Raport Q2 2026
Przychody rosną dwucyfrowo (+31,8% r/r w II kw., +23,6% r/r narastająco), napędzane głównie modelem work-for-hire i rosnącym portfelem wydawniczym.
Wydźwięk
Neutralny
Brak zmiany prognoz
FOR
Raport Q2 2026
Przychody
7,71 mln PLN
— r/r
Zysk netto
1,48 mln PLN
— r/r
EBITDA
2,32 mln PLN
— r/r
Podsumowanie
Teza inwestycyjna
- Rentowność operacyjna i netto spadła r/r, ale przyczyną jest niegotówkowa korekta księgowa związana z połączeniem z MegaPixel Studio S.A., nie pogorszenie bazowego biznesu.
- OCF wyraźnie się poprawił (1,94 mln zł vs 0,5 mln zł rok wcześniej), a capex jest śladowy — model biznesowy jest z natury lekki kapitałowo.
- Zarząd zadeklarował pierwszą dywidendę w historii spółki oraz autoryzację skupu akcji własnych — sygnał komfortu płynnościowego.
- Ryzykiem pozostają zaangażowania kapitałowe w spółkach powiązanych w złej kondycji (dwie w likwidacji) oraz koncentracja na kilku dużych kontraktach work-for-hire.
Przeczytaj pełną analizę
Dane finansowe są dostępne dla wszystkich. Pełna analiza — ocena zarządu, komentarz, ryzyka i pełna narracja — jest dostępna po założeniu konta lub zalogowaniu.
Finanse
BETA
FOR · Q2 2026
| Metryka | Q2 2026 | Q2 2025 | Δ r/r | YTD 2026 | Δ r/r | Rodzaj wartości | Segment | Pewn. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Przychody | 7,71 | — | — | 15,79 | — | raportowana | — | 0,85 |
| EBITDA | 2,32 | — | — | 5,01 | — | raportowana | — | 0,60 |
| EBIT | 2,25 | — | — | 4,87 | — | raportowana | — | 0,85 |
| Zysk netto | 1,48 | — | — | 3,61 | — | raportowana | — | 0,85 |
| Marża EBITDA | 30,1% | — | — | 31,7% | — | wyliczona | — | 0,60 |
| Marża EBIT | 29,2% | — | — | 30,8% | — | wyliczona | — | 0,80 |
| Marża netto | 19,2% | — | — | 22,9% | — | wyliczona | — | 0,80 |
| Gotówka | 1,14 | — | — | — | — | raportowana | — | 0,90 |
| Przepływy operacyjne (CFO) | — | — | — | 1,94 | — | raportowana | — | 0,85 |
| Nakłady inwestycyjne (CapEx) | — | — | — | 0 | — | raportowana | — | 0,60 |
| Wolne przepływy pieniężne (FCF) | — | — | — | 1,94 | — | wyliczona | — | 0,80 |
| Wzrost przychodów r/r | 31,8% | — | — | 23,6% | — | wyliczona | — | 0,85 |
| Wzrost EBITDA r/r | -7,6% | — | — | 0,8% | — | wyliczona | — | 0,80 |
| Wzrost EBIT r/r | -6,6% | — | — | 1,4% | — | wyliczona | — | 0,85 |
| Wzrost zysku netto r/r | -39,3% | — | — | -19,4% | — | wyliczona | — | 0,70 |
Q2 2026 · Δ r/r
Przychody
7,71
—
7,71
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 15,79
- Δ r/r
- —
EBITDA
2,32
—
2,32
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 5,01
- Δ r/r
- —
EBIT
2,25
—
2,25
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 4,87
- Δ r/r
- —
Zysk netto
1,48
—
1,48
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 3,61
- Δ r/r
- —
Marża EBITDA
30,1%
—
30,1%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 31,7%
- Δ r/r
- —
Marża EBIT
29,2%
—
29,2%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 30,8%
- Δ r/r
- —
Marża netto
19,2%
—
19,2%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 22,9%
- Δ r/r
- —
Gotówka
1,14
—
1,14
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- —
- Δ r/r
- —
Przepływy operacyjne (CFO)
—
—
—
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 1,94
- Δ r/r
- —
Nakłady inwestycyjne (CapEx)
—
—
—
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 0
- Δ r/r
- —
Wolne przepływy pieniężne (FCF)
—
—
—
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 1,94
- Δ r/r
- —
Wzrost przychodów r/r
31,8%
—
31,8%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 23,6%
- Δ r/r
- —
Wzrost EBITDA r/r
-7,6%
—
-7,6%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 0,8%
- Δ r/r
- —
Wzrost EBIT r/r
-6,6%
—
-6,6%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- 1,4%
- Δ r/r
- —
Wzrost zysku netto r/r
-39,3%
—
-39,3%
—
- Q2 2025
- —
- YTD 2026
- -19,4%
- Δ r/r
- —