowi HSJ (huta w Stalowej Woli)
›Poprawa wyniku operacyjnego r/r (12,0 mln zł zysku wobec 7,9 mln zł straty rok temu), głównie dzięki segmentowi HSJ (huta w Stalowej Woli)
Przychody spadły o 22,3% r/r, w 76,85% zdeterminowane sprzedażą ciągników i maszyn rolniczych, gdzie zapaść notuje zwłaszcza reprezentowana przez spółkę marka Zetor (-63% rejestracji r/r, udział rynkowy 0,9%).
›Przychody spadły o 22,3% r/r, w 76,85% zdeterminowane sprzedażą ciągników i maszyn rolniczych, gdzie zapaść notuje zwłaszcza reprezentowana przez spółkę marka Zetor (-63% rejestracji r/r, udział rynkowy 0,9%).
Przychody skonsolidowane spadły o ok. 42% r/r w I kw. 2026, głównie przez zapaść w segmencie usługowym (przesunięte inwestycje klientów).
›Przychody skonsolidowane spadły o ok. 42% r/r w I kw. 2026, głównie przez zapaść w segmencie usługowym (przesunięte inwestycje klientów).
Spółka faktycznie zaprzestała samodzielnej produkcji gier na szeroką skalę - jeden etat w całej Grupie, przychody z licencji, royalties i grantów, nie z nowych premier własnych.
›Spółka faktycznie zaprzestała samodzielnej produkcji gier na szeroką skalę - jeden etat w całej Grupie, przychody z licencji, royalties i grantów, nie z nowych premier własnych.
Kapitał własny spadł do 107 134,58 zł, czyli poniżej połowy kapitału zakładowego (2 343 000,00 zł) — ustawowy próg z art. 397 KSH wymagający decyzji walnego zgromadzenia o dalszym istnieniu spółki.
›Kapitał własny spadł do 107 134,58 zł, czyli poniżej połowy kapitału zakładowego (2 343 000,00 zł) — ustawowy próg z art. 397 KSH wymagający decyzji walnego zgromadzenia o dalszym istnieniu spółki.
Black Point ograniczył stratę netto o 96% r/r (-715,0 tys. zł -> -28,0 tys. zł) dzięki redukcji kosztów sprzedaży i zarządu o ponad 680 tys. zł, przy jednoczesnym wzroście marży brutto o +2,27 pp.
›Black Point ograniczył stratę netto o 96% r/r (-715,0 tys. zł -> -28,0 tys. zł) dzięki redukcji kosztów sprzedaży i zarządu o ponad 680 tys. zł, przy jednoczesnym wzroście marży brutto o +2,27 pp.
Bardzo mała, niekonsolidowana spółka NC z kurczącym się biznesem handlu wyrobami stalowymi — przychody spadły o 65,9% r/r do 788 tys. zł.
›Bardzo mała, niekonsolidowana spółka NC z kurczącym się biznesem handlu wyrobami stalowymi — przychody spadły o 65,9% r/r do 788 tys. zł.
Spółka faktycznie nie prowadzi działalności operacyjnej od 4Q 2025 — zbyła jedyną spółkę zależną i wygasiła dotychczasowy biznes pośrednictwa finansowego.
›Spółka faktycznie nie prowadzi działalności operacyjnej od 4Q 2025 — zbyła jedyną spółkę zależną i wygasiła dotychczasowy biznes pośrednictwa finansowego.
LexBono to niewielka spółka z NewConnect zajmująca się zakupem i windykacją wierzytelności masowych, która 13 marca 2026 r. formalnie otworzyła uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne (postępowanie o zatwierdzenie układu) — to centralny fakt tego raportu.
›LexBono to niewielka spółka z NewConnect zajmująca się zakupem i windykacją wierzytelności masowych, która 13 marca 2026 r. formalnie otworzyła uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne (postępowanie o zatwierdzenie układu) — to centralny fakt tego raportu.
MM Conferences pokazała powrót do zysku (40,5 tys. zł wobec straty -1,14 mln zł rok wcześniej), ale niemal cały wzrost przychodów o 180% r/r wynika z przesunięcia terminu flagowej Konferencji EuroPOWER & OZE Power z kwietnia 2025 na koniec marca 2026.
›MM Conferences pokazała powrót do zysku (40,5 tys. zł wobec straty -1,14 mln zł rok wcześniej), ale niemal cały wzrost przychodów o 180% r/r wynika z przesunięcia terminu flagowej Konferencji EuroPOWER & OZE Power z kwietnia 2025 na koniec marca 2026.
Grupa Inside Park przechodzi przez kosztowną fazę budowy portfela nieruchomości - inwestycje finansowane głównie długiem, kosztem bieżącej rentowności.
›Grupa Inside Park przechodzi przez kosztowną fazę budowy portfela nieruchomości - inwestycje finansowane głównie długiem, kosztem bieżącej rentowności.
Studio deweloperskie gier (Hard West 2, Rogue Waters, Nightmare Frontier) finansujące produkcję zaliczkami wydawniczymi, co strukturalnie zniekształca wykazywane przychody księgowe
›Studio deweloperskie gier (Hard West 2, Rogue Waters, Nightmare Frontier) finansujące produkcję zaliczkami wydawniczymi, co strukturalnie zniekształca wykazywane przychody księgowe
Spółka zależna Grupy Gremi Media (78,15% akcji) działająca w niszy dystrybucji treści cyfrowych (e-wydania prasy, e-booki, audiobooki, dostęp do archiwów rp.pl i parkiet.com)
›Spółka zależna Grupy Gremi Media (78,15% akcji) działająca w niszy dystrybucji treści cyfrowych (e-wydania prasy, e-booki, audiobooki, dostęp do archiwów rp.pl i parkiet.com)
Spółka jednostkowa Zortrax S.A. zamknęła I kwartał 2026 r. z zerowym przychodem ze sprzedaży - cała bieżąca sprzedaż urządzeń i materiałów eksploatacyjnych przeniosła się do nowo utworzonej, nieskonsolidowanej spółki zależnej Zortrax Stores sp. z o.o. (przychód 131 tys. PLN), co czyni wynik jednostkowy trudnym do interpretacji bez danych grupy.
›Spółka jednostkowa Zortrax S.A. zamknęła I kwartał 2026 r. z zerowym przychodem ze sprzedaży - cała bieżąca sprzedaż urządzeń i materiałów eksploatacyjnych przeniosła się do nowo utworzonej, nieskonsolidowanej spółki zależnej Zortrax Stores sp. z o.o. (przychód 131 tys. PLN), co czyni wynik jednostkowy trudnym do interpretacji bez danych grupy.
Duality S.A. to mikroskalowy producent gier na NewConnect, którego wynik netto w I kw. 2026 (90,9 tys. zł) poprawił się r/r mimo spadku przychodów o 20,4%, dzięki niższym kosztom finansowym i jednorazowo wysokim pozostałym przychodom operacyjnym, a nie poprawie rdzennej działalności.
›Duality S.A. to mikroskalowy producent gier na NewConnect, którego wynik netto w I kw. 2026 (90,9 tys. zł) poprawił się r/r mimo spadku przychodów o 20,4%, dzięki niższym kosztom finansowym i jednorazowo wysokim pozostałym przychodom operacyjnym, a nie poprawie rdzennej działalności.
Jedyny w Polsce i jeden z nielicznych w Europie producent materiałów paszowych z biomasy larw owadów, na etapie komercjalizacji nowego zakładu w Karkoszowie
›Jedyny w Polsce i jeden z nielicznych w Europie producent materiałów paszowych z biomasy larw owadów, na etapie komercjalizacji nowego zakładu w Karkoszowie
Grupa Milton Essex to portfel wczesnoetapowych projektów med-tech/bio-tech (weterynaryjne leki biologiczne z komórek macierzystych, cyfrowa diagnostyka alergii, biometria z szyfrowaniem kwantowym, oprogramowanie do badań klinicznych) przy praktycznie zerowych przychodach — 300 zł w całej Grupie w I kw. 2026 r.
›Grupa Milton Essex to portfel wczesnoetapowych projektów med-tech/bio-tech (weterynaryjne leki biologiczne z komórek macierzystych, cyfrowa diagnostyka alergii, biometria z szyfrowaniem kwantowym, oprogramowanie do badań klinicznych) przy praktycznie zerowych przychodach — 300 zł w całej Grupie w I kw. 2026 r.
Przychody Grupy spadły o 32,6% r/r do 17,7 mln zł, głównie przez niższą sprzedaż w samej Platige Image S.A. (segmenty Animation i Commercials) oraz osłabienie USD/PLN, przy częściowej kompensacie ze strony spółki zależnej Dobro S.A.
›Przychody Grupy spadły o 32,6% r/r do 17,7 mln zł, głównie przez niższą sprzedaż w samej Platige Image S.A. (segmenty Animation i Commercials) oraz osłabienie USD/PLN, przy częściowej kompensacie ze strony spółki zależnej Dobro S.A.
Przychody AQUA S.A. wzrosły w 1Q2026 o 36,6% r/r (do 1.217,4 tys. zł), a strata na sprzedaży zawęziła się z -269,0 tys. zł do -166,1 tys. zł — realna poprawa operacyjna, choć wciąż na minusie.
›Przychody AQUA S.A. wzrosły w 1Q2026 o 36,6% r/r (do 1.217,4 tys. zł), a strata na sprzedaży zawęziła się z -269,0 tys. zł do -166,1 tys. zł — realna poprawa operacyjna, choć wciąż na minusie.
Mała spółka-holding NewConnect ze skromną, spadającą bazą przychodów (272,8 tys. zł w kwartale, -21% r/r) i przejściem z zysku do straty netto na poziomie skonsolidowanym
›Mała spółka-holding NewConnect ze skromną, spadającą bazą przychodów (272,8 tys. zł w kwartale, -21% r/r) i przejściem z zysku do straty netto na poziomie skonsolidowanym
Grupa notuje spadek przychodów o 7% r/r i przejście z dodatniej EBITDA (1 246 tys. zł) do wyniku bliskiego zeru (-24,1 tys. zł) w kwartale zaburzonym fuzją spółek zależnych
›Grupa notuje spadek przychodów o 7% r/r i przejście z dodatniej EBITDA (1 246 tys. zł) do wyniku bliskiego zeru (-24,1 tys. zł) w kwartale zaburzonym fuzją spółek zależnych
Spółka pre-revenue, komercjalizująca system BrainScan CT do diagnostyki obrazowej mózgu opartej na AI, z pierwszym kontraktem komercyjnym poza fazą R&D (SP ZOZ Kędzierzyn-Koźle)
›Spółka pre-revenue, komercjalizująca system BrainScan CT do diagnostyki obrazowej mózgu opartej na AI, z pierwszym kontraktem komercyjnym poza fazą R&D (SP ZOZ Kędzierzyn-Koźle)
Przychody wzrosły o 25,6% r/r (do 196,7 tys. zł), a spółka wyszła na plus operacyjnie i netto (+12,0 tys. zł) po stracie -111,9 tys. zł rok wcześniej — odwrócenie trendu głównie dzięki redukcji kosztów wynagrodzeń (przejście na model B2B).
›Przychody wzrosły o 25,6% r/r (do 196,7 tys. zł), a spółka wyszła na plus operacyjnie i netto (+12,0 tys. zł) po stracie -111,9 tys. zł rok wcześniej — odwrócenie trendu głównie dzięki redukcji kosztów wynagrodzeń (przejście na model B2B).
Marża brutto na sprzedaży poprawiła się wyraźnie r/r (31,2%→33,7%), co niemal w całości skompensowało spadek przychodów na poziomie zysku brutto ze sprzedaży.
›Marża brutto na sprzedaży poprawiła się wyraźnie r/r (31,2%→33,7%), co niemal w całości skompensowało spadek przychodów na poziomie zysku brutto ze sprzedaży.
Wynik netto Grupy wzrósł do 2,23 mln zł (z 0,49 mln zł rok wcześniej), ale niemal cały przyrost pochodzi z jednorazowego odzysku wierzytelności (5,23 mln zł wpływu z depozytu sądowego w sprawie nieruchomości przy Puławskiej 601), a nie z podstawowej działalności.
›Wynik netto Grupy wzrósł do 2,23 mln zł (z 0,49 mln zł rok wcześniej), ale niemal cały przyrost pochodzi z jednorazowego odzysku wierzytelności (5,23 mln zł wpływu z depozytu sądowego w sprawie nieruchomości przy Puławskiej 601), a nie z podstawowej działalności.
Onico pozostaje w wieloletniej restrukturyzacji z zatwierdzonym układem częściowym, który jest terminowo spłacany (V rata, 2,4 mln zł w I kw. 2026)
›Onico pozostaje w wieloletniej restrukturyzacji z zatwierdzonym układem częściowym, który jest terminowo spłacany (V rata, 2,4 mln zł w I kw. 2026)
Grupa The Dust to niewielki, wieloprojektowy holding gamedev (The Dust, Two Horizons, 4Knights, Vixa Games) skoncentrowany na tytułach niszowych/symulatorach, finansowany głównie kontraktami wydawniczymi i pożyczkami, nie sprzedażą własnych gier.
›Grupa The Dust to niewielki, wieloprojektowy holding gamedev (The Dust, Two Horizons, 4Knights, Vixa Games) skoncentrowany na tytułach niszowych/symulatorach, finansowany głównie kontraktami wydawniczymi i pożyczkami, nie sprzedażą własnych gier.
Binary Helix zakończyła w I kwartale 2026 emisję akcji serii F, pozyskując 3,5 mln zł gotówki oraz technologię UAV HELIOS V4M/S w drodze aportu, co istotnie wzmocniło bilans (kapitały własne 3,85 mln zł vs 1,49 mln zł rok wcześniej).
›Binary Helix zakończyła w I kwartale 2026 emisję akcji serii F, pozyskując 3,5 mln zł gotówki oraz technologię UAV HELIOS V4M/S w drodze aportu, co istotnie wzmocniło bilans (kapitały własne 3,85 mln zł vs 1,49 mln zł rok wcześniej).
Mikro-spółka NewConnect (przychód kwartalny ~90 tys. zł, 1,5 etatu) deklaruje przejście z detalicznej sprzedaży produktów personalizowanych na model B2B wspierany automatyzacją i agentami AI.
›Mikro-spółka NewConnect (przychód kwartalny ~90 tys. zł, 1,5 etatu) deklaruje przejście z detalicznej sprzedaży produktów personalizowanych na model B2B wspierany automatyzacją i agentami AI.
Przychody Grupy spadają rdr (-8,3%), ale kwartał do kwartału widać pierwszy sygnał stabilizacji (+3% wobec IV kw. 2025 r.).
›Przychody Grupy spadają rdr (-8,3%), ale kwartał do kwartału widać pierwszy sygnał stabilizacji (+3% wobec IV kw. 2025 r.).
Ludus S.A. jest obecnie pustą skorupą korporacyjną — zero przychodów, zero zatrudnienia i zero kosztów rodzajowych w IV kw. 2025 r.
›Ludus S.A. jest obecnie pustą skorupą korporacyjną — zero przychodów, zero zatrudnienia i zero kosztów rodzajowych w IV kw. 2025 r.
Przychody spadły o 36,7% r/r, a spółka przeszła z zysku operacyjnego na stratę operacyjną w I kw. 2026.
›Przychody spadły o 36,7% r/r, a spółka przeszła z zysku operacyjnego na stratę operacyjną w I kw. 2026.
Spółka bez przychodów, finansowana w istotnej części pożyczkami od jednostek powiązanych — kluczowe pytanie to zdolność i wola grupy Movie Games do dalszego wspierania płynności.
›Spółka bez przychodów, finansowana w istotnej części pożyczkami od jednostek powiązanych — kluczowe pytanie to zdolność i wola grupy Movie Games do dalszego wspierania płynności.
Zysk netto grupy (+6 759 tys. zł) pochodzi niemal w całości z niegotówkowej aktualizacji wyceny aktywów finansowych poziomu 3 (DLOM/MSSF 13), nie z działalności operacyjnej.
›Zysk netto grupy (+6 759 tys. zł) pochodzi niemal w całości z niegotówkowej aktualizacji wyceny aktywów finansowych poziomu 3 (DLOM/MSSF 13), nie z działalności operacyjnej.
Przejęcie marki Hyperbook (sierpień 2025) skokowo zwiększyło przychody grupy do ok. 1,1 mln zł w I kw. 2026 r., ale niska marżowość sprzętu komputerowego na razie nie przekłada się na poprawę rentowności — strata operacyjna pogłębiła się r/r.
›Przejęcie marki Hyperbook (sierpień 2025) skokowo zwiększyło przychody grupy do ok. 1,1 mln zł w I kw. 2026 r., ale niska marżowość sprzętu komputerowego na razie nie przekłada się na poprawę rentowności — strata operacyjna pogłębiła się r/r.
Polaris IT Group SA to obecnie pusta struktura giełdowa bez działalności operacyjnej, przychodów i pracowników.
›Polaris IT Group SA to obecnie pusta struktura giełdowa bez działalności operacyjnej, przychodów i pracowników.
Instalator PV na NewConnect, którego skonsolidowane przychody zapadły się o 90% r/r w I kw. 2026, obracając zysk w stratę
›Instalator PV na NewConnect, którego skonsolidowane przychody zapadły się o 90% r/r w I kw. 2026, obracając zysk w stratę
Wynik operacyjny wyraźnie się poprawia (EBIT +38% r/r, marża EBIT ok. 53%), głównie dzięki redukcji kosztów usług obcych i wynagrodzeń, a nie przyspieszeniu sprzedaży.
›Wynik operacyjny wyraźnie się poprawia (EBIT +38% r/r, marża EBIT ok. 53%), głównie dzięki redukcji kosztów usług obcych i wynagrodzeń, a nie przyspieszeniu sprzedaży.
Przychody I kw. 2026 spadły o 36,8% r/r do 919 tys. zł na skutek przesunięcia zamówień sieciowych na II kwartał i słabszego popytu konsumenckiego
›Przychody I kw. 2026 spadły o 36,8% r/r do 919 tys. zł na skutek przesunięcia zamówień sieciowych na II kwartał i słabszego popytu konsumenckiego
Spółka jednego produktu: The Invincible wciąż generuje regularne przychody 2,5 roku po premierze, a subskrypcja PlayStation Plus Extra stabilizuje sprzedaż.
›Spółka jednego produktu: The Invincible wciąż generuje regularne przychody 2,5 roku po premierze, a subskrypcja PlayStation Plus Extra stabilizuje sprzedaż.
Spółka bez działalności operacyjnej generującej przychody — 0 zł przychodów w I kw. 2026 r. wobec 26 000 zł rok wcześniej.
›Spółka bez działalności operacyjnej generującej przychody — 0 zł przychodów w I kw. 2026 r. wobec 26 000 zł rok wcześniej.
Lokaty Budowlane to holding z czterema spółkami zależnymi, którego bieżąca działalność to najem powierzchni komercyjnej, wynajem domów modułowych i usługi remontowo-budowlane — nie deweloperka mimo nazwy.
›Lokaty Budowlane to holding z czterema spółkami zależnymi, którego bieżąca działalność to najem powierzchni komercyjnej, wynajem domów modułowych i usługi remontowo-budowlane — nie deweloperka mimo nazwy.
Private Rented Sector S.A. to mikroskopijna spółka z NewConnect budująca portfel praw do lokali mieszkalnych i inwestująca w powiązaną spółdzielnię mieszkaniową, licząc na wzrost wartości nieruchomości.
›Private Rented Sector S.A. to mikroskopijna spółka z NewConnect budująca portfel praw do lokali mieszkalnych i inwestująca w powiązaną spółdzielnię mieszkaniową, licząc na wzrost wartości nieruchomości.
Zysk netto Grupy PZU spadł o 23,8% r/r (2 617 mln zł), a zysk przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej o 22,6% (1 362 mln zł) — spadek jest szeroki, ale rozłożony na trzy niezależne czynniki (bankowość, inwestycje, ubezpieczenia masowe), nie na jeden strukturalny problem.
›Zysk netto Grupy PZU spadł o 23,8% r/r (2 617 mln zł), a zysk przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej o 22,6% (1 362 mln zł) — spadek jest szeroki, ale rozłożony na trzy niezależne czynniki (bankowość, inwestycje, ubezpieczenia masowe), nie na jeden strukturalny problem.
Draw Distance kontynuuje działalność w ramach przyspieszonego postępowania układowego (od lipca 2025 r.), z planem restrukturyzacyjnym złożonym do sądu, ale bez decyzji o terminie zgromadzenia wierzycieli w I kw. 2026 r.
›Draw Distance kontynuuje działalność w ramach przyspieszonego postępowania układowego (od lipca 2025 r.), z planem restrukturyzacyjnym złożonym do sądu, ale bez decyzji o terminie zgromadzenia wierzycieli w I kw. 2026 r.
WODKAN to stabilny, regulowany monopolista wodociągowo-kanalizacyjny w Ostrowie Wielkopolskim, część Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego, z podmiotem dominującym pośrednio w postaci Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski — to biznes defensywny, nie wzrostowy.
›WODKAN to stabilny, regulowany monopolista wodociągowo-kanalizacyjny w Ostrowie Wielkopolskim, część Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego, z podmiotem dominującym pośrednio w postaci Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski — to biznes defensywny, nie wzrostowy.
VOOLT to obecnie spółka pre-revenue, praktycznie bez działalności operacyjnej — w I kw. 2026 roku nie wygenerowała żadnych przychodów ze sprzedaży, a jedynym śladem aktywności są koszty administracyjne rzędu 88 tys. zł.
›VOOLT to obecnie spółka pre-revenue, praktycznie bez działalności operacyjnej — w I kw. 2026 roku nie wygenerowała żadnych przychodów ze sprzedaży, a jedynym śladem aktywności są koszty administracyjne rzędu 88 tys. zł.
Holding inwestycyjny w fazie monetyzacji/wind-down portfela nieruchomości komercyjnych i deweloperskich (Konstancin Jeziorna, Wałbrzych, certyfikaty Octava FIZAN), nie spółka operacyjna o powtarzalnych przychodach.
›Holding inwestycyjny w fazie monetyzacji/wind-down portfela nieruchomości komercyjnych i deweloperskich (Konstancin Jeziorna, Wałbrzych, certyfikaty Octava FIZAN), nie spółka operacyjna o powtarzalnych przychodach.
Producent gier premium simulation z dwoma ścieżkami rozwoju: Prodigy Track (Bus Simulator 27 z Astragon/Team17, premiera II poł. 2026) i North Star Track (własne IP, m.in. niezapowiedziany projekt Bronco).
›Producent gier premium simulation z dwoma ścieżkami rozwoju: Prodigy Track (Bus Simulator 27 z Astragon/Team17, premiera II poł. 2026) i North Star Track (własne IP, m.in. niezapowiedziany projekt Bronco).
Kapitał własny głęboko ujemny (-1,08 mln zł) i pogłębiający się zarówno r/r, jak i kw/kw
›Kapitał własny głęboko ujemny (-1,08 mln zł) i pogłębiający się zarówno r/r, jak i kw/kw
Przychody rosną dynamicznie (+54,7% r/r) dzięki produkcji kontraktowej i przyspieszającym markom własnym, ale marża brutto skurczyła się z 46,1% do 34,2% — wzrost sprzedaży nie idzie w parze z poprawą rentowności jednostkowej
›Przychody rosną dynamicznie (+54,7% r/r) dzięki produkcji kontraktowej i przyspieszającym markom własnym, ale marża brutto skurczyła się z 46,1% do 34,2% — wzrost sprzedaży nie idzie w parze z poprawą rentowności jednostkowej
IMC to jeden z czołowych producentów kukurydzy na Ukrainie (top-10 w kraju), z bankiem ziemi ok. 115 tys. ha dzierżawionej ziemi ornej i pozycją gotówki netto mimo osłabienia wyniku w 1Q2026.
›IMC to jeden z czołowych producentów kukurydzy na Ukrainie (top-10 w kraju), z bankiem ziemi ok. 115 tys. ha dzierżawionej ziemi ornej i pozycją gotówki netto mimo osłabienia wyniku w 1Q2026.
DITIX to obecnie spółka-wydmuszka w tranzycji — dotychczasowa działalność windykacyjna jest świadomie wygaszana, a zarząd analizuje nowe kierunki (AI/deeptech, kosmos, obronność) bez konkretnego ogłoszonego planu.
›DITIX to obecnie spółka-wydmuszka w tranzycji — dotychczasowa działalność windykacyjna jest świadomie wygaszana, a zarząd analizuje nowe kierunki (AI/deeptech, kosmos, obronność) bez konkretnego ogłoszonego planu.
Grupa CCS działa w dwóch segmentach — serwisie napraw sprzętu telekomunikacyjnego/elektronicznego (w tym rosnącym refurbishmencie smartfonów pod marką Karyon.pl) oraz dystrybucji sprzętu — których trajektorie w I kw. 2026 wyraźnie się rozjechały.
›Grupa CCS działa w dwóch segmentach — serwisie napraw sprzętu telekomunikacyjnego/elektronicznego (w tym rosnącym refurbishmencie smartfonów pod marką Karyon.pl) oraz dystrybucji sprzętu — których trajektorie w I kw. 2026 wyraźnie się rozjechały.
Spółka nie prowadzi działalności operacyjnej od IV kw. 2022 r. i funkcjonuje wyłącznie jako podmiot realizujący zatwierdzony sądownie układ z wierzycielami.
›Spółka nie prowadzi działalności operacyjnej od IV kw. 2022 r. i funkcjonuje wyłącznie jako podmiot realizujący zatwierdzony sądownie układ z wierzycielami.
Spółka przedprzychodowa (0 zł przychodów ze sprzedaży) na etapie badawczo-rozwojowym w onkologii i transplantologii — wycena opiera się wyłącznie na potencjale komercjalizacji pipeline'u, nie na wynikach finansowych.
›Spółka przedprzychodowa (0 zł przychodów ze sprzedaży) na etapie badawczo-rozwojowym w onkologii i transplantologii — wycena opiera się wyłącznie na potencjale komercjalizacji pipeline'u, nie na wynikach finansowych.
Dwie kluczowe spółki operacyjne Grupy (LUG Light Factory, BIOT) złożyły w marcu 2026 wnioski o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego oraz równoległe, ostrożnościowe wnioski o ogłoszenie upadłości, z głosowaniem wierzycieli nad układem planowanym na czerwiec 2026.
›Dwie kluczowe spółki operacyjne Grupy (LUG Light Factory, BIOT) złożyły w marcu 2026 wnioski o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego oraz równoległe, ostrożnościowe wnioski o ogłoszenie upadłości, z głosowaniem wierzycieli nad układem planowanym na czerwiec 2026.
Bardzo bezpieczny bilans (kapitał własny 72% aktywów, praktyczny brak zadłużenia odsetkowego) kontrastuje z wyraźnym pogorszeniem wyniku operacyjnego i przepływów pieniężnych w tym kwartale
›Bardzo bezpieczny bilans (kapitał własny 72% aktywów, praktyczny brak zadłużenia odsetkowego) kontrastuje z wyraźnym pogorszeniem wyniku operacyjnego i przepływów pieniężnych w tym kwartale
Mikro-spółka NC z dodatnią rentownością operacyjną, zerowym zadłużeniem i silną pozycją gotówkową (~3 mln zł).
›Mikro-spółka NC z dodatnią rentownością operacyjną, zerowym zadłużeniem i silną pozycją gotówkową (~3 mln zł).
Cały ciężar przyszłości spółki spoczywa na jeszcze niewydanej grze „30 Days On Ship”, do której prawa majątkowe należą do PlayWay S.A., a nie do Emitenta
›Cały ciężar przyszłości spółki spoczywa na jeszcze niewydanej grze „30 Days On Ship”, do której prawa majątkowe należą do PlayWay S.A., a nie do Emitenta
Przychody Grupy wzrosły o 3,0% r/r do 368,2 mln zł, ale poprawa rentowności operacyjnej (EBIT +40,7% r/r, marża EBIT 3,32% wobec 2,43%) była wyraźnie mocniejsza niż wzrost sprzedaży — sygnał dźwigni operacyjnej i lepszej kontroli kosztów.
›Przychody Grupy wzrosły o 3,0% r/r do 368,2 mln zł, ale poprawa rentowności operacyjnej (EBIT +40,7% r/r, marża EBIT 3,32% wobec 2,43%) była wyraźnie mocniejsza niż wzrost sprzedaży — sygnał dźwigni operacyjnej i lepszej kontroli kosztów.
Aztec International to producent i dystrybutor złączy/akcesoriów metalowych (śruby, okucia) notowany na NewConnect, w pełni konsolidujący spółkę zależną w Wielkiej Brytanii (Aztec (U.K.) Limited).
›Aztec International to producent i dystrybutor złączy/akcesoriów metalowych (śruby, okucia) notowany na NewConnect, w pełni konsolidujący spółkę zależną w Wielkiej Brytanii (Aztec (U.K.) Limited).
Foothills to obecnie spółka bez działalności operacyjnej (cash shell) na NewConnect, po zerwanej w styczniu 2026 r. próbie przejęcia Brokreacja/Bromarket.
›Foothills to obecnie spółka bez działalności operacyjnej (cash shell) na NewConnect, po zerwanej w styczniu 2026 r. próbie przejęcia Brokreacja/Bromarket.
Spółka od 2021 r. nie prowadzi żadnej działalności operacyjnej po zbyciu udziałów w Alda Poland Sp. z o.o.
›Spółka od 2021 r. nie prowadzi żadnej działalności operacyjnej po zbyciu udziałów w Alda Poland Sp. z o.o.