1 703 RAPORTÓW
707 SPÓŁEK
wczoraj

Analizy

707 SPÓŁEK W POKRYCIU · ZINDEKSOWANE PRZEZ STOCKD AI

Streszczenia raportów okresowych z wydźwiękiem i oceną 0–10.

Wtorek 16 czerwca 4 17 tyg. temu
TOW
TOWER INVESTMENTS
FY 2024 Ostrożny
1,7

2024 r. to rok załamania bilansowego: kapitał własny grupy przeszedł z +26,3 mln zł na -4,1 mln zł, a suma aktywów skurczyła się o 77% (z 70,3 do 16,3 mln zł).

TOW
TOWER INVESTMENTS
FY 2025 Ostrożny
2,2

Spółka w głębokiej restrukturyzacji: ujemny kapitał własny drugi rok z rzędu (-1,8 mln zł w 2025, -4,1 mln zł w 2024), przeterminowane zobowiązania i zajęcia rachunków bankowych przyznane wprost przez zarząd.

TOW
TOWER INVESTMENTS
H1 2025 Ostrożny
2,5

Spółka w stanie głębokiego kryzysu operacyjnego: przychody H1 2025 = 400 PLN (spadek 99,95% r/r), kapitał własny ujemny -4,7 mln zł i pogłębiający się.

TOW
TOWER INVESTMENTS
Q1 2026 Ostrożny
2,0

Spółka w stanie kryzysowym: zarząd wprost wyraził w nocie 3.6 istotną niepewność co do możliwości kontynuowania działalności (przeterminowane zobowiązania, zajęcia komornicze rachunków bankowych), kapitał własny głęboko ujemny (-2,06 mln zł).

Poniedziałek 15 czerwca 1 17 tyg. temu
PRA
PRIME ALTERNATYWNA SPÓŁKA INWESTYCYJNA
FY 2025 Ostrożny
1,7

Prime ASI S.A. to ASI bez przychodów operacyjnych, z gotówką 697,59 zł wobec 1,73 mln zł zobowiązań krótkoterminowych na koniec 2025 r. Audytor wskazał istotną niepewność co do kontynuacji działalności, podczas gdy Zarząd w tym samym raporcie stwierdza brak takiego ryzyka. Strata netto pogłębiła się o 115% r/r do 1,66 mln zł, głównie z odpisów portfela inwestycyjnego (ELQ i Mensa Magna odpisane do zera, Prime Bit Games w restrukturyzacji). Kluczowym ryzykiem jest wielowarstwowy przepływ kapitału przez podmioty powiązane: pożyczka 4,02 mln zł dla bilansowo niewydolnej spółki zależnej Algo Trade AI, z czego 4,0 mln zł przekazane dalej do Prime Bit Investments S.A. za niesprawdzoną technologię.

Piątek 12 czerwca 2 18 tyg. temu
RBS
ROBINSON EUROPE
Q2 2026 Ostrożny
5,2

Mała, rodzinnie kontrolowana spółka handlowa (sprzęt wędkarski) na NewConnect z wyraźną sezonowością sprzedaży wokół II-III kwartału roku obrotowego (luty-lipiec)

PFG
PREFA GROUP
FY 2023 Ostrożny
—

Spółka jest faktycznie niewypłacalna: kapitał własny -156,04 mln zł wobec aktywów ogółem 99,9 tys. zł i zobowiązań/rezerw 156,14 mln zł (zobowiązania 1561x wyższe niż aktywa).

Czwartek 11 czerwca 3 18 tyg. temu
TBL
T-BULL
Q1 2026 Ostrożny
2,7

Ujemny i pogłębiający się kapitał własny (-1 607 tys. zł) przy jawnie ujawnionym przez Zarząd zagrożeniu kontynuacji działalności

MDV
MODIVO
Q1 2026 Ostrożny
5,0

Grupa rośnie na przychodach (+4% r/r) głównie dzięki dynamicznej ekspansji formatu off-price HalfPrice (+35% r/r) i sieci sklepów (+406 r/r), ale wzrost przychodów nie przekłada się na wzrost zysku operacyjnego (-81% r/r) - sygnał negatywnej dźwigni operacyjnej w fazie intensywnej rozbudowy sieci.

VER
MPL VERBUM
Q4 2026 Ostrożny
6,5

Niszowy dostawca programów lojalnościowych B2B z 20+ letnią historią i wysoką powtarzalnością przychodów (długoterminowe kontrakty)

Poniedziałek 8 czerwca 1 18 tyg. temu
BRO
BROWAR CZARNKÓW
FY 2025 Ostrożny
—

Spółka w stanie głębokiego kryzysu finansowego: ujemny kapitał własny -12,6 mln PLN i skumulowane straty -60,7 mln PLN; kontynuacja działalności uzależniona wyłącznie od woli i zdolności finansowej akcjonariusza większościowego (New Business sp. z o.o.)

Środa 3 czerwca 1 19 tyg. temu
GAR
GARIN AI
FY 2025 Ostrożny
3,2

GARIN AI to spółka NewConnect po całkowitym resecie strategii w sierpniu 2025 - z 'pustej' spółki bez przychodów w 2024 r. przeszła w model portfela projektów AI, uruchamiając platformę benefitów pracowniczych 'Posiłek Plus' i platformę obsługi klienta AI 'AI2help'.

Wtorek 2 czerwca 3 19 tyg. temu
ECN
ECNOLOGY GROUP
FY 2024 Ostrożny
1,8

Mikrospółka NewConnect w stanie głębokiego stresu finansowego: ujemny kapitał własny -562 tys. zł, strata netto -1,61 mln zł (75% przychodów), gotówka 14 tys. zł vs zobowiązania krótkoterminowe 2,5 mln zł

SDS
SDS OPTIC
FY 2025 Ostrożny
—

Technologia inPROBE (biosensor fotoniczy) ma unikalna pozycje rynkowa — brak bezposrednich komercyjnych odpowiednikow do srodoperacyjnej diagnostyki molekularnej in vivo

FOX
SPACE FOX GAMES
FY 2025 Ostrożny
3,2

Spółka jest faktycznie pustą skorupą po wydzieleniu w 2024 r. całej działalności growej do innego podmiotu — w 2025 r. brak operacji generujących wartość.

Poniedziałek 1 czerwca 26 19 tyg. temu
ISD
INSIDE PARK
FY 2025 Ostrożny
4,7

Mała spółka NewConnect z modelu 'kup kamienicę - zrewitalizuj - sprzedaj' (program 'Sto Kamienic', cel: 100 projektów rewitalizacji do 2029 r.) plus selektywne nieruchomości komercyjne dla sieci handlowych (Biedronka, McDonald's).

PRO
A.P.N. PROMISE
FY 2025 Ostrożny
5,3

Przychody grupy wzrosły o 41,9% r/r do 1 391,9 mln zł, napędzane konsolidacją rynku dystrybucji Microsoft i ekspansją zagraniczną (Niemcy, Czechy).

ASA
APIS
FY 2025 Ostrożny
1,7

Biegły rewident odmówił wydania opinii o sprawozdaniu finansowym za 2025 r. — najwyższy poziom zastrzeżeń audytowych, z wyraźną deklaracją niemożności oceny kontynuacji działalności.

MLP
MILKPOL
FY 2025 Ostrożny
—

Mikro-emitent NewConnect z 35-letnią historią produkcji mleczarskiej (marka Czarnocin), w 100% kapitał polski, ale w głębokim kryzysie finansowym

SYG
SYGNIS
FY 2025 Ostrożny
—

Grupa Sygnis przeszła z dużej straty netto (-11,3 mln zł w 2024) do niewielkiego zysku netto (0,40 mln zł w 2025), mimo rozpoczęcia amortyzacji wartości firmy (~2,0 mln zł rocznie) — sygnał poprawy rentowności operacyjnej.

SOK
SONKA
FY 2025 Ostrożny
—

Sonka zakończyła 2025 r. stratą netto -100.523,00 zł (wobec zysku 310.683,60 zł w 2024 r.) i ujemnym operacyjnym cash flow -483.220,16 zł, mimo nominalnego wzrostu przychodów o 169%, który jest w istotnej mierze efektem kapitalizacji kosztów produkcji w toku gry „Holstin” oraz płatności rozwojowych od wydawcy Team17, a nie sprzedaży konsumenckiej. Kluczowe zdarzenie roku to spłata umowy inwestycyjnej z głównym akcjonariuszem PlayWay S.A. (4.400.000 zł) po podpisaniu umowy wydawniczej z Team17 na budżet 2.864.500 USD, co ogranicza ryzyko finansowe spółki, ale utrzymuje ekstremalną koncentrację na jednym, jeszcze niewydanym produkcie.

PGH
POLSKA GRUPA HUTNICZA
FY 2025 Ostrożny
3,3

Hemp & Health zamknęło w 2025 r. strategię budowy łańcucha dostaw medycznej marihuany i sprzedało wszystkie udziały w THC Pharma/Certis Pharma.

LES
LUNA GLOBAL
Q1 2026 Ostrożny
5,3

Pierwsza skonsolidowana publikacja po przejęciu Luna Corporate — grupa zmieniła profil z czysto holdingowego na operacyjnego producenta/dystrybutora woreczków nikotynowych, energetycznych i kawowych.

STD
STANDREW
FY 2025 Ostrożny
2,8

Standrew odnotował w 2025 r. spadek przychodów o 26,6% r/r (do 13,01 mln zł) na skutek skokowego wzrostu cen surowca drzewnego (dąb, buk), energii i kosztów finansowych, których nie udało się w pełni przerzucić na ceny wyrobów.

LUD
LUDUS
FY 2024 Ostrożny
1,0

Spółka jest faktyczną skorupą bez działalności operacyjnej — zerowe przychody w 2024 r. drugi rok z rzędu

ZRX
ZORTRAX
FY 2025 Ostrożny
2,0

Marka ZORTRAX zachowuje rozpoznawalność na rynkach zagranicznych (NASA, ESA, Bosch jako historyczni klienci) — może być podstawą odbudowy po restrukturyzacji

GMT
GENOMTEC
Q1 2026 Ostrożny
4,3

Genomtec pozostaje spółką pre-revenue w fazie przejścia od B+R do komercjalizacji — przychody ze sprzedaży (16 tys. PLN) są nieistotne, a działalność finansowana jest głównie dotacjami (1 338 tys. PLN w I kw. 2026) i kapitałem własnym.

RSP
REMOR SOLAR POLSKA
FY 2025 Ostrożny
4,5

FY2025 przyniósł powrót do dodatniego wyniku na sprzedaży (0,83 mln zł vs -5,19 mln zł rok wcześniej) dzięki redukcji kosztów usług obcych (-53%) i wynagrodzeń (-39%), mimo spadku przychodów o ~7% (89,05 → 82,83 mln zł).

CBD
CANNABIS POLAND
FY 2025 Ostrożny
—

W ujęciu jednostkowym Cannabis Poland S.A. to spółka holdingowa bez istotnej własnej działalności operacyjnej - przychody własne wyniosły zaledwie 24,1 tys. PLN (-33% r/r), podczas gdy koszty operacyjne sięgnęły 1,72 mln PLN.

BSN
BRAINSCAN
FY 2025 Ostrożny
3,7

BrainScan rozwija oprogramowanie AI (BrainScan CT) wspomagające diagnostykę obrazową mózgu (TK), z docelowym zastosowaniem w triage i diagnostyce klinicznej.

XDD
MENTZEN
FY 2025 Ostrożny
6,8

Mentzen S.A. (Grupa Kapitałowa) zaraportowała bardzo dobry rok wynikowy - przychody +5,9% r/r (18,07 mln PLN), ale EBIT podwoił się (+117%, do 2,0 mln PLN) a zysk netto wzrósł o 77,5% (do 1,87 mln PLN), dzięki agresywnej redukcji kosztów (-10,2% r/r, model podwykonawczy, fuzja działu prawnego z podatkowym). Bilans jest bardzo silny - pozycja gotówkowa netto -3,83 mln PLN długu netto, kapitał własny 2,97 mln PLN, CFO blisko 100% EBITDA, CAPEX = 0. Jednocześnie liczba aktywnych klientów spadła o -23,8% r/r (z 8 413 do 6 412), co Zarząd przypisuje 'stabilizacji' prawa podatkowego oraz ograniczonemu zaangażowaniu marketingowemu Prezesa Sławomira Mentzena (posła i kandydata na Prezydenta RP w 2025 r.) - marka Grupy jest silnie spleciona z jego osobą, co jest jednocześnie atutem i strukturalnym ryzykiem. Audytor (KPW Audytor) podniósł ocenę z zastrzeżeniami (2024) do bez zastrzeżeń (2025), po niezależnej wycenie wartości niematerialnych z aportu 2021 - realne rozwiązanie zeszłorocznej wątpliwości. Ok. 23% zysku brutto (599 tys. PLN) pochodzi z niegotówkowego rozliczenia ujemnej wartości firmy (7,83 mln PLN, z tego samego aportu) - pozycja strukturalna, nie operacyjna. Zarząd jawnie odmawia prognoz finansowych ('wróżbiarstwo czy astrologia'), ale jakościowo oczekuje stabilizacji przychodów i dalszej poprawy rentowności w 2026 r.

AME
ADVANCED MEDICAL EQUIPMENT
FY 2025 Ostrożny
3,7

AME jest spółką przed-przychodową (R&D), rozwijającą nieinwazyjną diagnostykę cukrzycy metodą analizy wydychanego powietrza (Diabetomat) - przychody 2025 (1.200 PLN) to wyłącznie refaktura kosztów, nie sprzedaż.

TMP
TELEMEDYCYNA POLSKA
FY 2025 Ostrożny
—

Spółka ograniczyła stratę operacyjną i netto o ok. jedną trzecią r/r dzięki redukcji kosztów o 12,8%, przy przychodach spadających o 2,3% r/r.

ADV
ADIUVO INVESTMENTS
Q1 2026 Ostrożny
2,3

Układ restrukturyzacyjny zatwierdzony przez sąd i zażalenie wycofane — uprawomocnienie w I półroczu 2026 byłoby fundamentalnym przełomem

BHX
BINARY HELIX
FY 2025 Ostrożny
—

BINARY HELIX S.A. zakończył rok 2025 z przychodami 128,5 tys. PLN (-36,4% YoY) i stratą netto -472,9 tys. PLN (vs. zysk +36,9 tys. PLN rok wcześniej). Spółka nie komercjalizuje swoich R&D (WNiP 1,6 mln PLN bez amortyzacji). Kluczowe ryzyko: opinia going concern i zmiana biegłego rewidenta w trakcie roku. Spółka przetrwała 2025 r. dzięki emisji F (3,5 mln PLN), lecz środki prawie w całości przeznaczono na spłatę długów i zakup maszyn. Nowy inwestor Harciarek (28,47% po emisji post-bilansowej) jest jedynym sygnałem możliwej zmiany trendu.

MPY
MPAY
FY 2025 Ostrożny
3,5

mPay to Krajowa Instytucja Płatnicza (KNF IP39/2016) z 1,9 mln użytkowników i TTV 71,6 mln PLN — trwała baza dystrybucyjna w segmencie płatności mobilnych (parking, bilety, autostrady).

YOS
YOSHI INNOVATION
FY 2025 Ostrożny
2,7

Yoshi Innovation to głęboko pre-komercyjna spółka MedTech/DefenceTech; inwestycja jest zakładem na powodzenie certyfikacji MDR Hyperbary i komercjalizację PhantomSkin — nie na bieżące fundamenty.

SFK
SKOCZOWSKA FABRYKA KAPELUSZY POLKAP
FY 2024 Ostrożny
2,3

Realny producent kapeluszy z rosnącymi przychodami (+6,5% YoY), ale marże strukturalnie ujemne: gross margin –9,7%, EBITDA margin –11,6% — koszty rosną dwukrotnie szybciej niż sprzedaż

ONC
ONICO
FY 2025 Ostrożny
3,7

Onico działa pod zatwierdzonym w 2024 r. układem z wierzycielami – w 2025 r. spłacono 4 z 17 rat (ok. 60% wierzytelności układowych, 46,2 mln zł), a 16 maja 2026 r. prawomocnie odrzucono wnioski o ogłoszenie upadłości, co redukuje ryzyko nagłej likwidacji, ale nie usuwa fundamentalnej słabości bilansu.

FAR
FARM INNOVATIONS
FY 2025 Ostrożny
4,5

Jedyny dostawca mikrochipów RFID wpisany na listę ARiMR — regulowana pozycja monopolistyczna w rządowym programie identyfikacji zwierząt

IFA
GENERATIONIS.AI
FY 2025 Ostrożny
1,8

Spółka po rebrandingu INFRA → generationis.ai pozycjonuje się jako DeepTech (AI, UAV, dual-use), ale faktyczna sprzedaż 2025 r. = 282 tys. PLN, spadek -77% YoY.

Niedziela 31 maja 1 20 tyg. temu
P24
PRESENT24
FY 2025 Ostrożny
3,2

Działalność operacyjna jest marginalna (489 tys. zł przychodu) i drugoplanowa wobec relacji z akcjonariuszem i podmiotem powiązanym

Sobota 30 maja 3 20 tyg. temu
WPL
WIRTUALNA POLSKA HOLDING
Q1 2026 Ostrożny
5,5

WPH prowadzi wiodący w Polsce biznes mediów internetowych i reklamy online oraz platformę turystyczną (Itaka, Wakacje.pl, Invia) — przychody Q1 2026 wzrosły nominalnie o 49,3% r/r dzięki konsolidacji Grupy Invia od stycznia 2025.

SZR
SZAR
FY 2025 Ostrożny
2,3

Spółka handlowo-produkcyjna (metale, paliwa stałe, surowce węglonośne) w głębokiej restrukturyzacji wymuszonej skutkami wojny rosyjsko-ukraińskiej na rynku antracytu

AER
VENDA SPÓŁKA EUROPEJSKA W RESTRUKTURYZACJI
FY 2024 Ostrożny
2,0

VENDA SE (dawniej AerFinance SE, Hydropress SE) jest spółką w głębokim kryzysie finansowym: ujemny kapitał własny -15,4 mln PLN, opinia audytora z zastrzeżeniem z powodu istotnej niepewności co do kontynuacji działalności, oraz nierozstrzygnięte postępowanie restrukturyzacyjne na dzień bilansowy.

Piątek 29 maja 47 20 tyg. temu
ACG
AC
Q1 2026 Ostrożny
6,5

Core biznes LPG/CNG wyraznie sie kurczy (-20,2% sprzedazy tego segmentu r/r) w warunkach rosnacej hybrydyzacji i konkurencji z Chin

CRM
PZ CORMAY
Q1 2026 Ostrożny
4,3

Przychody Grupy wzrosły w I kw. 2026 o 2,1% r/r do 23,3 mln PLN, ale EBITDA skurczyła się o 75,6% (do 0,36 mln PLN), a Grupa odnotowała stratę netto 2,3 mln PLN wobec 0,6 mln PLN zysku rok wcześniej.

GEA
Grenevia
Q1 2026 Ostrożny
4,8

13 marca 2026 r. TDJ Equity I sp. z o.o. przeprowadził przymusowy wykup akcji i stał się jedynym (100%) akcjonariuszem — obrót akcjami zawieszony, trwa proces wycofania z GPW.

ARI
AGENCJA ROZWOJU INNOWACJI
FY 2025 Ostrożny
3,0

Spolka faktycznie nie prowadzi dzialalnosci operacyjnej - to wehikul korporacyjny po nieudanym projekcie wejscia w AI/edukacje

SNX
SUNEX
Q1 2026 Ostrożny
3,2

Grupa OZE (kolektory słoneczne, pompy ciepła, montaż PV) w ostrym pogorszeniu rentowności — strata netto -10,20 mln PLN w Q1 2026 wobec -7,24 mln PLN rok wcześniej, EBITDA głęboko ujemna (-6,01 mln PLN).

NVG
NOVAVIS GROUP
Q1 2026 Ostrożny
3,2

Sprzedaż własna jest śladowa (322 tys. zł) - większość przychodów operacyjnych (1 660 tys. zł) to rozliczenie kontraktów budowlanych w modelu deweloperskim OZE z Iberdrola

MXC
MAXCOM
Q1 2026 Ostrożny
4,5

Grupa wciąż notuje stratę operacyjną i netto w I kw. 2026, ale skala straty wyraźnie zmniejszyła się r/r (EBIT -820 tys. PLN vs -1 806 tys. PLN, zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej -1 321 tys. PLN vs -1 968 tys. PLN)

CAP
CAPITEA
Q1 2026 Ostrożny
4,3

Capitea (dawny GetBack) to windykator wierzytelności działający pod przyspieszonym postępowaniem układowym od 2019 r. — wartość zależy niemal wyłącznie od zdolności generowania gotówki na spłatę rat układowych, nie od księgowego zysku netto.

SNW
SANWIL HOLDING
Q1 2026 Ostrożny
6,0

Segment produkcyjny (Sanwil Polska) wrócił do rentowności operacyjnej — EBIT Grupy 197 tys. zł wobec straty 325 tys. zł rok wcześniej, głównie dzięki poprawie marży brutto (21,9%→28,8%) i wzrostowi eksportu o 30% r/r.

MLS
ML SYSTEM
Q1 2026 Ostrożny
3,8

Producent szkla fotowoltaicznego BIPV z realnym popytem eksportowym premium (Niemcy, Szwajcaria, Norwegia) i regulacyjnym tailwindem UE (dyrektywa EPBD, Solarpflicht)

BGD
BIOGENED
FY 2025 Ostrożny
5,7

Producent dermokosmetyków (marka Dermedic) z 75-letnią historią i silną pozycją eksportową (~51% sprzedaży za granicą)

CZT
CZERWONA TOREBKA
Q1 2026 Ostrożny
5,0

Holding nieruchomościowy (Grupa SOVO) kontrolowany przez rodzinę Świtalskich (~91% akcji), realizujący projekty deweloperskie i monetyzujący bank ziemi (~139 ha).

MRK
MARKA
FY 2025 Ostrożny
2,8

MARKA S.A. (ticker MRK, NewConnect) to niebankowy pożyczkodawca consumer finance specjalizujący się w leasingu zwrotnym konsumenckim dla osób fizycznych we wschodniej Polsce.

DRZ
DO RZECZY
FY 2025 Ostrożny
4,0

Wydawca stabilnej marki medialnej (tygodnik 'Do Rzeczy', portal DoRzeczy.pl, YouTube) z rosnącą bazą subskrypcji cyfrowej, ale w 2025 r. strata netto wzrosła ~10x r/r mimo płaskich przychodów.

QNT
QUANTUM SOFTWARE
Q1 2026 Ostrożny
5,8

Quantum software to holding technologiczny skupiony wokół serii produktów Qguar (WMS/MES/ERP dla produkcji i logistyki), sprzedawanych głównie w Polsce (74,3% przychodów) i przez spółki zależne za granicą (Ukraina, Bliski Wschód).

HPS
HYDRAPRES
FY 2025 Ostrożny
3,0

Spółka z trzeciego z rzędu roku głębokich strat: strata netto grupy 6,21 mln zł przy przychodach 28,97 mln zł (marża netto −21,4%), a strata operacyjna pogłębiła się o 15% mimo spadku amortyzacji.

AGP
AGROMEP
FY 2025 Ostrożny
5,5

Dystrybutor ciągników Zetor i maszyn rolniczych z rosnącym udziałem segmentów pobocznych (rehabilitacja NFZ, hotel Beskidek), które łagodzą sezonowość biznesu agro.

CMC
COMECO
FY 2025 Ostrożny
1,8

Spółka nie prowadzi działalności operacyjnej od 2023/2024 roku i nie generuje przychodów

CRB
CARBON STUDIO
FY 2025 Ostrożny
4,7

Wyspecjalizowany producent gier VR/XR (The Wizards, Crimen - Mercenary Tales, Hunt Together) ze współpracą strategiczną z Meta Platforms Technologies LLC (projekt Hermes) - ale bez premier nowych tytułów w 2025 r. przychody spadły o 50,4% r/r, do 1,91 mln zł.

EUV
EUVIC
FY 2025 Ostrożny
4,3

To raport pożegnalny: Grupa eo Networks za 2025 r. to historyczny kształt sprzed rejestracji odwrotnego połączenia z Euvic S.A. (2 stycznia 2026 r., 33,08 mln nowych akcji serii F) — liczby z tego raportu będą słabym punktem odniesienia dla Euvic S.A. po fuzji.

DUA
DUALITY
FY 2025 Ostrożny
2,5

Mikroskopijny producent gier na NewConnect (2 etaty) z jednym istotnym projektem w portfolio (Barn Finders 2), którego los decyduje o dalszym istnieniu spółki.

UFC
UNIFIED FACTORY
FY 2025 Ostrożny
2,5

Mikroskopijna spółka NC (496 tys. zł przychodu rocznie) z bilansem zdominowanym przez 25 mln zł pierwotnego długu obligacyjnego z 2018 r., objętego układem z 2020 r.

INM
INVENTIONMED
FY 2025 Ostrożny
3,0

Spolka VR/medtech (symulatory medyczne TutorDerm, Wirtualna Strzykawka) z pierwszym istotnym przychodem operacyjnym w 2025 r. (3,17 mln zl, +1041% r/r) z uslug badawczo-rozwojowych

VFA
VRFABRIC
FY 2025 Ostrożny
3,8

Niszowy wydawca i twórca portów gier VR, silnie powiązany kapitałowo i operacyjnie z SimFabric S.A. (główny akcjonariusz i licencjodawca projektów za 50% prowizji od zysku)

SFS
SFINKS POLSKA
Q1 2026 Ostrożny
4,3

Model franczyzowy podnosi marże (EBITDA margin 27,0% wobec 14,0% rok wcześniej) i redukuje CAPEX niemal do zera (42 tys. zł w kwartale), ale kurczy przychody księgowe (-26,0% r/r) mimo wzrostu sprzedaży systemowej sieci (+1,9% r/r).

URT
URTESTE
Q1 2026 Ostrożny
4,2

Spółka biotechnologiczna na etapie badawczo-rozwojowym (testy IVD do wczesnej diagnostyki nowotworów z próbki moczu), wciąż bez przychodów ze sprzedaży pięć lat po przekształceniu w S.A.

SBE
SOFTBLUE
FY 2025 Ostrożny
4,0

Przychody rosną (+7,0% r/r) głównie dzięki segmentowi badawczo-rozwojowemu (+24,4% r/r, już 51,5% sprzedaży), a strata na sprzedaży się zawęża - operacyjny rdzeń biznesu poprawia się.

VAR
THE OVERBOUNDS
FY 2025 Ostrożny
3,7

Cała teza inwestycyjna opiera się na terminowej premierze BARKOUR w 2026 roku — obecna działalność (Bee Simulator, Everdream Valley) ledwo pokrywa koszty operacyjne

VAI
VOLARIA AI
FY 2025 Ostrożny
2,0

Nano-cap NewConnect w trakcie deklarowanej transformacji z wydawcy gier (Detalion Games) w 'AI Transformation Partnera' (Volaria AI) — przy praktycznie zerowych obecnie przychodach (4 252 zł w 2025 r.)

APS
AUTOMATYKA-POMIARY-STEROWANIE
FY 2025 Ostrożny
7,2

Spółka automatyki przemysłowej po rekordowym 2024 r.: przychody 32,8 mln zł (−31%), zysk netto 3,6 mln zł (−54%), marża EBIT 12,4%.

PBX
POZNAŃSKA KORPORACJA BUDOWLANA PEKABEX
Q1 2026 Ostrożny
6,7

Rekordowy backlog (2 533 831 tys. zł, +30,2% r/r) daje niezwykle silną widoczność przychodów na FY2026-2028, obejmując prefabrykację, generalne wykonawstwo i projekty deweloperskie.

MON
MONNARI TRADE
Q1 2026 Ostrożny
5,5

Wzrost przychodow +9,3% r/r i poprawa marzy brutto na sprzedazy o 5,8 p.p. do 63,1% pokazuja, ze sprzedaz detaliczna i strategia cenowa dzialaja dobrze mimo slabszych nastrojow konsumenckich.

VGO
VIGO PHOTONICS
Q1 2026 Ostrożny
5,2

Niszowy, globalny lider w detektorach fotonicznych średniej/dalekiej podczerwieni z 35+ letnią historią i technologią używaną m.in. przez NASA

ALG
ALL IN! GAMES
Q1 2026 Ostrożny
2,5

Grupa w otwartym Postępowaniu o Zatwierdzenie Układu (PZU) od sierpnia 2024 r. — ochrona przed egzekucją, ale bez formalnego zatwierdzenia sądowego na dzień raportu

VIV
EUROINVESTMENT
FY 2025 Ostrożny
1,0

Spółka bez przychodów i bez działalności operacyjnej od lat, przetrwała wyłącznie dzięki systematycznemu wsparciu finansowemu głównego akcjonariusza VAP Video Art Production GmbH.

ASM
ASM GROUP
Q1 2026 Ostrożny
4,0

Strata operacyjna zawezona r/r (EBIT -2,7 mln zl vs -4,5 mln zl) przy praktycznie plaskich przychodach (-1,2% r/r) wskazuje na kontrole kosztow po restrukturyzacji.

SIM
SIMFABRIC
Q1 2026 Ostrożny
4,7

Podstawowa sprzedaż gier rośnie stabilnie, ale skromnie (+3,5% r/r do 3,14 mln zł)

HRT
HURTIMEX
FY 2025 Ostrożny
2,8

Mała spółka NC w segmencie odzieży/obuwia dziecięcego w transformacji ku e-commerce i fulfillmentowi B2B

BMC
BUMECH
Q1 2026 Ostrożny
3,3

Wynik netto Q1 2026 (+600,3 mln zł, EPS +40,02 zł) jest w całości efektem jednorazowego, niegotówkowego zysku księgowego 665,2 mln zł z utraty kontroli (dekonsolidacji) nad kopalnią PG Silesia - nie odzwierciedla realnej rentowności grupy

GTF
GO24.PL
FY 2025 Ostrożny
1,5

GO24.PL to praktycznie spółka-wydmuszka (dawne TFI) bez aktywnej działalności operacyjnej - jedyny przychód to najem/obsługa biurowa (207,9 tys. zł, spadek ~47% r/r)

CPR
COMPREMUM
Q1 2026 Ostrożny
3,7

Ugoda z PKP PLK ws. kontraktu GSM-R (23.12.2025, wart. zmodyfikowana 2,43 mld zł, część SPC-2 825,2 mln zł) odblokowała zamrożoną gotówkę i ustabilizowała przyszłe przepływy

PKP
PKP CARGO
Q1 2026 Ostrożny
3,3

Spółka w trwającym od lipca 2024 postępowaniu sanacyjnym — układ z wierzycielami wciąż niezatwierdzony, termin Propozycji układowych przesunięty do 30.06.2026

IVE
INVESTEKO
FY 2025 Ostrożny
3,3

Spółka z NewConnect łącząca doradztwo środowiskowe z kapitałochłonnym projektem recyklingu tworzyw (plasticLIFEcycle); teza opiera się na komercjalizacji technologii, która dziś pochłania gotówkę.

KPC
KUPIEC
FY 2025 Ostrożny
5,8

Mała spółka spedycyjno-nieruchomościowa z NewConnect, która w 2025 r. ustabilizowała wynik po słabych latach 2023-2024, ale skala biznesu to wciąż ok. 44% szczytu z 2021 r.

MLB
MAKOLAB
FY 2025 Ostrożny
7,0

Rentowna, rosnąca przychodowo (+4% r/r skonsolidowane) grupa usług IT/digital z ekspozycją na automotive (connected vehicles), sektor finansowy i lotniczy

OVI
OVID WORKS
FY 2025 Ostrożny
3,2

Dywersyfikacja do segmentu premium laptopow (Hyperbook) dodaje stabilne przychody poza nieprzewidywalnymi projektami gamedev; segment przyczynial sie 5 miesiecy i osiagnal 1.74m PLN przychodow przy marzy brutto ~13%

THD
THE DUST
FY 2025 Ostrożny
2,2

To raport o spółce w likwidacji dotychczasowego kształtu: po podziale przez wydzielenie do Ovid Works S.A. (rejestracja 4.05.2026) grupa The Dust w obecnym składzie przestaje istnieć, więc dane za 2025 opisują biznes, którego akcjonariusz już nie posiada.

Czwartek 28 maja 16 20 tyg. temu
PCE
GRUPA AZOTY ZAKŁADY CHEMICZNE POLICE
Q1 2026 Ostrożny
2,5

Grupa Azoty Police to spółka w głębokim kryzysie bilansowym: kapitał własny jest ujemny (−215,6 mln zł), a Zarząd sam przyznaje istnienie znaczącej niepewności co do kontynuacji działalności.

BCS
BIG CHEESE STUDIO
Q1 2026 Ostrożny
5,2

Big Cheese Studio to niewielki producent gier oparty niemal wyłącznie na jednej marce — Cooking Simulator — która nadal generuje ponad połowę przychodów mimo premiery sequela.

SCW
SCANWAY
Q1 2026 Ostrożny
5,3

Scanway to pierwszy w Polsce komercyjny dostawca spektralnych instrumentów kosmicznych, świeżo przeniesiony z NewConnect na rynek główny GPW (debiut 27 marca 2026), z realnym wzrostem przychodów (+29,1% r/r) opartym na nazwanych, międzynarodowych kontraktach NewSpace (Nara Space Technology, Space Inventor, Imagine Marble).

WLT
WIELTON
Q1 2026 Ostrożny
5,0

Poprawa operacyjna wyraźna: przychody +16,2% r/r, EBITDA dodatnia (3,4 mln PLN vs -16,6 mln PLN rok wcześniej), strata netto zmniejszona o 26,9% (do -38 mln PLN) — ale to wciąż spółka deficytowa.

CIG
CI GAMES SPÓŁKA EUROPEJSKA
Q1 2026 Ostrożny
5,2

Revenue is currently carried almost entirely by the aging 'Lords of the Fallen' (2023) and Sniper franchises, while the group spends ~PLN 20m/quarter developing 'Lords of the Fallen II', due in 2026

APE
APS ENERGIA
Q1 2026 Ostrożny
5,5

Consolidated revenue grew 7% YoY to PLN 18.2m in Q1 2026, driven mainly by a 45% jump in the Energetyka i przemysł segment

CCR
CONSTANCE CARE
FY 2025 Ostrożny
1,8

Constance Care nie prowadzi już działalności operacyjnej — przychody spadły do zera w 2025 r. (z 1,45 mln zł w 2023 r.), a jedyna aktywność spółki to narastanie odsetek na przeterminowanym długu

DTX
DITIX
FY 2025 Ostrożny
5,3

DITIX to niewielka, wolna od długu skorupa post-windykacyjna z dodatnią pozycją gotówki netto (ok. 65 tys. zł) i kapitałem własnym 2,07 mln zł.

MRD
MEDARD
FY 2025 Ostrożny
2,0

Spółka bez działalności operacyjnej — zerowe przychody drugi rok z rzędu

THG
TENDERHUT
Q1 2026 Ostrożny
4,8

Przychody Grupy spadły o 11,7% r/r do 9,84 mln zł, głównie z powodu -32% w kluczowym segmencie Software Development & Cybersec.

OPM
OPTEAM
Q1 2026 Ostrożny
4,3

Spółka IT (Rzeszów) notowana na GPW od 2010 r., działa w Mieleckiej SSE, bez zadłużenia bankowego, z rosnącą sprzedażą (+32,5% r/r w Q1 2026).

PWX
POLWAX
Q1 2026 Ostrożny
4,3

Przychody I kw. 2026 wzrosły o 62,1% r/r do 15,3 mln zł, napędzane sprzedażą krajową (+47,3%) i eksportową (+116,4%), ale wzrost skali na razie nie przekłada się na zawężenie straty netto.

HRS
HERKULES
Q1 2026 Ostrożny
5,0

Spolka dominujaca dziala pod nadzorem realizacji sadownie zatwierdzonego ukladu z wierzycielami (sierpien 2025) - zdyskontowane zobowiazania ukladowe 25,9 mln zl

AQU
AQUA
FY 2025 Ostrożny
3,3

Mikro-spółka inżynieryjno-projektowa (branża wodno-kanalizacyjna) na NewConnect z jednym, silnie skoncentrowanym portfelem klientów.

ATT
GRUPA AZOTY
Q1 2026 Ostrożny
3,3

Operacyjny odbita EBITDA (-8,1 mln do 316,5 mln zl r/r) jest realna, ale ok. jedna czwarta poprawy to jednorazowa zmiana szacunku rezerwy CO2 (+97,2 mln zl), a nie trwala poprawa marz.

ZAP
GRUPA AZOTY ZAKŁADY AZOTOWE PUŁAWY
Q1 2026 Ostrożny
4,0

Realne odbicie marż operacyjnych w I kw. 2026 (marża brutto 12,4% vs 4,5% rok wcześniej) napędzane spadkiem kosztów gazu i energii elektrycznej, przy sprzedaży wyższej o 3,4% r/r.

Środa 27 maja 11 20 tyg. temu
MEG
MEGARON
Q1 2026 Ostrożny
5,8

Megaron to producent materiałów budowlano-wykończeniowych (masy uszczelniające, gładzie, kleje, farby) ze Szczecina, od kilku lat mierzący się ze strukturalnym spadkiem popytu na krajowym rynku nieruchomości.

FSG
FABRYKI SPRZĘTU I NARZĘDZI GÓRNICZYCH FASING
Q1 2026 Ostrożny
4,2

Przychody grupy utrzymują się na stabilnym poziomie r/r (60,3 mln PLN, -0,7%), ale struktura sprzedaży przesuwa się od core'owego segmentu łańcuchów (-24% r/r) w stronę niżej marżowych odkuwek i towarów handlowych.

MER
MERA
FY 2025 Ostrożny
5,7

MERA odbudowuje się po powodzi z września 2024 r., która zniszczyła istotną część zakładu i wygenerowała stratę netto -6,5 mln zł w 2024 r.

MLT
MOONLIT
FY 2025 Ostrożny
4,3

Moonlit odnotował pierwszy w swojej historii dodatni wynik netto (45,4 tys. zł) i EBIT (50,4 tys. zł) dzięki nowej strategii opartej na usługach LLM/AI dla Notoria SA oraz komercjalizacji technologii z programów GameINN.

VRB
VERBICOM
FY 2025 Ostrożny
4,7

Verbicom przekształca się z dystrybutora IT/telekomunikacji (Extreme Networks, Unify/Mitel) w holding inwestujący kapitałowo w deweloperkę mieszkaniową przez spółki zależne i stowarzyszone.

SKA
FABRYKA FARB I LAKIERÓW ŚNIEŻKA
Q1 2026 Ostrożny
6,2

Poprawa marż (brutto, EBIT, EBITDA, netto) o 1,3-3,2 p.p. r/r wynika głównie z tańszych surowców i opakowań oraz dyscypliny kosztowej, nie z akceleracji sprzedaży - przychody spadły o 4,3% r/r.

TRK
TRAKCJA
Q1 2026 Ostrożny
5,2

Grupa Trakcja poprawia rentowność operacyjną r/r (marża brutto ze sprzedaży +4,0 p.p. do 3,7%, strata EBIT zmniejszona o 9,9 mln zł), ale wciąż jest na stracie operacyjnej i netto w sezonowo najsłabszym kwartale roku.

XTP
XTPL
Q1 2026 Ostrożny
4,5

Spółka przedkomercyjna (nanotechnologia/drukowanie precyzyjne) z przychodami rzędu 1,6-2,4 mln zł/kwartał i głęboko ujemnymi marżami na wszystkich poziomach P&L

P2C
PLAY2CHILL
FY 2025 Ostrożny
5,7

Pozorny wzrost 'sprzedaży produktów' (+383% r/r) to w rzeczywistości rozliczenie wcześniej aktywowanych nakładów po premierach — realny przychód operacyjny spadł o 13,3% r/r

MO2
MOLIERA2
FY 2025 Ostrożny
2,7

Skala biznesu kurczy się drugi rok z rzędu (-25,6% r/r w 2025, po spadku w 2024) — redukcja kosztów nie nadąża za spadkiem przychodów.

DEK
DEKPOL
Q1 2026 Ostrożny
6,2

Przychody -23,1% r/r i zysk netto -56,4% r/r, głównie za sprawą segmentu generalnego wykonawstwa (-33,9% przychodów), co spółka tłumaczy niesprzyjającą pogodą w styczniu-lutym oraz harmonogramami projektów.

Wtorek 26 maja 4 20 tyg. temu
06N
MAGNA POLONIA
Q1 2026 Ostrożny
5,7

Magna Polonia to holding inwestycyjny notowany na GPW z bardzo silnym bilansem (kapitał własny 101,1 mln zł, dług finansowy zaledwie 991 tys. zł, pozycja gotówki netto) i dwoma segmentami operacyjnymi: kolokacja/transmisja danych (Corponet) oraz systemy GIS (Optigis, Emapa Telematics).

ARL
ARLEN
Q1 2026 Ostrożny
6,0

Skonsolidowane przychody spadły o 63,6% r/r do 21,3 mln PLN, a Grupa odnotowała stratę netto 12,3 mln PLN — ale to efekt typowej dla Arlen sezonowości (najsłabszy kwartał w cyklu budżetowym Skarbu Państwa) i braku powtórzenia dużego kontraktu na plecaki dla Wojska Polskiego (22,6 mln PLN zrealizowanych w Q1 2025), a nie strukturalnego pogorszenia biznesu.

PGM
PMPG POLSKIE MEDIA
Q1 2026 Ostrożny
4,8

Grupa wciąż generuje stratę netto (-865 tys. zł skonsolidowanie), ale skala straty operacyjnej i EBITDA istotnie zmalała r/r dzięki cięciom kosztów ogólnego zarządu (-24% r/r)

DRF
DR.FINANCE
FY 2025 Ostrożny
2,8

Dr.Finance S.A. zakończyła w 2025 r. dotychczasową działalność pośrednictwa kredytowego i jest obecnie praktycznie pustą spółką giełdową: 114 250,52 PLN aktywów razem, w tym 96 549,26 PLN gotówki, zero pracowników (0,0 etatu wobec 1,2 rok wcześniej) i zero agentów sprzedaży (wobec 92 w 2024 r.).

Poniedziałek 25 maja 4 20 tyg. temu
AWM
AIRWAY MEDIX
Q1 2026 Ostrożny
3,0

Airway Medix przechodzi od czysto badawczo-rozwojowej fazy do wczesnej komercjalizacji - w I kw. 2026 r. Grupa zaksiegowala pierwsze w historii przychody ze sprzedazy (85 tys. zl) oraz podpisala piec umow dystrybucyjnych na Oral Care i Cuffix z minimalna wartoscia zamowien 7 325 tys. zl w horyzoncie 36 miesiecy, choc realne zamowienia pilotazowe siegaja na razie 161 tys. zl.

WPR
WOODPECKER.CO
Q1 2026 Ostrożny
4,3

Marża EBITDA wzrosła do 22% z 14% r/r mimo spadku przychodów o 13% r/r — poprawa jest wynikiem głębokiej redukcji kosztów (opex -18% r/r, zatrudnienie -30,6% r/r), nie wzrostu biznesu.

MXP
MAXIPIZZA
FY 2025 Ostrożny
5,0

Mały, praktycznie niezadłużony bankowo łańcuch pizzerii (NewConnect) z solidną bazą kapitałową (kapitał własny = 68% sumy bilansowej) i własnym portfelem nieruchomości.

FFP
FARMY FOTOWOLTAIKI POLSKA
FY 2024 Ostrożny
1,2

Spółka w stanie głębokiego kryzysu finansowego: opinia biegłego rewidenta z zastrzeżeniami oraz paragraf o istotnej niepewności co do kontynuacji działalności, po tym jak sąd odmówił zatwierdzenia układu restrukturyzacyjnego.

Sobota 23 maja 3 21 tyg. temu
PIT
POLARIS IT GROUP
FY 2024 Ostrożny
1,8

Polaris IT Group SA jest obecnie pustą spółką-wydmuszką po upadłości likwidacyjnej jedynej operacyjnej spółki zależnej, iSRV Zrt.

PIT
POLARIS IT GROUP
Q1 2025 Ostrożny
1,3

Zaległy raport za I kw. 2025, opublikowany z ponad 13-miesięcznym opóźnieniem

PIT
POLARIS IT GROUP
Q2 2025 Ostrożny
2,2

Polaris IT Group SA to obecnie pusta spółka holdingowa (jednostkowe sprawozdanie, brak grupy kapitałowej) po upadłości likwidacyjnej głównej spółki operacyjnej iSRV Zrt.

Piątek 22 maja 5 21 tyg. temu
ETL
EUROTEL
Q1 2026 Ostrożny
5,8

Przychody praktycznie płaskie (+1,0% r/r), ale marża brutto i zysk operacyjny spadają dwucyfrowo — presja kosztowa (płace, koszty salonów) rośnie szybciej niż sprzedaż.

MAK
MAKARONY POLSKIE
Q1 2026 Ostrożny
6,7

Przychody Grupy spadły o 2,4% r/r do 73,9 mln zł - niemal wyłącznie z powodu utraty jednorazowego kontraktu instytucjonalnego w segmencie przetworów mięsno-warzywnych (Stoczek Natura, -33,6%), podczas gdy rdzeń biznesu (segment makaronowy) urósł o ok. 4%.

AXN
AXIA
FY 2025 Ostrożny
2,5

Spółka to holding bez własnej działalności operacyjnej — jedyna realna wartość biznesowa leży w jednostce zależnej Techno Energy Sp. z o.o. i w portfelu akcji NewConnect.

IMR
INTERMARUM
FY 2024 Ostrożny
3,5

Intermarum (marka JNT Games, gry dla dorosłych 18+) to spółka po głębokiej restrukturyzacji: kapitał własny grupy ujemny (-1,39 mln zł) po odpisie wartości firmy o 4,39 mln zł, a przyjęty w listopadzie 2024 r. układ restrukturyzacyjny został w lutym 2026 r. uchylony przez sąd na wniosek ZUS.

BTC
BTC STUDIOS
FY 2025 Ostrożny
2,0

BTC Studios to mikroskopijna spółka NewConnect z rocznymi przychodami grupy na poziomie 38 tys. zł wobec zobowiązań przekraczających 2,39 mln zł — skala biznesu jest w praktyce nieistotna wobec obciążeń finansowych.

Czwartek 21 maja 12 21 tyg. temu
GOL
GOLAB
FY 2023 Ostrożny
1,5

Spółka bez działalności operacyjnej i przychodów - klasyczna wydmuszka notowana na NewConnect.

MFO
MFO
Q1 2026 Ostrożny
5,3

Przychody praktycznie płaskie r/r (+2,2%), ale rentowność operacyjna wyraźnie się kurczy – EBIT spadł o 37%, a zysk netto o 30% w Q1 2026.

RLP
RELPOL
Q1 2026 Ostrożny
6,7

Grupa odwróciła stratę netto sprzed roku (-2.038 tys. zł) na zysk 491 tys. zł, głównie dzięki niemal podwojeniu marży brutto na sprzedaży (9,8% -> 17,5%) przy jednoczesnym wzroście przychodów o 11,3% r/r.

ENI
ENERGOINSTAL
Q1 2026 Ostrożny
3,5

Przychody Grupy wzrosły o 29% r/r do 10,5 mln zł, napędzane eksportem (76% sprzedaży), a marża brutto na sprzedaży odwróciła się z ujemnej (-10,5%) na dodatnią (+7,4%) dzięki segmentowi DOSTAWY.

ERG
ERG
Q1 2026 Ostrożny
5,3

Producent opakowań i folii z tworzyw sztucznych z niewielką kapitalizacją, kontrolowany przez rodziny Purgał i Tajak

RVU
RYVU THERAPEUTICS
Q1 2026 Ostrożny
4,7

Klinicznie zaawansowana spółka biotechnologiczna finansująca rozwój głównie poprzez w pełni refundowane partnerstwa (BioNTech, Menarini, Exelixis) i granty, co ogranicza rozwodnienie akcjonariuszy

PJP
PJP MAKRUM
Q1 2026 Ostrożny
4,5

Grupa PJP MAKRUM to holding przemysłowo-budowlano-deweloperski kontrolowany w 76,14% przez Grupę Kapitałową IMMOBILE S.A., z segmentem przemysłowym (systemy przeładunkowe, parkingowe MODULO, maszyny) jako trzonem jednostkowej działalności Spółki dominującej.

AST
ASTARTA HOLDING PLC
Q1 2026 Ostrożny
5,0

Zdywersyfikowany ukraiński holding rolno-spożywczy (uprawa roślin, cukier, przetwórstwo soi, hodowla bydła), notowany na GPW od 2006 r., z aktywami rozproszonymi w kilku obwodach Ukrainy poza strefami aktywnych działań wojennych.

MSM
MASSMEDICA
Q3 2025 Ostrożny
4,3

W Q3 2025 spolka utrzymala udzial w rynku Recon mimo spadku procedur endoprotezoplastyk -15% rdr (NFZ).

MSM
MASSMEDICA
Q2 2025 Ostrożny
4,7

Niszowy dystrybutor implantow ortopedycznych z dwoma liniami: Recon (B2B publiczne szpitale) i Anti-Aging (B2C prywatny, wyzsza marza).

MSM
MASSMEDICA
Q1 2025 Ostrożny
4,5

Q1 2025 to pierwszy kwartal spowolnienia po 2024 r. (przychody -1,7% YoY, zysk netto skonsolidowany -10,9%, jednostkowy -37,1%) glownie z powodu ograniczenia finansowania operacji ortopedycznych przez NFZ.

GOL
GOLAB
FY 2024 Ostrożny
1,8

Spółka jest wydmuszką po nieudanym projekcie POIG (2015) — biodegradowalne podłoża dla upraw bezglebowych; biznes operacyjnie umarł i został w pełni odpisany.

Środa 20 maja 10 21 tyg. temu
INK
INSTAL KRAKÓW
Q1 2026 Ostrożny
6,5

Spadek przychodów (-16,4% r/r) i zysku netto (-38,2% r/r) to głównie efekt niższej liczby przekazań lokali w segmencie deweloperskim, nie erozji marż

ULM
ULMA CONSTRUCCION POLSKA
Q1 2026 Ostrożny
6,3

Grupa ULMA Construccion Polska odnotowała w Q1 2026 pierwszą od dawna stratę netto (-2,9 mln PLN) wobec niewielkiego zysku rok wcześniej (0,3 mln PLN), przy spadku przychodów o 8% r/r do 48,8 mln PLN.

LKD
LOKUM DEWELOPER
Q1 2026 Ostrożny
6,7

Nagłówkowy spadek zysku netto o 83% r/r to niemal wyłącznie efekt bazy — rok temu Grupa rozpoznała jednorazowy zysk 47,3 mln PLN na sprzedaży gruntu, podczas gdy w I kw. 2026 analogiczne zdarzenie wyniosło zaledwie 3,4 mln PLN.

Pokazano 1–150 z 349 Załaduj kolejne 50