LMU
Lumina Metals Corp.
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie · semiannual · publ. 13 sierpnia 2026
Raport H1 2026
Lumina Metals to spółka poszukiwawcza (miedź/srebro) bez przychodów, świeżo po IPO na TSX i debiucie na GPW — gotówka wzrosła siedmiokrotnie do ok. 344 mln CAD.
Wydźwięk
Ostrożny
Brak zmiany prognoz
LMU
Raport H1 2026
Zysk netto
-16,98 mln CAD
— r/r
Wolne przepływy pieniężne (FCF)
-14,24 mln CAD
— r/r
Przepływy operacyjne (CFO)
-13,99 mln CAD
— r/r
Podsumowanie
Teza inwestycyjna
- Flagowy projekt Nowa Sól ma wg wstępnej oceny ekonomicznej (WOE/PEA) dużą skalę (NPV7 przed opodatkowaniem ok. 8,33 mld USD), ale to etap wstępny, częściowo oparty na zasobach wnioskowanych.
- Podatek od wydobycia niektórych kopalin (PWNK) obcina wycenę projektu po opodatkowaniu z 6,32 mld USD do 1,60 mld USD — spółka deklaruje, że bez zmian w PWNK nie ruszy z budową.
- Strata netto wzrosła w I półroczu 2026 r. do 16 978 tys. CAD (z 2 528 tys. CAD rok wcześniej), głównie przez koszty IPO, rozbudowę kadry i wyższe wynagrodzenia w formie akcji.
- Bilans jest wyjątkowo płynny (current ratio >120x) i praktycznie bez zadłużenia finansowego — jedyne zobowiązanie to niewielki leasing.
Przeczytaj pełną analizę
Dane finansowe są dostępne dla wszystkich. Pełna analiza — ocena zarządu, komentarz, ryzyka i pełna narracja — jest dostępna po założeniu konta lub zalogowaniu.
Finanse
BETA
LMU · H1 2026
| Metryka | H1 2026 | H1 2025 | Δ r/r | YTD 2026 | Δ r/r | Rodzaj wartości | Segment | Pewn. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zysk netto | -10 348 | — | — | -16 978 | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zysk na akcję (podstawowy) (CAD) | -0,1 | — | — | -0,19 | — | raportowana | — | 1,00 |
| Amortyzacja | 45 | — | — | 72 | — | raportowana | — | 1,00 |
| Liczba akcji (podstawowa) (mln units) | 99,99 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Gotówka | 343 955 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zadłużenie ogółem | 262 | — | — | — | — | raportowana | — | 0,90 |
| Dług netto | -343 693 | — | — | — | — | wyliczona | — | 0,90 |
| Kapitał własny | 343 540 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Aktywa ogółem | 346 418 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Aktywa obrotowe | 345 786 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zobowiązania krótkoterminowe | 2 836 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Zobowiązania długoterminowe | 42 | — | — | — | — | raportowana | — | 1,00 |
| Przepływy operacyjne (CFO) | -13 985 | — | — | -13 985 | — | raportowana | — | 1,00 |
| Nakłady inwestycyjne (CapEx) | 252 | — | — | 252 | — | raportowana | — | 1,00 |
| Wolne przepływy pieniężne (FCF) | -14 237 | — | — | -14 237 | — | wyliczona | — | 0,90 |
| Wskaźnik płynności bieżącej | 121,94x | — | — | — | — | wyliczona | — | 0,90 |
| Wskaźnik płynności gotówkowej | 121,29x | — | — | — | — | wyliczona | — | 0,90 |
| Dług / kapitał własny | 0x | — | — | — | — | wyliczona | — | 0,85 |
| Dług netto / kapitał własny | -1x | — | — | — | — | wyliczona | — | 0,85 |
| Wzrost zysku netto r/r | -571,6% | — | — | -571,6% | — | wyliczona | — | 0,90 |
| Wzrost EPS r/r | -375% | — | — | -375% | — | wyliczona | — | 0,85 |
| Wzrost FCF r/r | -1508,7% | — | — | -1508,7% | — | wyliczona | — | 0,85 |
H1 2026 · Δ r/r
Zysk netto
-10 348
—
-10 348
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- -16 978
- Δ r/r
- —
Zysk na akcję (podstawowy)
(CAD)
-0,1
—
-0,1
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- -0,19
- Δ r/r
- —
Amortyzacja
45
—
45
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- 72
- Δ r/r
- —
Liczba akcji (podstawowa)
(mln units)
99,99
—
99,99
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Gotówka
343 955
—
343 955
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Zadłużenie ogółem
262
—
262
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Dług netto
-343 693
—
-343 693
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Kapitał własny
343 540
—
343 540
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Aktywa ogółem
346 418
—
346 418
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Aktywa obrotowe
345 786
—
345 786
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Zobowiązania krótkoterminowe
2 836
—
2 836
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Zobowiązania długoterminowe
42
—
42
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Przepływy operacyjne (CFO)
-13 985
—
-13 985
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- -13 985
- Δ r/r
- —
Nakłady inwestycyjne (CapEx)
252
—
252
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- 252
- Δ r/r
- —
Wolne przepływy pieniężne (FCF)
-14 237
—
-14 237
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- -14 237
- Δ r/r
- —
Wskaźnik płynności bieżącej
121,94x
—
121,94x
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Wskaźnik płynności gotówkowej
121,29x
—
121,29x
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Dług / kapitał własny
0x
—
0x
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Dług netto / kapitał własny
-1x
—
-1x
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Wzrost zysku netto r/r
-571,6%
—
-571,6%
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- -571,6%
- Δ r/r
- —
Wzrost EPS r/r
-375%
—
-375%
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- -375%
- Δ r/r
- —
Wzrost FCF r/r
-1508,7%
—
-1508,7%
—
- H1 2025
- —
- YTD 2026
- -1508,7%
- Δ r/r
- —